Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Paryża

Paryż: „Miasto Świateł”, jedno z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Dla wielu najbardziej romantyczne miejsce na ziemi. Miasto pełne wspaniałej architektury, rozpoznawalnych na całym świecie zabytków i muzeów bogatych w dzieła mistrzów światowego malarstwa oraz innych dziedzin sztuki. Paryż to również miasto, gdzie bez problemu odnajdziemy chwilę spokoju w małej przytulnej winiarni, oddamy się kulinarnym doznaniom w renomowanych restauracjach, czy też udamy się na zakupy do jednego z wielu sklepów światowych marek na Polach Elizejskich.

Szukasz lotu do Paryża? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 428 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Paryż

Francja

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 17-07-2024 - 24-07-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Połączenia lotnicze do Paryża

Najkrótszy przelot do Paryża trwa ok. 2h 20 min. Takie krótkie bezpośrednie połączenia oferują tanie linie lotnicze (Ryanair) i linie regularne (LOT, Air France). Tańszą alternatywą dla lotów bezpośrednich mogą być także loty z przesiadką, m.in.: w Monachium, Zurychu, Kopenhadze czy też Frankfurcie. Trzeba się jednak liczyć w takim przypadku z wydłużeniem czasu podróży.

Co zobaczyć w Paryżu?

Stolica Francji co roku przyciąga miliony turystów, chcących na własne oczy zobaczyć jedne z najsłynniejszych atrakcji na świecie, do których należą m.in.:

Wieża Eiffla – niezaprzeczalny symbol miasta – bez jej zdjęcia wizyta w Paryżu się nie liczy.

Katedra Notre-Dame – monumentalna budowla sakralna, uwieczniona w powieści Victora Hugo, w której skarbcu obejrzymy m.in. Koronę Cierniową Jezusa.

Centrum Pompidou – centrum kultury z m.in. muzeum sztuki współczesnej, mieszczące się w oryginalnym, modernistycznym budynku, wielu przypominającym rafinerię.

Sorbona – najstarszy uniwersytet we Francji.

Montmartre – klimatyczna dzielnica, niegdyś związana z bohemą artystyczną Paryża, w której zobaczymy m.in. Bazylikę Sacre Coeur, kabaret Moulin Rouge oraz Plac Pigalle z atrakcjami dla dorosłych.

Kilkanaście z najważniejszych punktów na mapie Paryża jest zlokalizowanych wzdłuż osi zwanej Axe historique parisien. Zamyka się ona w odcinku 10 km od Luwru do Défense włącznie, obejmującym m.in.: wspomniany Luwr z Mona Lisą pędzla Leonarda da Vinci, ogrody Les Tuileries z Muzeum Oranżerii, łuk triumfalny Arc du Carrousel, plac Zgody – Place de la Concorde, Pola Elizejskie, najsłynniejszy z łuków miasta – Łuk Triumfalny z pobliskim centrum wystawienniczo-kongresowe – Palais de Congres i punkt końcowy osi – Łuk Grande Arche.

Zależnie od okresu, w którym postanowimy odwiedzić stolicę Francji, pokaże nam ona jedną lub kilka ze swoich wielu twarzy. I tak jak w życiu pewna jest tylko zmiana, tak do Paryża warto zaglądać kilka razy w roku, ponieważ przy każdych kolejnych odwiedzinach zaskoczy on nas i oczaruje kolejną swoją odsłoną.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail