Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Zurychu

Witajcie w mieście wizjonerów, luksusu, czekolady i finansów. Tętniąca życiem aglomeracja zawdzięcza swój urok wszędobylskiej zieleni i sąsiedztwie gór, co sprawia, że największe miasto Szwajcarii ma wyjątkowo kameralny charakter. Osobom, które zdecydowały się na tani lot do Zurychu polecamy odwiedzenie punktu widokowego – urzekająca panorama ukazuje w pełnej krasie jego grację. Zurych to jednak nie tylko pralinki i widoki – miasto oferuje również bogatą ofertę kulturalną w zdecydowanie wielkoświatowym formacie.

Szukasz lotu do Zurychu? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 495 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Zurych

Szwajcaria

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 25-07-2024 - 29-07-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 495 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Zurych

Szwajcaria

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 24-09-2024 - 29-09-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 495 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Zurych

Szwajcaria

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 19-09-2024 - 23-09-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 495 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Zurych

Szwajcaria

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 23-12-2024 - 31-12-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Zurychu

Fraumünster

Niepozorny, skromny kościół w stylu romańskim może zostać łatwo przeoczony podczas spaceru. Warto jednak zwrócić na niego uwagę, ponieważ – niczym skrzynia ze skarbami – skrywa w sobie prawdziwą perełkę. Wysokie okna, należące do części chóralnej kościoła posiadają wykonane przez Marca Chagalla witraże przedstawiające wydarzenia biblijne. Ten czołowy – obok Picassa – przedstawiciel kubizmu stworzył pięć kolorowych, opartych na geometrycznych kształtach scen. Mocno współczesny styl dzieł wyraźnie wyróżnia się na tle tradycyjnej zabudowy co sprawia, że ich piękno jest jeszcze bardziej uwydatnione.

Ogród zoologiczny w Zurychu

W 1992 roku zoo w Zurychu podjęło plan na kolejne 30 lat funkcjonowania. Ówczesny dyrektor postawił za cel rozbudowę obiektu tak, by stworzyć zwierzętom idealne dla nich mini-ekosystemy, maksymalnie zbliżone do ich naturalnych warunków życia. Efekty realizacji planu widać gołym okiem – las deszczowy czy mglisty las górski z łatwością przenoszą nas do innego świata dając namiastkę prawdziwej dziczy. Na szczególną uwagę zasługuje przepiękna słoniarnia, zyskująca największą sympatię dużych i małych odwiedzających. Bilet lotniczy do Zurychu daje możliwość odwiedzenia ogrodu i podejrzenia kąpieli tych ogromnych zwierząt z perspektywy dna stawu, co jest dodatkową atrakcją.

Narodowe Muzeum Szwajcarii

Zurych to miejsce przepełnione kulturą. Z oferty ponad 50 muzeów każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie warte uwagi jest Narodowe Muzeum Szwajcarii, które w swoich zbiorach gromadzi najważniejsze dla historii kraju eksponaty. Choć początkowo miało powstać w Bernie, ostatecznie stanęło tutaj – w budynku o ponad stuletnich murach, niezwykle godnie pełniącego swoją rolę gospodarza. Umieszczony pomiędzy dworcem, a parkiem sprawia wrażenie wyjętego wprost z bajki. Chociaż w muzeum nie brak eksponatów z okresu neolitu, równie dużą rolę odgrywają czasowe, współczesne wystawy.

Bahnhofstrasse

Najelegantsza ulica Szwajcarii, jeden z najbardziej pożądanych adresów świata. Siedziby mają tutaj magazyny haute couture oraz luksusowe sklepy takie jak Louis Vuitton, Dior czy Bvlgari. Choć czynsz za lokal podobno kosztuje krocie, zaistnienie na Bahnhofstrasse jest dla firmy najlepszą reklamą i wizytówką. Ulica Bahnhofstrasse łączy Jezioro Zuryskie i dworzec kolejowy dając deptak o długości 1,5 km. Urokliwe uliczki wypełnione sklepowymi dekoracjami i nastrojowym podświetleniem zachęcają do spaceru nawet tych, którzy nie planują tu zakupów. Tani lot do Zurychu trwa stosunkowo krótko, dlatego warto wybrać się tu choćby na krótki city-break.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail