Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Monachium

Słynny Oktoberfest, siedziba koncernu BMW i drużyny piłkarskiej Bayernu to pierwsze skojarzenia z Monachium. Miasto ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Zabytkowa architektura, wyjątkowe muzea i wystawy oraz urzekające uliczki – lot do Monachium pozwala dobrze poznać stolicę Bawarii. Nawet wyrafinowane atrakcje Monachium są jednak przystępne dla każdego. Kultura stoi tu bowiem w jednym rzędzie z dobrą zabawą i nieco swojskim klimatem.

Co warto zobaczyć w Monachium

Stadion Allianz Arena

Choć nie należy do zabytków w klasycznym rozumieniu, to będąc w Monachium nie sposób go przegapić. Gospodarz najznakomitszych meczy, rodzimy stadion Bayernu Monachium. Dla kibiców to zaś legendarne miejsce, które żal przegapić. Stadion Allianz Arena powstał w 2005 roku, jednak mimo upływu lat architektonicznie ciągle nadąża za zmieniającymi się trendami. Futurystyczna bryła pokryta folią ETFE umożliwia podświetlenie całości na dowolny kolor. Zauważyliście czerwoną barwę? To znak, że właśnie odbywa się mecz. Do zwiedzania oddane jest też muzeum Bayernu – w całości poświęcone historii tego wielkiego klubu.

Marienplatz – Plac Mariacki

Wiele osób realizując tani bilet lotniczy do Monachium zaczyna zwiedzanie stolicy Bawarii właśnie od tego miejsca. Miarienplatz to zabytkowe centrum miasta i doskonały punkt wyjściowy. Okalające go budynki doskonale pamiętają przechadzające się tu kolejne pokolenia. Wystarczy się rozejrzeć, by zauważyć przepiękny Nowy Ratusz, którego zdobienia nawiązują do historii miasta, kościół Św. Ducha czy zabytkową kolumnę Maryi, u której stóp spoczywają cherubiny zwyciężające nad głodem, wojną, herezją i plagą. Wytyczenie placu nastąpiło za czasów Henryka Lwa, w XII wieku, a nazwa – na cześć Świętej Marii – wedle legendy miała uchronić mieszkańców przed cholerą. Dzisiaj Marienplatz jest miejscem spotkań i wydarzeń. To właśnie tu odbywa się najsłynniejszy w Monachium jarmark bożonarodzeniowy. Ciekawostką jest, że drzewko bożonarodzeniowe rokrocznie przywożone jest z innego miejsca w Niemczech, a wybór uznawany jest za niezwykłą nobilitację. Tak wielką, że istnieje cała lista miasteczek żądnych tej bożonarodzeniowej chwały.

Nowy Ratusz

Choć nazwa wskazuje inaczej, Nowy Ratusz już dawno obchodził swoje setne urodziny. Wzniesiony w stylu właściwym dla gotyku flamandzkiego, posiada niezwykle bogate zdobienia, przedstawiające wydarzenia związane z miastem oraz legendami i historią Bawarii. Fasada zdobiona nie tylko figurami, ale też kwiatami, skrywa za swoimi murami budynek o monumentalnych rozmiarach. Historią obrazującą wielkość budowli jest geneza jej powstania. Nowy Ratusz powstał bowiem w miejscu, gdzie do tej pory mieściły się aż 24 kamienice mieszkalne. Dziś zaś to miejsce pracy 400 urzędników. Lot do Monachium umożliwia wejście na ratuszową wieżę i rozkoszowanie się widokiem zabytkowej panoramy miasta.

Englischer Garten

Gdy miejski zgiełk da nam się we znaki warto skierować swoje kroki ku zielonej części miasta. Englischer Garten to największy w Europie park, położony w samym sercu Monachium. Podzielony na dwie części, najwięcej odwiedzających skupia wokół położonych w nim dwóch ogródków piwnych. W ulubionym miejscu odpoczynku monachijczyków znajdziemy zabytkową małą architekturę oraz olbrzymią liczbę zieleni, która utrzymana jest w stylu angielskim. Chcąc poczuć się jak mieszkaniec Monachium warto wybrać się tu na spacer lub piknik i obserwować jak młodzi surferzy (!) walczą z żywiołem na spiętrzonych wodach Izary.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail