Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Kopenhagi

Otwartość i głęboka tolerancja, prawdziwa miłość do przyrody i rozsławione na cały świat hygge, czyli sztuka bycia razem. Choć każda z wymienionych rzeczy jest prawdziwa, stolica Danii ma do zaoferowania odwiedzającym zdecydowanie więcej. Kopenhaga wita nas doskonałą organizacją, znakomitej jakości designem, przyrządzanym tu na milion sposobów śledziem i dzikością będącą śladem jej dawnych przodków. Stolicę kraju Lego najlepiej zrozumieć żyjąc jak jej mieszkaniec, dlatego kup bilet do Kopenhagi, wsiądź na rower i skosztuj smørrebrød – w najszczęśliwszym mieście świata czeka Cię wiele niespodzianek.

Co warto zobaczyć w Kopenhadze

Mała Syrenka

Chociaż legenda głosi, że to duńska siostra syrenki warszawskiej, jej historia jest zupełnie inna. Mała Syrenka z Kopenhagi jest pomnikiem postaci z baśni Andersensa, o tym samym tytule. Jej drobne, 125-centymetrowe ciało spoczywa na kamieniu, a tęskniące oczy skierowane są w stronę morza. Symbol Danii powstał w 1913 roku, z inicjatywy syna założyciela browaru Carlsberg. Obejrzana na deskach Teatru Królewskiego historia miłosna tak zauroczyła młodego człowieka, że ten postanowił ufundować jej pomnik. Ciekawostką jest fakt, że inspirację dla rzeźbiarza stanowiła grająca w przedstawieniu główną rolę tancerka. 

Ogrody Tivoli

Ogrody Tivoli to drugi najstarszy na świecie park rozrywki, stanowiący dumę Danii i wizytówkę Kopenhagi. Utworzony w 1843 roku park zaskakuje kolorytem, pięknem otaczającej przyrody i  egzotycznym klimatem, za który odpowiedzialna jest architektura o orientalnym charakterze. Barwne korowody kwiatów, przytulne alejki i altanki są wstępem do atrakcji, których jest tutaj ilość przyprawiająca o zawrót głowy. Teatr pantomimy, kolejki górskie i karuzele, potężne akwarium, hala koncertowa i ogromny plac zabaw sprawiają, że cały dzień mija zupełnie niepostrzeżenie nie tylko dzieciom. Ogrody Tivoli są piękne za dnia, jednak to właśnie o zmierzchu w pełni wybrzmiewa ich uroda. Ciepłe, kolorowe światełka rozświetlające park, podświetlane fontanny oraz spektakle światło-woda sprawiają, że całość wygląda jak wycięta z baśni.

Christiania

Ciekawą odskocznią od codzienności jest Christiania – utopijna dzielnica będąca autonomicznym, wolnym miastem rządzącym się odrębnymi od Kopenhagi prawami. Od pierwszej chwili czuć tu hipisowskiego ducha wolności, a niczym nieskrępowana twórczość mieszkańców pozwala obcować z sobą na każdym kroku. W 1994 roku mieszkańcy Christianii ustanowili kodeks obowiązujący każdą przebywającą w niej osobę, który obejmował takie zasady jak zakaz biegania, zakaz posiadania broni czy zażywania twardych narkotyków. Z uwagi na sławę, która wyrosła daleko poza kręgi anarchistyczne, wolne miasto z roku na rok ulega stopniowej komercjalizacji. Mimo to, rezerwując lot do Kopenhagi, warto mieć je na względzie choćby w ramach poznania lokalnego kolorytu.

Amalienborg – Pałac Zimowy

Kompleks czterech pałaców będących wizytówką Kopenhagi, jest pięknym przykładem budowli w stylu rokoko. Inicjatorem powstania późnobarokowej, zimowej siedziby królowej był Fryderyk V, który w 1750 roku przekazał duńskim arystokratom działki zwolnione z podatku, zobowiązując ich tym samym do budowy rezydencji. Plac o kształcie oktagonu mieści w samym środku pomnik inicjatora budowy. Siedzący na koniu Fryderyk V, niczym dobry gospodarz, wita odwiedzających pałac gości. Tanie loty do Kopenhagi umożliwiają wzięcie udziału w szczególnym wydarzeniu jakim jest uroczysta zmiana warty. Stojący przed każdym z pałaców, ubrani w historyczne stroje gwardziści codziennie, równo z wybiciem południa dają popis doskonałej żołnierskiej musztry.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail