Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Frankfurtu

Dynamikę miasta silnie kształtuje potężne lotnisko stanowiące nie tylko główny hub lotniczy Lufthansy, ale będące też ważnym węzłem komunikacyjnym całej Europy. Niemcy nie są pierwszym skojarzeniem na myśl o urlopie, jednak tanie loty do Frankfurtu nad Menem sprawiają, że warto wziąć je pod uwagę. Choć miasto Goethego dzisiaj stanowi biznesowe centrum, a ilość wieżowców sprawia, że bywa nazywane „europejskim Nowym Jorkiem”, przed zwiedzającymi odkrywa także swoje drugie oblicze – spokojne, przyjazne i eleganckie.

Co warto zobaczyć we Frankfurcie nad Menem

Main Tower

Stanowi symbol rozwoju miasta i alegorię jego ambicji. Wysoki na 240 metrów wieżowiec jest jednym z najczęściej wybieranych punktów widokowych. Szybki wjazd windą pozwala podziwiać pełną panoramę Frankfurtu i rozkoszować jego różnorodnością. Wstęgę Menu okalają nowoczesne, szklane biurowce sąsiadujące z historycznymi zabytkami, a niskie zabudowania mieszają się tu z drapaczami chmur. Widok z Main Tower pozwala doskonale zrozumieć złożoność tego miasta i urok, który jest nieco ukryty za fasadą nowoczesności. Frankfurt wciąga powoli – to nie jest miasto do zakochania w jeden weekend. Jego siłę stanowi nieoczywistość i mnogość możliwości spędzania czasu, które sprawiają, że bilet lotniczy do Frankfurtu jest doskonałym pomysłem w poszukiwaniu ciekawego city-break.

Römerberg

Jeśli z Frankfurtem nad Menem kojarzy Wam się klimatyczny plac z zabytkową zabudową, na 100% będzie to właśnie Römerberg. Pokaleczone latami wojny miasto – podobnie jak Warszawa – zostało w 90% odbudowane z gruzów. Römerberg jest położonym na wzgórzu najbardziej autentycznym i najstarszym miejscem z całego miasta. Okalające go zabytki pozwalają poczuć ducha dawnego Frankfurtu, a sam klimat skłania do zadumy. Dawniej odbywały się tu kiermasze, targi i koronacje cesarzy, dziś to najbardziej reprezentatywny plac. Warto przyjść tu w ciągu dnia i posłuchać jak bije 35 dzwonów znajdującego się nieopodal kościoła św. Mikołaja. Tani lot do Frankfurtu jest dobrą okazją nie tylko na przesiadkowy przystanek w drodze do innej destynacji. To również możliwość lepszego poznania zachodnich sąsiadów.

 Palmengarten

Urzekający kolorytem i bogactwem roślinności park botaniczny o wielkości 20 ha stanowi miłą odskocznię od codziennego gwaru miasta. Ta magiczna brama do świata roślin zaskakuje mnogością egzotycznych gatunków i ilością atrakcji serwowanych na miejscu. Park funkcjonuje w myśl zasady „Pflanzen – Leben – Kultur”, czyli „rośliny – życie – kultura”. Niezwykle często organizowane tam są wystawy, wydarzenia i eventy, które – w cenie podstawowego biletu – dodatkowo umilają pobyt. Ciekawostką jest, że szklarnia jednej z palmiarni jest największym tego typu obiektem w Europie. Łącząca siedem dużych i małych domów wystawowych daje łączną powierzchnię 5520 metrów kwadratowych.

Katedra Cesarska

Tradycyjna katedra koronacyjna królów i cesarzy Niemiec to najważniejszy i najstarszy obiekt sakralny we Frankfurcie. Zbudowana z czerwonego piaskowca na planie krzyża greckiego chroni w swym wnętrzu dekorujące ją dzieła sztuki. Późnogotyckie tryptyki oraz pochodzące z XIV wieku malowidła sprawiają, że uroczyste sacrum odczuwalne jest tu na każdym kroku. Strzeliste gotyckie sklepienie nadaje potężnemu wnętrzu lekkości i zupełnie przy okazji – doskonałą akustykę. Z tego powodu Katedra Cesarska cyklicznie staje się gospodarzem koncertów muzyki klasycznej.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail