Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Mediolanu

Ze swym charyzmatycznym stylem i błyskawicznym tempem życia bardziej przypomina Nowy Jork niż Rzym czy Neapol. Tętniąca kosmopolityczną energią stolica mody i projektantów przyciąga fanów doskonałej jakości ubrań – w końcu to właśnie tu narodziła się spora część luksusowych włoskich marek. Mimo swego charakteru, Mediolan oferuje znacznie więcej niż modowe nowości. Możliwość zwiedzenia słynnego stadionu San Siro, przepiękne zabytki wpisane we współczesną codzienność i pyszna pizza sprawiają, że warto tu przyjechać – choćby po to, by przekonać się jak bardzo odmienne w swym charakterze potrafią być Włochy.

Szukasz lotu do Mediolanu? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 247 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Mediolan

Włochy

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 21-05-2024 - 28-05-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 258 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Mediolan

Włochy

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 17-06-2024 - 22-06-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 278 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Mediolan

Włochy

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 18-06-2024 - 24-06-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Połączenia lotnicze do Mediolanu

W Mediolanie znajdują się trzy lotniska. Większość połączeń lotniczych (w tym również bezpośrednie połączenie PLL LOT z Warszawy) obsługuje port lotniczy Malpensa, znajdujący się w odległości 48 km od centrum miasta. Loty tanich linii są obsługiwane przez lotnisko Bergamo Orio Al Serio.

Najkrótszy lot z Warszawy do Mediolanu trwa niewiele ponad 2 h, i może się odbyć na pokładzie zarówno tradycyjnego przewoźnika, jak również taniej linii lotniczej. Duża część podróżnych wybiera również przeloty z przesiadką, które z reguły są nieco tańsze od lotów bezpośrednich. Przesiadkowe połączenia oferują m.in. Austrian Airlines (z przesiadką w Wiedniu), Lufthansa (przesiadka w Monachium), czy też Swiss Air (przesiadka w Zurychu).

Dobrą ofertę na loty do Mediolanu znajdziemy w ofercie PLL LOT, oraz oczywiście przewoźników budżetowych. Czy warto zapolować na tani bilet? Oczywiście, Mediolan ma wiele do zaoferowania odwiedzającym go turystom.

Co zwiedzić w Mediolanie?

Mediolan obfituje w zabytki i atrakcje, jednak do absolutnych “must see” należą:

Katedra (Il Duomo) – majestatyczna budowla gotycka, wznoszona prawie 600 lat, będąca piątym pod względem wielkości kościołem na świecie i drugim w kraju, z której dachu można podziwiać panoramę miasta.

Galeria Wiktora Emanuela II – ekskluzywny pasaż handlowy z charakterystycznym przeszklonym dachem, będący jednym z najstarszych centrów handlowych na świecie.

“Ostatnia Wieczerza” Leonardo da Vinci – malowidło ścienne – jedno z najważniejszych dzieł malarza-geniusza, które można zobaczyć w reflektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie.

Zamek Sforzów – okazała forteca zbudowana z czerwonej cegły, w której zespole muzeów warto obejrzeć jedną z rzeźb dłuta Michała Anioła – Pieta Rondanini.

Park Sempione – park rozciągający się za Zamkiem Sforzów, gdzie z polecenia Napoleona postawiono Łuk Pokoju, wyznaczający punkt początkowy drogi z Mediolanu do Paryża.

Teatr La Scala – jedna z najbardziej znanych światowych oper, w której najważniejsze premiery odbywają się 7 grudnia, w dzień patrona miasta.

Bazylika Św. Ambrożego – będąca jednym z najstarszych kościołów w Mediolanie, w której krypcie można oglądać szczątki Św. Ambrożego – patrona miasta.

Mediolan to również Pinakoteka na Brerze, słynny stadion San Siro, Bosco Verticale (Pionowy Las) i Quadrilatero d’Oro (Złoty Prostokąt).

To jednak nie wszystko, czym miasto wabi turystów. Mówi się, że Mediolan albo się kocha, albo nienawidzi. Nie pozostaje zatem nic innego jak odwiedzić to miasto i przekonać się samemu.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail