Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Wiednia

Majestatyczny Wiedeń jest celem wielu wycieczek. Jego klasyczne piękno przyciąga turystów z całego świata. Stolica opery, księżniczki Sissi i tortu Sachera kusi swym kosmopolitycznym charakterem i zachęca do zatrzymania się w jednej ze swych licznych kawiarni na melange – podwójne espresso z mlekiem i odrobiną pianki. Choć ma opinię nieco sennego i nazbyt uporządkowanego odnaleźć można w nim to, czego brakuje w innych miastach – najlepszej jakości jedzenie, przepiękne zabytki i doskonałą muzykę. Czy kupując bilet lotniczy do Wiednia potrzebujemy więcej, by przeżyć piękną przygodę?

Szukasz lotu do Wiednia? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 490 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Wiedeń

Austria

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 06-03-2024 - 11-03-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 490 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Wiedeń

Austria

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 08-04-2024 - 13-04-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 490 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Wiedeń

Austria

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 03-04-2024 - 08-04-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Wiedniu

Katedra Świętego Szczepana

Mijając Stephansplatz nie sposób nie zauważyć dostojnej, wybijającej się na tle innych budynków katedry. Budowa tej monumentalnej perły gotyku rozciągnęła się na przestrzeni lat i trwała niemal 400 lat, by zakończyć się w XVI wieku. Misterne zdobienia katedry i strzeliste, witrażowe okiennice okryte są mozaikowym, kolorowym dachem. Szacowana liczba glazurowanych dachówek  obliczona jest na około 230 tys. sztuk. Katedra Świętego Szczepana to jednak nie tylko najważniejszy i największy obiekt sakralny Austrii. Jedna z wież katedry jest obowiązkowym do odwiedzenia punktem widokowym, z którego rozpościera się zapierająca dech panorama miasta.

Belweder

Przepiękny, okazały pałac pierwotnie służący jako letnia rezydencja oraz miejsce najważniejszych uroczystości i bankietów. Dla podkreślenia kunsztu, przed pałacem została umieszczona sadzawka lustrzana, która – dzięki specjalnej budowie nie pozwalała na tworzenie się fal i idealnie odbijała zarys budynku. Zabieg – stosowany w przypadku najważniejszych i najpiękniejszych dzieł architektury – potęguje wrażenie dostojności. Dwa oddzielone od siebie ogrodem francuskim budynki, z których dawniej każdy miał inne przeznaczenie dzisiaj są miejscem muzeum, w którym podziwiać można klasyki malarstwa średniowiecznego. Jeśli zawsze marzyliście o ujrzeniu na własne oczy obrazów Gustava Klimta, kupno biletu lotniczego do Wiednia i odwiedzenie Belwederu jest doskonałą okazją, stanowią one bowiem centralną część znajdującej się tu wystawy.

Hofburg

Dawna rezydencja Habsburgów stanowi jeden z największych na świecie kompleksów pałacowych tego typu. 50 klatek schodowych, 2600 pokoi i 240 tys. metrów kwadratowych to tylko liczby, jednak pozwalają choć odrobinę wyobrazić sobie jej ogrom. Siedem stuleci rezydowania kolejnych cesarzy zostawiło po sobie ślad w postaci niezwykle ciekawej architektury. Każdy z panujących władców zmieniał, uzupełniał i wprowadzał do pałacu nowe elementy, dzięki czemu możemy dziś oglądać eklektyczny rezultat ich decyzji – Hofburg stanowi połączenie stylów klasycystycznego, barokowego, gotyckiego i renesansowego. W kompleksie mieści się również między innymi muzeum  cesarzowej Sissi, wokół której, jeszcze za życia narosło wiele legend i mitów.

Opera Wiedeńska

Słynna na cały świat, imponująca zarówno repertuarem, jak też wyglądem. Podobno pierwotnie, ze względu na okoliczności towarzyszące budowie, nie przypadła do gustu wiedeńczykom – po nieprzychylnym komentarzu Franciszka Józefa jeden z głównych architektów się powiesił, a drugi zmarł 2 miesiące po nim, z rozpaczy. Z czasem jednak zyskała przychylność mieszkańców i zdobyła ich serca. Fantastyczny, pełen przepychu wystrój jest doskonałym tłem dla przebogatego repertuaru. 60 różnych przedstawień operowych i ponad 20 produkcji baletowych to program na zaledwie jeden rok funkcjonowania Opery Wiedeńskiej. Choć wizyta w operze jest wyjątkowym wydarzeniem, dostępna jest również opcja samego zwiedzania. Zachwycająca sala widowiskowa, marmurowa klatka schodowa czy możliwość obejrzenia kulis pozwala uchylić nieco rąbka tajemnicy tego niecodziennego świata. Lot do Wiednia zajmuje niewiele czasu, dlatego warto rozważyć choćby krótki citybreak uwzględniający wyprawę do tego magicznego miejsca.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail