Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Barcelony

Barcelona to turystyczny raj. Miasto do tego stopnia bogate w zabytki i inne atrakcje turystyczne, że nie sposób zobaczyć wszystkiego nawet podczas kilkudniowego pobytu. Jednak warto tu przylecieć nawet na krótki pobyt. O poranku polecamy udać się na plażę i powitać dzień romantycznym wschodem słońca. W ciągu dnia warto pospacerować po mieście i chłonąć jego unikalną atmosferę, odwiedzić jedno z wielu wspaniałych muzeów, a następnie zajrzeć do dowolnej restauracji i delektować się lokalną kuchnią. Wieczór? To czas zabawy do białego rana, wszak Barcelona nigdy nie zasypia.

Szukasz lotu do Barcelony? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 588 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Barcelona

Hiszpania

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 14-05-2024 - 25-05-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Połączenia lotnicze do Barcelony

Turyści pragnący odwiedzić miasto Gaudiego mają do wyboru ofertę zarówno tanich linii lotniczych, jak i przewoźników regularnych. Jeśli nie chcemy podróżować tanimi liniami, a jednocześnie mamy ograniczony budżet, szukajmy biletów lotniczych do Barcelony z przesiadką w innym porcie lotniczym – takie połączenie z przesiadką w Brukseli (lecąc Brussels Airlines) lub Zurychu (wybierając lot liniami Swiss Air) z reguły będzie nieco tańsze od lotu bezpośredniego.

Naturalnie cenowo najkorzystniej prezentują się oferty lotów oferowanych przez tanie linie lotnicze. Tani przelot do Barcelony jest możliwy na przykład na pokładzie samolotów WizzAir, które latają do tego miasta ze wszystkich portów lotniczych w Polsce, kilka razy w tygodniu. Należy pamiętać, że tanie linie lotnicze w cenę biletu wliczają jedynie bagaż podręczny, bagaż rejestrowany jest płatny dodatkowo.

Decydując się na lot do Barcelony tradycyjnymi liniami lotniczymi, mamy przede wszystkim do wyboru ofertę Polskich Linii Lotniczych LOT. Czas, jaki powinniśmy sobie zarezerwować na lot z Warszawy do Barcelony wynosi około 3 godzin.

Co warto zobaczyć w Barcelonie

Sagrada Familia
Ta monumentalna katedra, zaprojektowana przez Antonio Gaudiego, jest bodajże najbardziej znaną budowlą w Barcelonie i symbolem tego miasta. Jej budowa trwa od 1882 roku! Koniec prac zaplanowano na 2026 rok, tj. na stulecie śmierci głównego architekta świątyni. Za życia Gaudiego ukończono jedynie wieże katedry oraz jedną fasadę. Wnętrze budowli jest równie imponujące, co jego fasady. Filary przypominają grube drzewa, a sklepienie to miejsce, gdzie gałęzie tych „drzew” łączą się i splatają ze sobą. Niewątpliwie jest to jedyna w swoim rodzaju budowla sakralna na świecie i choćby z tego względu stanowi obowiązkowy punkt odwiedzin na turystycznej mapie Barcelony.

La Rambla
Bulwar o nieco ponad kilometrowej długości, przy którym znajduje się wiele zabytkowych budynków, jak chociażby Gran Teatre del Liceu (opera barcelońska), Pałac Virreina, czy też bazar miejski La Boqueria. Bulwar rozpoczyna się na Placu Katalońskim w centrum miasta i prowadzi na nabrzeże, do pomnika Kolumba. La Rambla jest pełna kawiarenek i straganów, często można również tam podziwiać występy artystów ulicznych.

Casa Batlló
Kamienica z XIX wieku, której styl i charakter nadał na początku XX wieku Antonio Gaudi. Bogato zdobiona fasada przynosi na myśl motywy zwierzęce, elementy dekoracyjne przypominają kości, czy też rybie łuski. Z kolei dach budynku przypomina smoka. Równie ciekawe jest wnętrze kamienicy. Można tu znaleźć drewnianą windę, albo poręcz schodów, która budzi skojarzenia ze zwierzęcym kręgosłupem.

Plac Kataloński
Najbardziej ruchliwy plac w Barcelonie, otoczony monumentalnymi budynkami mieszczącymi centra handlowe, hotele i instytucje finansowe. Można tu podziwiać awangardowe rzeźby z początku XX wieku. Ważny węzeł komunikacyjny, a tym samym dobry punkt wyjściowy do zwiedzania atrakcji miasta.

Casa Mila
Kolejny charakterystyczny budynek w mieście, zaprojektowany przez Gaudiego. Obiekt jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W architekturze budynku niemal nie ma prostych linii, cała fasada zdaje się falować. Budynek, choć nie został w pełni dokończony, uważany jest za jedno z największych dzieł Gaudiego.

Plac Królewski (Plaça del Rei)
Jedno z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców miasta, otoczone średniowiecznymi budynkami Dzielnicy Gotyckiej. Główną atrakcją placu jest Pałac Królewski – kompleks składający się z trzech odrębnych budowli, kryjący wiele ciekawych atrakcji. W pałacu działa Muzeum Historii Barcelony, tym samym Większość wnętrz jest dostępna dla zwiedzających, po wykupieniu biletu wstępu.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail