Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Brukseli

Bruksela to nie tylko instytucje europejskie. To również barwna i wielokulturowa metropolia z licznymi zabytkami i jedynymi w swoim rodzaju czekoladowymi przysmakami. Symbole Brukseli są zupełnie zróżnicowane, tak jak zróżnicowany jest jej charakter. Mnogość zamieszkujących miasto nacji wyraża się już w ilości używanych języków. Angielski, francuski, niderlandzki – dwa ostatnie to języki urzędowe, pierwszy zaś to najpopularniejszy i najczęściej używany przez przyjezdnych. Jak zatem nie pogubić się w tym narodowościowym i kulturalnym tyglu? Bruksela szczyci się doskonałej jakości organizacją – tak komunikacji jak i całego miasta. Dzięki temu bez problemu odnajdziemy się pomiędzy kamienicami, które wypełniają te piękne, kosmopolityczne miasto.

Szukasz lotu do Brukseli? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 248 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Bruksela

Belgia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 31-07-2024 - 07-08-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 630 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Bruksela

Belgia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 29-07-2024 - 07-08-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Połączenia lotnicze do Brukseli

Lot z Warszawy do Brukseli to zaledwie ok. 2h podróży samolotem. Bruksela posiada dwa lotniska: podmiejski Port Lotniczy Bruksela-Charleroi (CRL) położny ok. 46 km na południe od miasta, dedykowany tanim liniom lotniczym i lotnisko główne Port Lotniczy Bruksela (BRU) zlokalizowane w Zaventem, 12 km od Brukseli. Kupując bilet lotniczy do Brukseli podróżni mają duży wybór, jako że połączenia lotnicze do stolicy Belgiii posiadają w swojej siatce wszystkie wiodące linie lotnicze.

Co warto zobaczyć w Brukseli

Bruksela jest miastem, w którym warto zobaczyć zarówno zabytkową część miasta z jej architektonicznymi perełkami, jak i nowoczesne dzielnice miasta, w których zlokalizowane są instytucje UE. Do najważniejszych atrakcji Brukseli możemy zaliczyć:

Grand Place – „must see” w Brukseli, historyczne centrum miasta z pięknymi kamieniczkami. Grand Place jest centrum wydarzeń kulturowych i artystycznych miasta. Rokrocznie w połowie sierpnia Grand Place zapełnia się też dywanem z kwiatów. Przy Grand Place znajduje się przepiękny Ratusz Miejskim z charakterystyczną 96m strzelistą wieżą.

W okolicach placu możemy także podziwiać Dom Króla, Muzeum Miejskie ze zbiorami ceramiki i srebra. Grand Place znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Manneken Pis – chyba najpopularniejsza na świecie figurka sikającego chłopca znajduje się właśnie w Brukseli. Fontannę z Manneken Pis znajdziemy na jednej z uliczek odchodzących z Grand Place. Chłopiec w zależności od pory roku czy święta zyskuje okazjonalne ubranko.

Pałac Królewski – oficjalna siedziba rodziny królewskiej, która pełni funkcję biura urzędującego monarchy. Jeśli nawet z zewnątrz wygląd masywnego i majestatycznego pałacu nie zrobi na nas wrażenia warto zwiedzić jedną z jego komnat, a mianowicie Salę Lustrzaną. Sufit i żyrandol w Sali Lustrzanej został wykonany z 1,4 mln pancerzyków chrząszczy sprowadzonych z Tajlandii. Praca wykonana na zlecenie królowej Pauli zajęła artyście Janowi Fabre i jego 29 asystentom trzy miesiące. Pałac Królewski znajduje się w Parku Brukselskim. W pobliżu zlokalizowany jest także Pałac Narodu, siedziba belgijskiego parlamentu federalnego.

Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli – warto zobaczyć też ten niezwykle okazały gotycki kościół położony na wzgórzu Treurenberg. Katedra wyglądem przypomina paryską Katedrę Notre-Dame

Parc du Cinquantenaire (Jubelpark) z łukiem triumfalnym – na terenie 30 ha parku, przekształconego z dawnego placu manewrowego, znajdziemy nie tylko sporo zielonych miejsc doskonałych na spacer lub odpoczynek, ale także letnie kino drive-in, Muzeum Motoryzacji, Królewskie Muzeum Sztuki i Historii, Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej.

Atomium – jeden ze współczesnych symboli Brukseli. Atomium stanowi powiększony model atomu żelaza i nawiązuje do technicznych i naukowych osiągnieć epoki atomu. Budowla powstała z okazji Wystawy Światowej w 1958 roku zlokalizowana w dzielnicy Laeken.

Nie możemy opuścić Brukseli bez zakupu drobiazgu wykonanego z belgijskiej koronki. Butiki z koronkami znajdziemy w licznych butikach wokół Grand Place. Podczas zwiedzania miasta koniecznie spróbujmy też belgijskiej czekolady. Sklepy z czekoladą znajdziemy w wielu punktach w centrum miasta. Pięknie zapakowane i samodzielnie skomponowane pudełka z wybornymi belgijskimi czekoladkami sprawdzą się jako miły prezent z podróży. Na pożegnanie z Brukselą warto wybrać się na pysznego belgijskiego gofra i frytki z majonezem.

W naszym przewodniku wymieniamy tylko najważniejsze atrakcje Brukseli, których w samym mieście znajdziemy znacznie więcej. Warto zarezerwować lot do Brukseli i spędzić kilka dni w tym uroczym mieście.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail