Bilety lotnicze Warszawa - Rzeszów
Loty do Rzeszowa
Rzeszów jest miastem tętniącym historią, z mnóstwem masywnych, gotyckich i barokowych budowli, które zachwycą wielbicieli architektury. Stolica województwa podkarpackiego kusi także urokliwymi knajpkami, malowniczym Rynkiem Głównym, czy też ciekawymi ekspozycjami muzealnymi.
Szukasz lotu do Rzeszowa? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze
Rzeszów
Polskawylot z: Warszawa
okres wylotu: 17-06-2023 - 21-06-2023
okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ
Rzeszów
Polskawylot z: Gdańsk
okres wylotu: 16-06-2023 - 20-06-2023
okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ
Rzeszów
Polskawylot z: Gdańsk
okres wylotu: 30-06-2023 - 04-07-2023
okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ
Co warto zobaczyć w Rzeszowie
Rzeszowski Rynek Główny i Ratusz
XV-wieczny wysoki budynek o białych, bogato zdobionych ścianach od lat jest sercem Rzeszowa. To tutaj rada podejmuje kluczowe decyzje dotyczące funkcjonowania miasta. Swój neogotycki styl zawdzięcza renowacji przeprowadzonej w 1884 roku. To także wtedy zyskał podtrzymujące fasadę arkady. Zwiedzanie rynku pełnego sklepików, klimatycznych kawiarni i kramików umili z pewnością hejnał wygrywany z wieży ratuszowej o każdej pełnej godzinie. Tani lot do Rzeszowa to wyjątkowa okazja do spotkania dragona milicji księcia Lubomirskiego, z którym można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Kościół Farny
Sąsiadujący z Rynkiem Głównym gotycko – barokowy kościół to obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania Rzeszowa. Patronujący tej budowli św. Wojciech i św. Stanisław są przedstawieni na XVIII-wiecznych obrazach olejnych, umieszczonych w bocznych nawach kościoła. Wcześniej w tym miejscu stała niewielka drewniana świątynia, którą strawił pożar. To wydarzenie było powodem rozpoczęcia budowy w XV wieku. Tuż przed kościołem znajduje się charakterystyczna dzwonnica, której kopułę wieńczy figurka anioła wskazującego kierunek wiatru.
Zamek Lubomirskich
Rzeszowska pierwsza linia obrony przed Tatarami i Kozakami musiała budzić respekt. Potężna forteca typu bastionowego położona jest na wzgórzu. Zamek otoczony został masywnymi murami obronnymi oraz fosą utrudniającą dotarcie i atak bezpośredni. Usytuowane na rogach wałów bastiony wznoszą się pięć metrów powyżej fosy. Legenda głosi, że zamek powstał jako zadośćuczynienie za chybiony zakład Jerzego Ignacego Lubomirskiego. I choć ta monumentalna budowla w przeszłości dawała wiele dumy i radości z obrony okolicznych terenów, jest też ciemny rozdział jej historii. W czasie II wojny światowej zamek stanowił miejsce kaźni, co upamiętnia stworzona przez IPN „Sala pamięci”. Dziś mieści się w nim Sąd Okręgowy.
Muzeum Dobranocek
Jeśli planujecie zawitać do miasta wraz ze swoimi pociechami jest jedno miejsce, którego z pewnością nie możecie przegapić. Tani bilet lotniczy do Rzeszowa to niepowtarzalna szansa na przeniesienie się w czasie do słodkich lat dzieciństwa. Rzeszowskie Muzeum Dobranocek to przede wszystkim sentymentalny powrót do kukiełkowych i rysunkowych produkcji łódzkiego studia SE-MA-FOR, które niegdyś wieńczyły każdy dzień. W ramach stałej ekspozycji muzeum można zwiedzić pokoik Misia Uszatka, przyjrzeć się z bliska Coralgolowi i jego towarzyszom przygód, przybić piątkę pingwinowi Pik-Pokowi, a nawet zobaczyć jak wyglądały pacynki pierwszej polskiej dobranocki – Jacka i Agatki. Można również wziąć udział w procesie powstawania „Reksia”, czy „Bolka i Lolka”. Retrospekcyjne tournée wieńczą machające „na do widzenia” eksponaty związane z produkcjami zagranicznymi, jak „Smerfy”, „Wilk i zając”, czy sympatyczny „Krecik”.


