Ostrzeżenie przed wyłudzeniami – zobacz szczegóły
Zadzwoń

Bilety lotnicze Aegean Airlines

Linie lotnicze Aegean Airlines

Aegean Airlines to greckie linie lotnicze z siedzibą i głównym węzłem przesiadkowym w Atenach. Linie Aegean Airlines funkcjonują pod obecną nazwą od roku 1999. Zanim grecki przewoźnik rozpoczął regularną sprzedaż biletów lotniczych dla klientów indywidulanych, organizował m.in. przeloty czarterowe i loty dla osób prywatnych, głównie w celach służbowych. W ofercie linii Aegean znajdziemy szeroką siatkę połączeń obejmujących zarówno loty do, jaki i po Grecji oraz połączenia międzykontynentalne.

Loty z Aegean do Aten i na greckie wyspy

Pierwszymi rejsami, jakie zrealizowały linie Aegean Airlines były loty z Aten do Salonik i Heraklionu na pokładzie Jet Avro RJ 100. Wkrótce siatka połączeń greckiego przewoźnika została rozszerzona o nowe połączenia na Kretę tj. do Chanii oraz loty na Rodos i Corfu. Od maja 2000 roku linie Aegean Airlines uruchomiły przeloty na Santorini. Od 2001 linie zwiększyły liczbę przelotów w obrębie Grecji i rozpoczęły ekspansję na trasach międzykontynentalnych. Od listopada 2001 roku na pokładach linii Aegean Airlines można było podróżować już w klasie biznes. W 2003 roku Aegean, jako pierwszy przewoźnik w Grecji uruchomiły opcję wystawienia biletu elektronicznego tzw. e-ticket. Obecnie w siatce połączeń greckiego przewoźnika oprócz regularnych połączeń lotniczych do Aten i Salonik znajdziemy loty na greckie wyspy. Z Aegean zarezerwujemy przeloty m.in.: na Chios, Kos, Paros, Zakynthos i Mykonos. Aegean oferuje łącznie przeloty do 34 portów lotniczych w Grecji i do ok. 100 destynacji międzynarodowych w 43 krajach. Z przesiadką w Atenach możemy polecieć na Cypr, do Armenii, Egiptu, Izraela, na Bliski Wschód i wielu innych miejsc.

Linie Aegean Airlines od 2010 roku należą do sojuszu lotniczego Star Alliance. Od 2013 roku linie Aegean Airlines są też właścicielem marki Olimpic Air, która stanowi wsparcie w zakresie połączeń po Grecji. Od 2009 roku przez 5 lat z rzędu linie lotnicze Aegean były wyróżniane przez portal Skytrax jako najlepsze regionalne linie lotnicze Europy. W 2015 grecki przewoźnik udostępnił podróżującym ok. 15 mln miejsc na pokładach swoich samolotów.

Linie Aegean Airlines posiadają łącznie z Olimpic Air 57 samolotów, których średni wiek wynosi ok. 6 lat, co czyni greckiego przewoźnika jedną z najmłodszych flot w Europie. We flocie linii Aegean znajdziemy m.in.: 28 samolotów Airbus A320, 6 Airbusów A321, 1 Airbusa A319, 4 maszyn typu Dash 8-100 i 10 Dash8-Q400.

Linie lotnicze Aegean Airlines to przewoźnik, którego atrakcyjną ofertą lotów do Grecji warto zainteresować się szczególnie w okresie wakacyjnym (Przeczytaj więcej o lotach do Grecji Aegean Airlines »).

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail