Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Madrytu

Stolica Hiszpanii i jednocześnie miasto niekończącej się fiesty, flamenco, wyrafinowanej kuchni oraz wielu atrakcji, jest coraz częściej wybierana nie tylko jako cel weekendowych wypadów, ale również na dłuższe pobyty.

Fanom piłki nożnej Madryt kojarzy się przede wszystkim z drużyną Realu i słynnym stadionem Santiago Bernabeu. Oczywiście możliwość zobaczenia gwiazd futbolu w akcji nie jedyna atrakcja miasta. Osoby, które poszukują lotów do Madrytu, lecą tam przede wszystkim z myślą o poznawaniu jego licznych zabytków.

Połączenia lotnicze do Madrytu

Najkrótszy i zarazem bezpośredni przelot do Madrytu trwa ok. 3 h 40 min, zarówno w przypadku tanich linii lotniczych (Ryanair), jak i regularnych przewoźników (LOT). Do Madrytu dolecieć można również lotem z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk (popularnymi portami przesiadkowymi są Amsterdam i Bruksela). Wybierając lot z przesiadką, trzeba się jednak liczyć z wydłużeniem czasu podróży, który może wynosić od 5 godzin wzwyż.

Wszystkie połączenia są obsługiwane przez port lotniczy Madryt – Barajas (MAD). Lotnisko jest położone ok. 18 km od centrum miasta, jednak jest dość dobrze skomunikowane, dzięki czemu podróż do serca Madrytu trwa około pół godziny.

W jaki sposób zarezerwować tani lot do Madrytu? Przede wszystkim należy zaplanować swoją podróż z wyprzedzeniem, dzięki czemu zwiększamy szansę na znalezienie ciekawych promocji.

Madryt – co warto zwiedzić?

Nawet jeśli nasz pobyt w mieście będzie krótki, warto odwiedzić m.in.:

Plac Puerta del Sol – z pomnikiem niedźwiedzia znanym z herbu miasta i kilometrem zero – miejscem, z którego mierzone są wszystkie odległości w kraju.

Plaza Mayor – główny plac Madrytu i serce miasta z barami, kawiarniami i restauracjami.

Palazio Real – okazały Pałac Królewski, będący oficjalną siedzibą króla Hiszpanii, z wieloma wspaniałymi komnatami, udostępnionymi do zwiedzania.

Catedral de la Almudena – monumentalna, neoklasyczna i jedyna w Madrycie katedra.

Muzeum Prado – słynne na świecie z najokazalszej kolekcji malarstwa klasycznego, ze wspaniałymi dziełami El Greco, Velazqueza, Rubensa, Memlinga, Rembrandta, Tycjana i wielu innych wybitnych artystów.

Egipska Świątynia Debod – autentyk pochodzący z II w p.n.e., podarowany Hiszpanii przez rząd Egiptu za pomoc przy ratowaniu zabytków podczas budowy Tamy Asuańskiej.

Park Retiro – ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców miasta. W parku znajduje się Palacio de Cristal (Kryształowy Pałac), budowla zbudowana w całości ze stali i szkła.

Madrid Atocha – największy dworzec kolejowy w Hiszpanii, w środku którego znajduje się ogród tropikalny.

Będąc w Madrycie, warto zobaczyć też tradycyjne pokazy flamenco w barach zwanych tablao. W niedzielę zaś trzeba koniecznie zajrzeć na jeden ze słynniejszych w Europie pchlich targów – El Rastro de Madrid.

Madryt to też nietypowe atrakcje, jak np.: opuszczona stacja metra udostępniona do zwiedzania – „Peron 0” i wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa najstarsza na świecie restauracja – Sobrino de Botin.

A ponad wszystko Madryt to niepowtarzalna atmosfera i gościnni mieszkańcy, bo przecież powiedzenie: “Życie jak w Madrycie” nie mogło wziąć się znikąd.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail