Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Amsterdamu

Amsterdam często określa się mianem Wenecji Północy – nie ma w tym cienia przesady, znajduje się tu aż 160 kanałów. Miasto często kojarzy się również z „ceglastą” architekturą, rowerami (liczbę tych jednośladów w mieście szacuje się na ponad 800 000!), bogatą ofertą turystyczną oraz dość swobodnym i beztroskim podejściem do życia. To wszystko sprawia, że loty do Amsterdamu cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim oraz wczesną jesienią, kiedy to aura sprzyja weekendowym wypadom.

Szukasz lotu do Amsterdamu? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 763 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Amsterdam

Holandia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 26-07-2024 - 07-08-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Połączenia lotnicze z Amsterdamem

Bezpośrednie loty do Amsterdamu oferują Polskie Linie Lotnicze LOT oraz linie KLM. Naturalnie swoją ofertę lotów posiadają również tanie linie lotnicze. Wystarczą 2 godziny lotu, aby znaleźć się w Amsterdamie i rozpocząć odkrywanie uroków miasta. Z lotniska Schiphol można się w łatwy sposób dostać pociągiem do centrum miasta.

Co warto zobaczyć w Amsterdamie

Miasto posiada bardzo bogatą ofertę turystyczną, z tego względu zapewne nie uda się poznać jego wszystkich atrakcji w trakcie krótkiego pobytu. Każdemu jednak polecamy zwykły spacer po mieście, co pozwoli nam poczuć jego atmosferę i niewątpliwy urok. Zachęcamy również do wykupienia wycieczki po kanałach, dzięki czemu będziemy mieli możliwość odkrycia miasta z innej perspektywy. Rejs warto odbyć zwłaszcza wieczorem, kiedy kamienice, mosty i kładki są oświetlone.

Oczywiście na mapie Amsterdamu znajdują się miejsca, które można określić jako obowiązkowe punkty każdej wycieczki. Są to m.in:

Muzeum Van Gogha – tłumnie odwiedzane przez turystów, jednak niech to was nie zniechęci. Nawet jeśli nie jesteście wielkimi miłośnikami sztuki, zdecydowanie warto zobaczyć największe dzieła Van Gogha na własne oczy. Polecamy wybrać się do tego muzeum późnym popołudniem, jest wtedy szansa, że liczba odwiedzających będzie mniejsza.

Rijksmuseum – muzeum z ogromnymi zbiorami dzieł sztuki, głównie malarstwa (w tym obrazy Rembrandta).

Plac Dam – pokaźnych rozmiarów plac położony w sercu miasta. Znajdziemy tutaj takie atrakcje turystyczne jak Pałac Królewski (obiekt jest okresowo otwierany do zwiedzania), gabinet figur woskowych Madame Tussaud, czy też ogromny dom towarowy Bijenkorf (co w języku holenderskim oznacza „ul”).

Westerkerk – najbardziej znany i jednocześnie największy kościół w Amsterdamie. Charakterystyczną cechą jest najwyższa w mieście wieża, stanowiąca znakomity punkt widokowy. Tuż obok kościoła znajduje się inna atrakcja turystyczna – dom Anny Frank.

Jordaan – niegdyś najbiedniejsza dzielnica Amsterdamu. Obecnie modne miejsce, pełne przytulnych kawiarni i restauracji, serwujących dania kuchni całego świata.

Sporo turystów decyduje się również z czystej ciekawości na wizytę w dzielnicy czerwonych latarni. Jest to niewątpliwie jedna z atrakcji miasta, masowo odwiedzana przez ciekawskich turystów. Pamiętajmy jednak, żeby nie zabrać ze sobą dzieci na spacer po tej dzielnicy, oraz żeby ograniczyć do minimum robienie zdjęć.

 

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail