Bilety lotnicze Warszawa - Kijów
Tanie loty do Kijowa
Największe miasto Ukrainy słynie ze świątyń o złoconych kopułach, barokowych zabytków i obiektów będących żywym pomnikiem postradzieckich działań. Całość jest nieco chropowata i toporna, brak tu typowego dla innych europejskich stolic wymuskania. Dzięki temu jednak można poczuć autentyczność i lepiej zrozumieć historię tej niepokornej stolicy. Choć na miejscu może zaskoczyć wiele rzeczy, które w Polsce dawno należą do przeszłości, zwiedzanie miasta jest przyjemne i bezpieczne. Ten, kto chce zasmakować kulinarnej części Ukrainy powinien koniecznie skusić się na wareniki, soljankę i kwas chlebowy, który tutaj ciągle smakuje jak za dawnych lat.
Połączenia lotnicze do Kijowa
Kijów – stolica Ukrainy i miasto pełne kontrastów, przyciągające coraz więcej odwiedzających chcących na własne oczy zobaczyć jak dumnie zmierza ono w kierunku Europy, łącząc w sobie m.in. pamiątki socrealizmu, wymieszane ze wciąż żywą religijnością.
Kijów obsługiwany jest przez port lotniczy Borispol (KBP), obsługujący linie regularne i tanie linie, leżący w odległości 29 km od centrum miasta. Jest to największy port lotniczy w kraju. Drugim lotniskiem jest Kijów-Żulany (IEV). położony bliżej centrum miasta, w dzielnicy o tej samej nazwie. Obsługuje ono zarówno linie regularne, jak i budżetowe.
Bezpośredni lot z Warszawy do Kijowa trwa ok. 1 h 30 min i jest dostępny w ofercie przewoźników regularnych (LOT, Ukraine International Airlines) oraz tanich linii lotniczych (Wizz, Ryanair). Pozostałe linie lotnicze oferują loty z jedną lub dwoma przesiadkami, co jednak potrafi wydłużyć czas podróży nawet do kilkunastu godzin. Tanie loty do Kijowa znajdziemy w ofercie połączeń lotniczych zarówno tanich, jak i regularnych linii lotniczych.
Co warto zobaczyć w Kijowie?
Stolica Ukrainy pokazuje odwiedzającym swoje współczesne i historyczne oblicze, odzwierciedlone w znajdujących się w niej atrakcjach, wśród których na szczególną uwagę zasługują:
Ławra Peczerska – okazały klasztor prawosławny, będący najświętszym miejscem w mieście, w którego katakumbach można oglądać zmumifikowane ciała mnichów.
Sobór Mądrości Bożej – imponująca cerkiew, pełniąca obecnie funkcję muzeum, uznawana za miejsce początków chrześcijaństwa na Rusi i wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w której można podziwiać m.in.: wspaniały ikonostas z carskimi wrotami, freski i mozaiki z XI i XII w.
Cerkiew Św. Andrzeja – zbudowana na planie krzyża o wnętrzu bogatym w zdobienia, której miejsce budowy, wg legend i podań, wybrał sam św. Andrzej w 40 r.
Majdan (Plac Niepodległości) – główny plac Kijowa, na którym odbywają się imprezy kulturalne i uroczystości państwowe oraz miejsce krwawych wydarzeń ze stycznia 2014 r., które zmieniły bieg historii Ukrainy.
Złota Brama – monumentalna średniowieczna brama wjazdowa do miasta, w większości zrekonstruowana.
Dom z chimerami – budynek polskiego Gaudiego – Władysława Horodeckiego, wzniesiony w stylu Art Nouveau z zachwycającą ornamentyką fasady bogatą w motywy zwierzęce.
Muzeum Czarnobyla – ukazujące fakty i mity na temat katastrofy w Czarnobylu oraz dalsze losy ludzi, którzy mieszkali w regionie objętym skażeniem.
Muzeum Jednej Ulicy – w całości poświęcone ulicy Andriejewski Zjazd, reprezentującej bohemę artystyczną mieszczańskiego Kijowa, w którym możemy zobaczyć mnóstwo przedrewolucyjnych pamiątek takich jak: szyldy reklamowe, kasy sklepowe, bilety teatralne, książki i plakaty.
W Kijowie warto odwiedzić też Narodowe Muzeum „Pamięć ofiar Wielkiego Głodu”, Muzeum Bułhakowa, skansen Pirogovo lub odbyć rejs po Dnieprze.
Swoim charakterem miasto zaskakuje przybyszów, warto zatem zarezerwować lot do Kijowa i samemu przekonać się o jego wyjątkowości.