Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Jekaterynburga

Jekaterynburg to ogromna metropolia, która leży na trasie Kolei Transsyberyjskiej w centrum Uralu. Oprócz nowoczesnej architektury i industrialnego charakteru ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc i zabytków, dlatego warto zatrzymać się tutaj na dłużej i poznać jego historię, która rozpoczęła się w odległej przeszłości, ale szczyt rozwoju miasta rozpoczął się dopiero w XVIII wieku.

Co warto zobaczyć w Jekaterynburgu

Wielki Złatoust – prawosławna cerkiew wzniesiona w stylu bizantyjskim w 1847 roku. Wysokość świątyni – 77 metrów – czyni ją najwyższą budowlą w Jekaterynburgu zwieńczoną pięcioma kopułami. W latach trzydziestych ubiegłego stulecia cerkiew została zniszczona, a odbudowano ją ostatecznie w 2008 roku.

Cerkiew na Krwi – z powstaniem tej cerkwi wiąże się tragiczna historia wymordowania przez bolszewików całej rodziny imperatora Mikołaja II. W podziemiach budynku, który wcześniej mieścił się na miejscu świątyni miała miejsce egzekucja. W latach 2000-2003 wybudowano cerkiew w stylu rosyjsko – bizantyjskim, a przy wejściu znajduje się monument poświęcony rodzinie Romanowów.

Monaster Świętych Cierpiętników Carskich – miejsce to jest również poświęcone wymordowanej rodzinie Romanowów. W 1918 roku w klasztorze zostały ukryte szczątki cara Mikołaja II i jego bliskich. Obecnie przy monasterze działa muzeum, w którym eksponowane są przedmioty należące do rodziny.

Muzeum Geologiczne – w którym można kupić niepowtarzalną biżuterię wykonaną z kamienia Ural.

Swierdłowskie Obwodowe Muzeum Krajoznawcze – zgromadzone są w nim dzieła sztuki, obiekty historyczne i archeologiczne związane z ziemią uralską. Obecnie można podziwiać w nim zbiory: historii naturalnej, archeologiczny, malarstwa i grafiki, ikon, wyrobów metalicznych, numizmatyki, broni, starodruków i dokumentów, fotografii i negatywów, porcelany i ceramiki, etnograficzny i kolekcję orientalną.

Ałapajewsk – położone w niedalekiej odległości od Jekaterynburga miasto, w którym dorastał kompozytor Piotr Czajkowski. Warty odwiedzenia jest jego dom-muzeum oraz muzeum budownictwa drzewnego prezentujące wiejskie domostwa z XVII/XVIII wieku.

Pomnik klawiatury – ten zaskakujący monument odzwierciedla układ klawiszy na klawiaturze QWERTY i ma za zadanie symbolizować nowoczesność i postęp Jekaterynburga.

Jekaterynburski cyrk – miejsce, które również zasługuje na uwagę podczas zwiedzania miasta, gdyż nie jest tradycyjnym cyrkowym namiotem, ale oryginalną budowlą zakończoną kopułą. Organizowane są w nim festiwale cyrkowe oraz zajęcia gimnastyczne i akrobatyczne dla dzieci.

Ogród zoologiczny i Aquapark Limpopo – wizyta w ogrodzie zoologicznym, który znajduje się w samym centrum miasta oraz aquaparku to idealny pomysł na relaksujące zakończenie wyczerpującej wycieczki.

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail