Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Hawana – kubańska stolica muzyki, najlepszych cygar i Fidela Castro

Hawana jest karaibskim miastem i stolicą prowincji La Habana. Kubańska stolica słynie z niepowtarzalnej atmosfery, bogatej kultury i ciekawej architektury. Jednym z częstszych skojarzeń z Kubą są słynne cygara. Spośród 400 mln cygar sprzedawanych rocznie na świecie aż 1/3 pochodzi z Hawany! Co warto zobaczyć w Hawanie i gdzie spędzić czas podpowiadamy poniżej.

Hawana – kubańska stolica muzyki, najlepszych cygar i Fidela Castro

Loty do Hawany

Loty do Hawany zarezerwujemy między innymi z liniami Air France lub KLM z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie. Na podróż z przesiadką musimy zarezerwować od 15 do 19 godzin. W ofercie przewoźników z Polski nie znajdziemy obecnie bezpośrednich lotów do stolicy Kuby.

Najnowsze promocje lotnicze

od 2682 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Hawana

Kuba

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 27-05-2024 - 10-06-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Dokąd wybrać się spędzając czas w Hawanie?

Bardzo interesującym zabytkiem jest Castillo de La Real Fuerza. Jest to najstarsza zachowana forteca w Ameryce, wybudowana w XVI wieku w miejscu, gdzie poprzednia twierdzą została zniszczona przez piratów. W 1762 roku była jednym z głównych punktów obronnych podczas ataku Anglików. Zachodnia wieża zwieńczona jest kopią wiatrowskazu z brązu – La Giraldilla. Wieża znana jest jako Espera TowerWieża Oczekiwania. Wiąże się to z legendą o Doñe Inés de Bobadilla, pierwszej gubernatorce Kuby, której mąż-konkwistador wyruszył na podbój La Florida. Doñe Inés codziennie wspinała się na szczyt wieży wyglądając powracającego statku, co jednak nigdy nie nastąpiło, gdyż zmarł on w trakcie wyprawy. Obecnie w zamku prezentowane są historyczne wystawy.

Achitektura sakralna Hawany

Jeśli jesteśmy zainteresowani architekturą sakralną ciekawym dla nas obiektem będzie barokowy kościół Catedral de San Cristóbal. Zaprojektowany przez włoskiego architekta Francesco Borromini, to też sprawia, że możemy dostrzec toskańskie wpływy. Budowa została rozpoczęta w 1748 roku przez Zakon Jezuitów, później – po wygnaniu zakonu – dokańczana przez biskupa Felipe José de Tres-palacios y Verdeja. Katedra jest uważana jedną z najpiękniejszych budowli sakralnych baroku i w 1982 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W kościele znajduje się wiele dzieł artystycznych: malowideł, rzeźb i złoceń.

Stary Rynek, czyli Plaza Vieja

Stary Rynek jest XVI-wiecznym placem w Hawanie, który stanowił centrum miasta. W dawnych czasach Plaza Vieja była miejscem egzekucji, procesji, walk byków i fiest, których świadkami byli najbogatsi obywatele Hawany, spoglądający ze swoich balkonów. Obecnie możemy tam podziwiać cenne budowle kolonialne pochodzące z XVII, XVIII i XIX wieków oraz kilka przykładów z początku XX stulecia. Na początku lat 80. XX wieku najstarsza część Rynku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Które muzeum warto odwiedzić w Hawanie?

Muzeum, na które warto zwrócić uwagę w Hawanie jest Muzeum Rewolucji (Museo de la Revolución) znajdujące się w dzielnicy Stara Hawana (La Habana Vieja). Instytucja została utworzona wkrótce po trwającej w latach pięćdziesiątych XX wieku rewolucji przeciwko dyktaturze Fulgencio Batisty, której przewodził Fidel Castro. Jest ulokowane w dawnym Pałacu Prezydenckim, w którym urzędowali wszyscy przedrewolucyjni kubańscy prezydenci. Ekspozycja obejmuje głównie okres walk rewolucjonistów kubańskich w latach 50., Rewolucji Kubańskiej i porewolucyjnej historii kraju. Część wystaw dotyczy także okresu przedrewolucyjnego i czasów wojny z Hiszpanią o wyzwolenie Kuby. W gablotach prezentowane są zdjęcia, części ubioru (niektóre nawet zakrwawione), plakaty, manierki, maszyny do pisania oraz instrumenty muzyczne. Najważniejszym eksponatem wystawy plenerowej jest, osłonięty szklaną konstrukcją, jacht Granma, na którym z Meksyku przypłynęli rewolucjoniści na czele z Fidelem Castro. Wokół niego znajdują się czołg i inne pojazdy opancerzone, używane w czasach rewolucji. Znajduje się tu też rakietowy pocisk przeciwlotniczy, użyty do zestrzelenia amerykańskiego samolotu U-2 w czasie kryzysu kubańskiego oraz silnik z tego samolotu, a także radiostacja używana przez Che Guevarę podczas prowadzenia kampanii Las Villas. Możemy oglądać tam także samochody używane przez kubańskich dyktatorów. Przed muzeum stoi radzieckie działo samobieżne SU-100.

W rytmie kubańskiej muzyki. Festiwale w Hawanie

Kolejnym argumentem za odwiedzeniem Hawany są rytmy kubańskiej muzyki. Melomani będą mieli niepowtarzalną okazję do poznania nowych brzmień. Kubańczycy uwielbiają świętować. Nie jest więc zaskoczeniem, że niemalże przez cały rok odbywają się tam festiwale muzyczne. Już na przełomie stycznia i lutego odbywa się tam pierwszy Jazz Festival. W maju ma miejsce tygodniowy festiwal muzyczny, zrzeszający zagranicznych i krajowych producentów muzyki disco – Cubadisco. Cały czerwiec i sierpień to barwny, roztańczony karnawał, który obfituje w wydarzenia muzyczne. W październiku odbywa się tam Festiwal Muzyki Współczesnej. Na koniec roku kolejna gratka dla miłośników jazzu – najlepsi artyści grają na scenach Festival Internacional de Jazz.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail