Zadzwoń

Bilety lotnicze Singapore Airlines

Historia linii Singapore Airlines

Linie Singapore Airlines powstały w 1947 roku jako Malayan Airways, pod obecną nazwą funkcjonują od 1972 roku. Singapore Airlines swoją działalność zaczynały od przewozów regionalnych, aby z biegiem lat stać się jedną z najbardziej utytułowanych linii lotniczych realizujących połączenia w obrębie pięciu kontynentów. Linie Singapore Airlines wraz z Singapore Airlines Cargo i SilkAir, należącymi do Grupy SIA oferują bilety lotnicze do 109 destynacji w 40 krajach na świecie.

Przede wszystkim wysoki standard

Singapore Airlines to przewoźnik słynący przede wszystkim z wysokich standardów obsługi pasażerskiej oraz nowoczesnej floty lotniczej. Linie oferują swoim pasażerom pięć klas podróży: Economy Class, Premium Economy, Business Class, First Class oraz prywatne kabiny-apartamenty w opcji Airline Suites (dostępne wyłącznie na pokładach A380). Personel pokładowy to legendarne Singapore Girls. Charakterystyczny strój stewardess tzw. sarong kebaya stanowi wizytówkę linii od 1965 roku. Singapore Girl jest symbolem nienagnanej obsługi, uprzejmości, uroku i azjatyckiej gościnności.

Linie Singapore Airlines jako pierwsze wprowadziły na swoich trasach dwupokładowy, samolot pasażerski Airbusa A380 i do chwili obecnej posiadają jedną z najmłodszych flot na świecie, której średni wiek nie przekracza 7,3 roku. Singapore Airlines dysponują ponad 100 samolotami długodystansowymi. W skład floty przewoźnika wchodzą m.in.: Airbus A330-300, Airbus A380-800, Boeing 777-200, Boeing 777-200ER, Boeing 777-300, Boeing 777-300ER.

Siatka połączeń Singapore Airlines

Linie Singapore Airlines oferują połączenia do ponad 60 miejsc na świecie. Głównym węzłem przesiadkowym przewoźnika jest port lotniczy Singapur Changi Airport. W przypadku dłuższej przesiadki linie oferują możliwość zwiedzania miasta, pobyt w Transit Lounge czy wspaniałe zakupy w strefie bezcłowej. Każdy pasażer linii otrzymuje na czas pobytu w tranzycie voucher o wartości SG$ 40. Dla tych, którzy chcą zatrzymać się na dłużej oferują pakiet Singapore Stopover Holiday (SSH), który zawiera koszt noclegu w wybranym hotelu, transfer z lotniska do hotelu i z powrotem, przejazdy Hop-on Busem oraz wstępy do kilkudziesięciu atrakcji turystycznych np. Singapore Flyer, Universal Studio. Z Singapore Airlines z łatwością zaplanujemy podróż do znanych azjatyckich destynacji (Sprawdź loty do Azji Południowo-Wschodniej z Singapore Airlines >>) takich jak m.in.: Tajlandia, Kambodża, Wietnam, Indonezja, Malezja, Filipiny, ale także do odległej Australii i Nowej Zelandii. W obrębie samej Australii linie Sinagapore Airlines we współpracy z Virgin Australia realizują połączenia aż do 97 portów lotniczych.
Singapore Airlines członkiem Star Alliance

Od 2000 roku linie Singapore Airlines są członkiem Star Alliance, co w znacznej mierze ułatwia współpracę pomiędzy innymi liniami należącymi do sojuszu. Pasażerowie korzystający z usług Singapore Airlines z łatwością mogą zbierać mile w programie Miles & More, korzystać z Business Lounges czy odprawy z tego samego terminala, czego doskonałym przykładem jest Terminal Królowej Elżbiety II na Heathrow w Londynie.

SINGAPORE AIRLINES – GREAT WAY TO FLY

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail