Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2022-12-13

Odkryj świąteczny Wiedeń 2022/2023

W rytmie muzyki klasycznej i świątecznych iluminacji

Odkryj rozświetlony świątecznymi lampkami Wiedeń, gdzie na każdym kroku rozbrzmiewa muzyka Johanna Straussa i Wolfganga Amadeusa Mozarta, a największe place stolicy Austrii zamieniają się w bożonarodzeniowe jarmarki. Zarezerwuj loty z Austrian Airlines i poczuj świąteczną magię w jednym z najpiękniejszych europejskich miast.

Co warto zobaczyć w Wiedniu w okresie świąt?

Będąc w Wiedniu w okresie przedświątecznym, warto wybrać się na jeden z licznych jarmarków bożonarodzeniowych, które zlokalizowane są w głównych punktach miasta. Znajdziemy tam wyroby lokalnych rzemieślników, przysmaki austriackiej kuchni, a także koncerty, warsztaty i atrakcje dla najmłodszych. Zwieńczeniem wycieczki po świątecznym Wiedniu będzie noworoczny koncert w Operze Wiedeńskiej.

Jarmarki świąteczne w Wiedniu 2022/2023

Jarmark pod pałacem Schönbrunn

Świątecznemu jarmarkowi na dziedzińcu pałacu Schönbrunn towarzyszą liczne imprezy kulturalne i ponad 80 pięknie udekorowanych bożonarodzeniowych stoisk. Całość rozświetlają świąteczne iluminacje. Wokół roznosi się zapach prażonych migdałów, grzanego wina i ponczu. Pod Schönbrunn można też wysłuchać świątecznych koncertów, a dzieci zachęcane są do udziału w specjalnych warsztatach kulinarnych, podczas których przygotują pierniczki. Po Sylwestrze jarmark ze świątecznego zamienia się w noworoczny targ.

Jarmark świąteczny na dziedzińcu Schönbrunn jest doskonałą okazją do odwiedzenia samego pałacu. Zbudowany w XVII wieku gmach był rezydencją Marii Teresy. Obecnie 44 z 1441 pokoi są dostępne do zwiedzania. Obiekt znajduje się na liście UNESCO.

Termin: 19.11.-26.12.2022

Christkindlmarkt na Placu Ratuszowym

Świąteczny jarmark Christkindlmarkt znajduje się na Placu Ratuszowym. Wejście na jarmark będzie już widoczne z daleka dzięki charakterystycznej bramie udekorowanej świeczkami. Na jarmarku spróbujemy lokalnych wyrobów, rozgrzejemy się ciepłymi napojami i będziemy podziwiać lokalne rękodzieło. Amatorzy sportów zimowych mogą skorzystać z lodowiska Wiener Eistraum, położonego wśród podświetlonych alejek Parku Ratuszowego. Na dzieci czeka zabawa na 12-metrowej karuzeli i diabelskim młynie.

Termin: 19.11.-26.12.2022

Zimowy jarmark przy Riesenradplatz

Tegoroczny, 12. już jarmark świąteczny na Riesenradplatz organizowany jest pod hasłem Der Prater rockt. Na miejscu czeka m.in. muzyka na żywo, kulinarne atrakcje, karuzela, diabelski młyn czy świąteczny pociąg. Koncerty, od gospel po soul i pop, odbywają się od środy do niedzieli od godziny 19:00.

Termin: 19.11.2022-8.1.2023

Jarmark bożonarodzeniowy na placu Michaelerplatz

Królewski Jarmark Bożonarodzeniowy na Michaelerplatz znajdziemy przed Pałacem Cesarskim Hofburg. W charakterystycznych białych chatkach sprzedawane będę wyroby głównie austriackich manufaktur: słodycze, blaszane figurki i ręcznie robione szopki.

11.11.2022-6.1.2023

Bożonarodzeniowa wioska pod Pałacem Belwederskim

Świąteczny jarmark pod Pałacem Belwederskim ujmuje barokowym stylem. Alejki pałacowego parku wypełniają stoiska z eleganckim rękodziełem i produktami wysokiej jakości. Na miejscu skosztujemy też wielu lokalnych przysmaków.

Przy okazji wizyty na bożonarodzeniowym jarmarku warto odwiedzić sam barkowy pałac. W austriackim Belwederze mieści jedna z najcenniejszych kolekcji sztuki z dziełami Gustava Klimta, Egona Schielego i Oskara Kokoschki. Zobaczymy tam m.in. słynny Pocałunek Klimta.

Termin: 18.11.-26.12.2022

Wioska Świąteczna na terenie kampusu Uniwersytetu Wiedeńskiego

Romantyczna wioska bożonarodzeniowa na kampusie uniwersyteckim jest również popularnym miejscem spotkań w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. W świątecznej wiosce, oprócz bożonarodzeniowych straganów, czekają też atrakcje dla najmłodszych: ciuchcia i karuzela oraz dwa tory do curlingu.

Termin: 11.11-23.12.2022

Altwiener Christkindlmarkt na Placu Freyung

Jarmark świąteczny na Placu Freyung może się poszczycić długą historią, która sięga aż do II połowy XVIII wieku. Obecnie na bożonarodzeniowym targu królują tradycyjne szopki, świąteczne dekoracje i ceramika. W godzinach popołudniowych na placu można posłuchać muzyki adwentowej. W pobliżu Placu Freyung znajduje się kolejnyjarmarku bożonarodzeniowym Am Hof z rzemiosłem artystycznym.

Termin: 18.11.-23.12.2022

Wioska świąteczna na placu Maria-Theresien-Platz

W świątecznej wiosce zlokalizowanej pomiędzy Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Naturalnej czeka aż 70 stoisk z bożonarodzeniowymi wyrobami i choinkowymi ozdobami.

Termin: 16.11.-26.12.2022

Art Advent na Placu Karlsplatz

Wiedeński jarmark na Art Advent na Placu Karlsplatz wyróżni ekologiczna oferta gastronomiczna przeznaczona wyłącznie dla wystawców z certyfikatem eko oraz animację, koncerty i warsztaty dla dzieci.

Termin: 18.11.-23.12.2022

Wioska bożonarodzeniowa przy Stephansplatz

Na jarmarku zlokalizowanym wokół Katedry św. Szczepana (Stephansdom) znajdzie się ok. 40 stoisk z austriackimi produktami.

Termin: 11.11.-26.12.2022

Adwentowy jarmark w pobliżu Opery Wiedeńskiej

Świąteczny jarmark w pobliżu Opery Wiedeńskiej zorganizowano z myślą o prawdziwych smakoszach. Na stoiskach znajdziemy regionalne wina, sery i wędliny oraz łakocie.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w Wiedniu w okresie przełomu roku jest koncert noworoczny. Uroczyste widowisko odbywa się w Złotej Sali Opery Wiedeńskiej. W tym roku za batutą stanie Franz Welser-Möst. Premiera i koncert sylwestrowy z identycznym programem mają miejsce 30 i 31 grudnia. Koncert jest transmitowany przez telewizję w ponad 90 krajach.

Termin: 11.11.-31.12.2022

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail