Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2022-12-15

Lufthansa przywraca loty z Rzeszowa do Monachium

Lufthansa wraca do Rzeszowa

23 kwietnia 2023 roku niemieckie linie Lufthansa przywrócą połączenie pomiędzy Portem lotniczym im. Franza Josefa Straußa w Monachium a podkarpackim lotniskiem Rzeszów-Jasionka. Połączenie zostało zawieszone w czerwcu 2020 roku z powodu pandemii. Wznowienie lotów otworzy przed podróżującymi z Jasionki możliwość odwiedzenie Niemiec lub kontynuowania podróży po Europie i na trasach międzykontynentalnych m.in. do Ameryki Północnej i Azji. Połączenia na trasie Rzeszów-Monachium będą realizowane na pokładach Bombardiera CRJ-900, który zabierze na pokład ok. 90 pasażerów.

Rozkład lotów Rzeszów-Monachium

Połączenia pomiędzy stolicą Bawarii i Podkarpacia będą realizowane raz dziennie. Samolot z Monachium wystartuje ok. godziny 11:15 i przybędzie na lotnisku w Rzeszowie ok. o 12:40. Wylot ze stolicy Bawarii zaplanowano na 13:15, samolot wyląduje na lotnisku Franza Josefa Straussa ok. 14:40. Połączenia znajdują się już w systemach rezerwacyjnych.

Co wyróżnia lotnisko w Rzeszowie i Monachium?

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka zaliczany jest do grona najlepszych lotnisk w Polsce. Dzięki dogodnemu położeniu geograficznemu ma największą liczbę dni lotnych i jest w stanie obsługiwać połączenia nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Lotnisko wyróżnia też jeden z najdłuższych pasów startowych, zaraz po lotnisku Chopina w Warszawie. W 2022 lotnisko w Rzeszowie otrzymało tytuł Małego Portu Lotniczego Roku 2022, przyznawanego przez międzynarodową organizację branżową CAPA – Centre for Aviation. Pod uwagę wzięto m.in. rolę, jaką port lotniczy odegrał podczas wojny w Ukrainie. Doceniono także rozwój siatki połączeń i wyniki, jakie Jasionka osiągnęła w 2022 roku, obsługując 23 trasy do 12 krajów na świecie.

Lotnisko w Monachium jest jednym z głównych węzłów przesiadkowych Lufthansy i drugim po Frankfurcie największym lotniskiem w Niemczech. Port lotniczy jako jedyny w Europie został wyróżniony pięcioma gwiazdkami w rankingu Skytrax. W tegorocznym rankingu Port lotniczy im. Franza Josefa Straußa uzyskał tytuł najlepszego lotnisko w Europie Środkowej.

Rozwój stref ekonomicznych na Podkarpaciu

Ocenia się, że rozbudowa siatki połączeń w Jasionce odegra znaczącą rolę w rozwoju regionu i zwiększy zainteresowanie inwestorów. W 2006 roku na terenach województwa został utworzony Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, wchodzący w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec. Utworzenie stref pozwoliło przedsiębiorcom na uzyskanie preferencyjnych warunków w zakresie m.in. ulg podatkowych. Uruchomienie połączeń na trasie Rzeszów – Monachium będzie kolejnym krokiem do rozwoju przedsiębiorczości i współpracy polsko-niemieckiej.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail