Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2018-05-07

Belgijskie ikony Brussels Airlines

Poznaj belgijskie ikony: RACKHAM, MARGITTE, TRIDENT, AMARE

Rackham, Margitte, Trident, Amare to kultowe Airbusy A320 we flocie Brussels Airlines dedykowane ikonom belgijskiej kultury i sztuki. Poznaj historie, jakie kryją się za powstaniem tych niesamowitych samolotów.

RACKHAM, we flocie Brussles Airlines to przeniesiona prosto ze stron komiksu o przygodach Tintina Skarb Szkarłatnego Rackhama, łódź podwodna w kształcie rekina. Główny bohater wyrusza w niej na poszukiwania skarbu pirata o nazwie Red Rackham.

Autorem serii przygód o ciekawym świata reporterze jest belgijski artysta Georges’a Remi, znany pod pseudonimem Hergé. Przeniesienie twórczości Hergé na kadłub samolotu to pierwsza tego rodzaju inicjatywa upamiętniającego autora komiksów. Tintin jest znaną na całym świecie postacią urodzoną w Brukseli, ambasadorem Belgii.

W klimacie Tintina utrzymana jest nie tylko zewnętrzna powłoka A320, ale komiksowa atmosfera nie opuszcza pasażerów także we wnętrzu samolotu. Ściany tylnej kabiny zostały przerobione i zawierają zdjęcia przygód Tintina i Kapitana Haddocka.

Jeśli ktoś nie zna jeszcze przygód młodego reportera i podróżnika, lot Rackhamem będzie doskonałą okazją, żeby nadrobić zaległości. Na pokładzie można zapoznać się ze Skarbem Szkarłatnego Rackhama dostępnego w języku holenderskim, francuskim i angielskim.

Numer rejestracyjny A320 RACKHAM to OO-SNB Sierra-November-Bravo.

MAGRITTE Ceci n’est pas un avion, ponieważ to dużo więcej niż samolot. Magritte we flocie Brussels Airlines powstał na cześć jednego z największych belgijskich artystów, René Magritte.

René Magritte był belgijskim artystą-surrealistą, który posiadał niezwykły dar obserowania rzeczywistości. Nazywany autorem słów i rzeczy Margitte wywarł ogromny wpływ na całe pokolenia artystów i rozwój pop-artu. Jego prace są znane i chwalone na całym świecie. Dzieła René Magritte’a można opisać jako iluzje i sny wędrujące swobodnie tam, gdzie nie ma pojęcia czasu, stąd nawiązanie do podróży samolotem i świata obserowanego z góry.

A320 Margitte pokryty został słynnymi chmurami i ptakami zaczerpniętymi z trzech obrazów artysty. Na pokładzie tego wyjątkowego samolotu będziemy mogli podróżować do 2022 roku.

Magritte, drugi z serii samolotów poświęconych belgijskim ikonom, został powitany 21 marca 2016 r. Rzeczywiście, gdyby René Magritte zobaczył ten samolot, prawdopodobnie powiedziałby: To nie jest samolot – to tylko obraz samolotu.

Numer rejestracyjny Magrtitte to OO-SNC Sierra-November-Charlie.

TRIDENT, trzeci Airbus A320 z serii belgijskich ikon dedykowany jest belgijskiej reprezntacji w piłce nożnej: Belgijskim Czerwonym Diabłom. Na kadłubie samolotu możemy podziwiać wizerunki znanych piłkarzy: Vincenta Kompany’ego, Kevina De Bruyne’a, Edena Hazarda i wielu innych. Także wewnątrz samolotu znajdziemy sylwetki 33 belgijskich graczy z drużyny Czerwonych Diabłów i ich trenerów oraz najwierniejszych kibiców.

Linie lotnicze Brussles Airlines są oficjalnym przewoźnikiem Belgijskich Czerwonych Diabłów i z chlubą promują ich na całym świecie.
Czerowne Diabły są w Belgii symbolem, który jednoczy naród i takie wartości pragnie też promować podczas swoich podróży po świecie.

Numerem rejestracyjny A320 Trident jest OO-SNA Sierra-November-Alpha.

AMARE, czwarty z serii belgijskich ikon został powitany 23 lutego 2017 roku. Amare nawiązuje do znanego na całym świecie, a mającego miejsce w Belgii festiwalu muzyki elektronicznej Tomorrowland.

Amare oznacza, jedność, miłość i przyjaźń. Celem projektu jest łączenie ludzi z całego świata, budowanie nowych przyjaźni i wspólne przeżywanie przygód. Samolot w barwach Amare będzie latał we flocie Brussels Arlines do 2022 roku. Znakiem charakterystycznym Amare jest barwny orzeł namalowany na kadłubie samolotu.

Numer rejestracyjny A320 Amare: OO-SNF Sierra-November-Fox.

SPRAWDŹ PROMOCJE BRUSSELS AIRLINES »

Najnowsze promocje lotnicze

od 622 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Bruksela

Belgia

wylot z: Kraków

okres wylotu: 31-05-2024 - 09-06-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 2649 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Toronto

Kanada

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 17-09-2024 - 01-10-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail