Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Tajpej

Tajpej to tętniące życiem, dynamicznie rozwijające się miasto, które corocznie ściąga miliony turystów. Silne osadzenie w kulturze azjatyckiej, niezwykle przyjacielscy mieszkańcy oraz zaskakująco zgrabne połączenie nowoczesności i tradycji sprawia, że na odwiedzających czeka tu wiele miłych niespodzianek. Tani lot do Tajpej to okazja nie tylko do spędzenia wspaniałego urlopu, ale też poznania kultury zupełnie różnej od europejskiej.

Co warto zobaczyć w Tajpej

Shilin Tourist Night Market

Chociaż gwarne, nocne markety są charakterystyczne i popularne dla całej kultury azjatyckiej, Shilin Tourist Night Market zasługuje na szczególną uwagę. Największy i najdłużej otwarty spośród trzech nocnych marketów w Tajpej oferuje odwiedzającym prawdziwe bogactwo doznań. Za dnia jest zwyczajnym bazarem, na którym można kupić wszelkiego rodzaju produkty. W nocy zaś jednak staje się prawdziwym centrum życia, a otwarte bary, restauracje i uliczne garkuchnie sprawiają, że każdy głodny nocny marek ściąga właśnie tutaj. Odwiedzenie tego miejsca daje nie tylko niepowtarzalną okazję do poznania niespotykanych smaków, ale również możliwość obserwacji radosnego życia, jakie prowadzą tutejsi mieszkańcy.

Longshan Temple

Tajpej to miasto o bardzo kontrastowej i zróżnicowanej architekturze. Z zaskakującą łatwością połączone zostały tu dwa zupełnie różne światy – ultranowoczesny ze szklanymi drapaczami chmur i tradycyjny, pachnący kadzidłem. Wybudowana w 1738 roku Longshan Temple jest jedną z najstarszych buddyjskich świątyń. Otaczające ją wysokie wieżowce sprawiają, że choć jest to miejsce kontemplacji i zadumy, całość emanuje nieco surrealistycznym na pierwszy rzut oka klimatem. Longshan Temple zachwyca odwiedzających misternymi i bogatymi zdobieniami, które na tle złoconych ścian lśnią dodatkowym blaskiem. Kolorowe smoki i tradycyjne, czerwone lampiony nadają zaś silnie azjatycki wydźwięk. Wybierając tani lot do Tajpej warto odwiedzić świątynię dwukrotnie – w ciągu dnia, by obserwować tętniące tu życie, oraz wieczorem, by w pełni poczuć piękno tego magicznego miejsca.

Old Shenkeng Street

Odrestaurowana i pięknie utrzymana ulica mieści w sobie niezliczoną ilość barów, restauracji i knajpek z lokalnym jedzeniem. Chcąc poznać kulinarne ciekawostki warto wybrać się właśnie tutaj. Na Old Shenkeng Street mamy bowiem możliwość spróbowania ciasta ryżowego, czy krewetek ze słodkim majonezem. Na odważnych zaś czeka sławne na całą Azję stinky tofu, czyli moczone w solance z mięsa lub mleka świeże tofu, które podobno wyczuwalne jest w promieniu kilkuset metrów. Ciekawostką dotyczącą Old Shenkeng Street jest fakt, że w latach 80. XX wieku mieszkańcy musieli walczyć z władzami o pozostawienie tego miejsca przy życiu. Shengkeng jako małe miasteczko na uboczu zostało wchłonięte przez Tajpej, a rządzący politycy przeznaczyli je do wyburzenia.

Tajpej 101

Tajpej 101 to charakterystyczna wizytówka miasta, która znacznie góruje ponad innymi zabudowaniami. Posiadający 101 pięter budynek liczy sobie ponad pół kilometra wysokości, i mimo nowoczesnego charakteru, nie brak w nim nawiązań do tradycyjnej zabudowy. Tym, co jest szczególnie warte uwagi, jest fakt, że Tajpej to miasto o wysokim zagrożeniu silnymi wstrząsami sejsmicznymi i huraganami, które występują tu kilka razy w ciągu roku. Ze względu na zastosowane technologie zabezpieczające przed zawaleniem oraz zgrabne połączenie tradycji z nowoczesnością, w 2005 roku wieżowiec dołączył do ekskluzywnego grona siedmiu cudów architektury. Kupując tani bilet lotniczy do Tajpej warto wybrać się na znajdujący się na 91. piętrze zewnętrzny taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Superszybka winda powiezie nas na miejsce w zaledwie pół minuty.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail