Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Stuttgartu

Stuttgart jest miastem pełnym ładu, doskonałej organizacji i serdecznej atmosfery. Jego początki sięgają czasów rzymskich, a nazwa nawiązuje do potężnej stadniny koni, która mieściła się tu w czasach średniowiecza. Warto zakupić tani bilet lotniczy do stolicy Badenii – Wirtembergii, aby przekonać się o jej uroku.

Co warto zobaczyć w Stuttgarcie

Muzeum Porsche

Muzeum Porsche to miejsce, w którym powinien znaleźć się każdy miłośnik motoryzacji. Geometryczna, biała bryła budynku robi duże wrażenie i stanowi zapowiedź czekających w środku atrakcji. Około setki samochodów, w tym kultowe modele jak 911, czy 356, pozwalają nie tylko cieszyć oko, ale również poznać ich budowę i historię. Muzeum w pełni oddaje charakter porsche – jego proste kształty korespondują z doskonałą organizacją i precyzyjnym wykończeniem. Każdy, kto zdecyduje się na tani lot do Stuttgartu, powinien odwiedzić to miejsce – zdecydowanie spodoba się nie tylko entuzjastom samochodów.

Muzeum Mercedes-Benz

Wielbiciele historii połączonej z estetyką powinni koniecznie wybrać się do Muzeum Mercedes-Benz. 9 kondygnacji, ponad 16 tys. metrów kwadratowych powierzchni i 1500 eksponatów to przepis na niezapomniane wrażenia. W muzeum mamy okazję zobaczyć wiele modeli samochodów, w tym nawet te, o których myśli się, że zachowały się wyłącznie na bardzo starych zdjęciach lub filmach. Całość dopełnia sam budynek muzeum. Elegancki, niezwykle nowoczesny, utrzymany w stonowanej biało – czerwonej kolorystyce jest klamrą spinającą ze sobą filozofię marki i jej styl. Wyjątkowo pięknie wygląda po zmroku, kiedy ciepłe światła nadają całej bryle futurystyczny wymiar.

Wieża telewizyjna Fernsehturm

Wieża telewizyjna w Stuttgarcie jest niezwykle charakterystycznym symbolem miasta i prekursorem wytyczającym szlak dla innych wież tego typu na świecie. Wybudowana w 1956 roku sprawnie łączy funkcję użytkową i rekreacyjną. Do tej pory nie zdarzało się, by wieża telewizyjna posiadała swoją restaurację lub punkt widokowy, dlatego pomysł został szybko podchwycony przez innych twórców. Mierzy 216,6 m i rozpościera się z niej przepiękny widok na panoramę miasta. Ekskluzywna restauracja jest miejscem, do którego warto wybrać się na romantyczną kolację – zwłaszcza po zmroku można poczuć tu wyjątkową atmosferę. Od 1986 roku Wieża Fernsehturm jest wpisana na listę zabytków.

Ogród zoologiczno – botaniczny Wilhelma

Ogród Wilhelma ma opinię najbardziej zróżnicowanego na świecie. 11 tysięcy zwierząt i ponad 7 tysięcy odmian roślin mieści się na potężnej przestrzeni, porównywalnej do powierzchni 40 boisk piłkarskich. Zgrabne połączenie fauny i flory sprawia, że pobyt tutaj jest wyjątkowo relaksujący. Ciekawostką Ogrodu Wilhelma jest „galeria szeptów”, czyli miejsce zaprojektowane z myślą o doskonałej akustyce – tak dobrej, że słyszalny jest szept z odległości nawet 30 metrów. Wybierając tani lot do Stuttgartu warto oderwać się od codzienności i odwiedzić Ogród Wilhelma. Możliwość podglądania fok lub pelikanów w otoczeniu przepięknej przyrody jest niezwykłym doświadczeniem.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail