Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Porto

Nostalgiczne, nieoczywiste i nienachalne. Porto niczego nie udaje i nie stara się przypodobać odwiedzającym je turystom. Mimo to, nie sposób go nie pokochać – po zanurzeniu się w jego klimat uzależnia i sprawia, że chce się tu zostać na zdecydowanie dłużej. By poczuć jego charakter najlepiej odrzucić plany i dać ponieść się nogom po wąskich uliczkach. Za rogiem powita nas błękitne azulejos i wygrzewający się na kamiennym murku kot, a dźwięki fado zaprowadzą na najlepsze wino o imieniu produkującego je miasta. Lot do Porto to doskonały pomysł na spędzenie zarówno dłuższego urlopu jak też krótkiego, relaksującego weekendu.

Najnowsze promocje lotnicze

od 834 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Porto

Portugalia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 13-10-2024 - 27-10-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 834 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Porto

Portugalia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 10-11-2024 - 17-11-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Porto?

Kościół Capela da Almas

Pokryty ceramicznymi płytkami kościół wyraźnie wyróżnia się na tle innych zabudowań. 16 tysięcy ceramicznych, błękitnych kafli układa się w sceny z życia św. Katarzyny i św. Franciszka. Choć ozdobna fasada pojawiła się na budynku w 1929 roku, sam kościół powstał już dwa wieki wcześniej. Kościół Capela da Almas jest też nazywany Świątynią Dusz. Jego druga nazwa to pokłosie tradycji, która nakazywała żeglarzom wypływającym na podbój nowych lądów modlitwę w intencji szczęśliwego powrotu. Modlący się wierzyli, że w razie śmierci na morzu ich dusza wróci i na stałe osiądzie właśnie tutaj.

Księgarnia Lello

Są takie miejsca, które urzekają od pierwszej chwili. Przytulne i piękne jednocześnie. Księgarnia Lello to zdecydowanie jedno z nich. Okrzyknięta najpiękniejszą księgarnią na świecie jest atrakcją samą w sobie. Ozdobna fasada budynku zaprasza do wnętrza oferując zdecydowanie więcej niż imponujący księgozbiór. Misterne zdobienia ścian, ażurowe sklepienie i witraże wpuszczające do wnętrza barwne promienie słońca to tylko przedsmak. Daniem głównym są schody, które fantazyjnie wiją się na środku księgarni nadając jej magiczny klimat. Ciekawostką jest, że właśnie tutaj przez 10 lat pracowała J. K. Rowling – autorka sagi o Harrym Potterze. Decydując się na tani lot do Porto warto wpaść tu na chwilę i odszukać szczegóły, które nadały charakter książkowemu zamkowi i jego salom – inspirację księgarnią widać jak na dłoni.

Sé Catedral

Tani bilet lotniczy do Porto to doskonała okazja do odbycia wizyty w Sé Catedral. Monumentalna katedra o obronnym charakterze jest najważniejszą świątynią Porto. Tutaj odbywały się najważniejsze królewskie wydarzenia takie jak śluby czy pogrzeby. Eklektyczny charakter budowli jest zasługą kilku stylów, które w sobie łączy. Gotycki witraż, przysadziste romańskie wieże i typowo portugalskie, błękitne azulejos dekorujące ściany – wszystko to znajdziemy w jednym miejscu. Choć wnętrze Sé Catedral zachowało romański charakter, zdobienia, które zostały dodane w późniejszych latach mają już zupełnie inny styl. Bogato zdobiony barokowy ołtarz jest dodatkowo dekorowany srebrem – to nie tylko najważniejszy przykład sztuki barokowej Porto, ale też perełka sztuki zdobnictwa srebrnego.

Stara Ribeira

Poszukując prawdziwego ducha Portugalii w swoim najczystszym wydaniu, warto kupić tani bilet lotniczy do Porto i udać się właśnie tutaj. Stara Ribiera wypełniona jest tym, co kształtuje wizerunek całej Portugalii – wysokimi, kolorowymi kamienicami, rozciągniętym między balkonami praniem i starszymi ludźmi grającymi w warcaby czy karty. Choć niektóre z zabudowań wymagają już solidnego remontu, umieszczenie Starej Ribiery na liście światowego dziedzictwa UNESCO zupełnie nie dziwi. Trudno o drugie tak klimatyczne miejsce, o tak silnie skoncentrowanym charakterze. Mimo swej wyjątkowości dzielnica ta nie należy do zatłoczonych – jest idealnym wyborem na spokojny spacer i kontemplację. Choć z latami centrum miasta przeniosło się gdzie indziej, jego serce pozostało właśnie tu.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail