Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Kolorowe miasto Azteków – Mexico City

Wybór lotów do Mexico City będzie okazję, aby zobaczyć na własne oczy pozostałości dawnej cywilizacji Azteków, jak i niezwykle szybko rozwijające się współczesne miasto. Pełna kontrastów, kolorów i wibrująca energią metropolia zdobędzie serce niejednego amatora egzotycznych podróży i meksykańskich taco.

Loty do Mexico City

W rozkładach lotów nie znajdziemy bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Polską i Meksykiem. Loty z Warszawy do Mexico City z przesiadką zaoferują m.in. linie Lufthansa, Finnair, Air France i KLM. Na loty do Ameryki Środkowej musimy zarezerwować od 14 do 17 godzin zależenie od czasu przesiadki.

Co warto zwiedzić w Mexico City?

Jednym z zabytków wartych uwagi w Mexico City jest Coyoacan – Dzielnica Kojotów. Barwna część miasta związana jest z malarką Fridą Kahlo, która mieszkała i tworzyła w tej dzielnicy. Obecnie w jej domu znajduje się muzeum – La Casa Azul. Sam budynek otoczony jest ogrodem z fontanną, a w jego wnętrzu odnajdziemy najważniejsze dzieła malarki, a także fotografie i prywatne przedmioty Fridy i jej męża – Diego Rivery. Możemy zwiedzić pracownię, w której pracowała Frida, czy jadalnię, która prezentuje kolekcję wyrobów ceramicznych malarki. Mamy także okazję wejść do pokoju Diego, czy do domowej kuchni. W studiu odnajdziemy stanowisko pracy – biurko z przyborami i materiałami wykorzystywanymi przez artystkę. Będziemy również mogli zobaczyć kolekcję sukni i strojów noszonych przez Fridę. Dla każdego, kto interesuje się sztuką będzie to must see.

Zabytki miasta Azteków

Prawdziwą perełką na liście meksykańskich zabytków powiązanych z bogatą historią i kulturą Ameryki Środkowej jest Teotihuacan. Prekolumbijskie miasto, którego nazwa w języku Azteków oznaczała „Miejsce bogów” skrywa Piramidę Słońca oraz Piramidę Księżyca, jak i wiele innych budowli związanych z azteckimi wierzeniami. Jednym z najciekawszych obiektów jest Świątynia Quetzalcoatla – Świątynia Pierzastego Węża. Na jej bocznych ścianach znajdują się kamienne głowy węży i płaskorzeźby odwołujące się do Boga deszczu – Tialoca.

Dzielnica Xochimilco

Bardzo ciekawym miejscem w Mexico City jest dzielnica Xochimilco. Nazwa ta oznacza „miejsce kwiecistego pola”, a złożona jest ona z kanałów wodnych – pozostałościach po systemie transportowym Azteków – po których turystów przewożą kolorowe łodzie. Jest to jeden z ostatnich zachowanych śladów tej kultury. W dzielnicy kanałów znajduje się również Wyspa Lalek – znajdująca się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na tej niewielkiej wysepce znajdują się setki starych, zniszczonych lalek zawieszonych na drzewach. Według legendy pierwsza została tam umieszczona przez mieszkańca, który nie zdążył uratować topiącej się w kanałach dziewczynki, a pozostawioną przez nią zabawkę przywiesił na drzewie. Później znajdował tam kolejne lalki, które również umieszczał na drzewach. Na wyspie wyczuwa się klimat grozy, co nie przeszkodziło aby miejsce stało się jedną z popularnych atrakcji turystycznych.

Miejsce kultu – Sanktuarium Guadelupe

Jednym z najważniejszych i zarazem najbardziej znanych miejsc w Mexico City jest Sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe. Według Kościoła Katolickiego miało tam miejsce najstarsze uznane objawienie maryjne. Na pamiątkę wybudowano tam piękną Bazylikę, w której znajduje się oryginalny płaszcz Juana Diego Cuauhtlatoatzina, który doświadczył tego objawienia. Obecnie znajdują się tam Nowa i Stara Bazylika. W nowym budynku znajdziemy cudowny obraz z wizerunkiem Maryi. W Meksyku kult maryjny jest niezwykle mocny, dlatego też sanktuarium to jest jeszcze ważniejsze dla mieszkańców tego kraju. Miejsce to jest drugim po Watykanie najczęściej odwiedzanym miejscem kultu chrześcijańskiego na świecie. Interesującym elementem jest dzwonnica, na której umieszczono różnorodne zegary na różne sposoby odmierzające czas – mamy więc zegar astronomiczny wykorzystywany przez żeglarzy, aztecki zegar księżycowy, czy zegar słoneczny.

Plac Garibaldi

Po całym dniu zwiedzania Mexico City warto udać się na Plac Garibaldiego, aby poczuć klimat nocnego życia w stolicy Meksyku. Dookoła placu rozlokowane są liczne restauracje, wszędzie rozbrzmiewa muzyka na żywo i można podziwiać lokalne grupy taneczne.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail