Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Lizbony

Lizbona to tętniące życiem miasto, pełne przyjaznych ludzi, oferujące szeroki wybór atrakcji dla przeróżnych grup turystów. Można tu podziwiać wspaniałe zabytki, chłonąć bogatą ofertę kulturalną miasta, czy też oddać się atrakcjom kolorowego życia nocnego. Możliwość zarezerwowania bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski czyni Lizbonę idealnym miastem na weekendowy wypad.

Szukasz lotu do Lizbony? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 862 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Lizbona

Portugalia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 26-10-2024 - 02-11-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 862 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Lizbona

Portugalia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 30-11-2024 - 14-12-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 912 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Lizbona

Portugalia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 15-11-2024 - 20-11-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Połączenia lotnicze do Lizbony

Na bezpośredni lot z Warszawy do Lizbony należy zarezerwować ok. 4h-4h 30min. Bezpośrednie loty do stolicy Portugalii realizowane są zarówno przez tanie linie lotnicze, jak i przez regularnych przewoźników. W podróży do Portugalii możemy się też zdecydować na dłuższy lot z przesiadką, dzięki czemu możemy znaleźć bilet w nieco lepszej cenie.

Jednym z przewoźników, który realizuje bezpośrednie połączenia do Lizbony są linie Tap Portugal. Portugalski przewoźnik w sezonie wakacyjnym na trasie Warszawa-Lizbona-Warszawa uruchomił loty szerokokadłubowym Boeingiem 767. Tap Portugal zwiększył jednocześnie liczbę bezpośrednich rejsów z 7 do 9 tygodniowo.

Co warto zobaczyć w Lizbonie?

Po przylocie do Lizbony warto zobaczyć tak wiele, że najlepiej podzielić czas między zwiedzanie, dobrą kuchnię i nocne życie. Jeśli chcemy poznać kulturę Lizbony zacznijmy od Alfamy, najstarszej dzielnicy miasta, w której znajdziemy najwięcej zabytków m.in.: Zamek Św. Jerzego, Klasztor i kościół Sao Vicente de Fora, czy Kościół Santa Engracia, którego budowa trwała 284 lata. Alfama słynie z plątaniny, krętych i stromych uliczek, w których warto się zgubić by poczuć prawdziwy klimat miasta. Dodatkową atrakcją Alfamy jest organizowany we wtorki i soboty targ staroci zwany Targiem Złodziei. W dzielnicy Belem możemy zwiedzić największy kompleks klasztorny zakonu hieronimitów. Klasztor zaliczany jest do Siedmiu Cudów Portugalii, wpisany jest też na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Belem nie możemy zapomnieć o Muzeum Powozów i Karet, które zgromadziło największą światową kolekcję tych pojazdów. Wieczorem warto odwiedzić Bairro Altę, dzielnicę która słynie z nocnego życia i dobrych trunków.

Żółtym tramwajem po Lizbonie

Jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Lizbony, często widocznym na pierwszych stronach przewodników turystycznych jest żółty tramwaj, a dokładnie turystyczna linia 28. Z perspektywy tramwaju możemy zwiedzić malownicze i kręte uliczki Lizbony, ale także dotrzeć do punktu widokowego Portas do Sol czy zobaczyć Katedrę Se. Zabytkowym tramwajem dojedziemy także do Rua Augusta głównego deptaku i najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta. Rua Augusta to wiecznie żywa arteria, na której znajdziemy zarówno klimatyczne restauracje, lokalne sklepiki, jak i butiki znanych projektantów. Tramwaj 28 kursuje na trasie z Praca Martim Moniz do Campo de Ourique (Prazeres).

Zasłuchać się w fado

Muzyka fado to gratka dla melomanów, którzy planując loty do Lizbony nie mogą zapomnieć o tym niezwykłym muzycznym gatunku. Fado w języku portugalskim oznacza los, przeznaczenie jest to melancholijna pieś wykonywana przy akompaniamencie dwóch gitar. Fado narodziło się w biednych portowych miastach Portugalii i do dzisiaj stanowi niezwykłą wizytówkę kraju. Będąc w Lizbonie warto odwiedzić Muzeum Fado, zlokalizowane w dzielnicy Alfama.

Kulinarne smakołyki Lizbony

Rezerwując loty do Lizbony możemy liczyć, że na miejscu czekają na nas specjały lokalnej kuchni. W Portugali musimy spróbować Pasteis de Belem, zwanych też pasteis de nata. Te babeczki budyniowe zapiekane we francuskim cieście zyskały popularność dzięki zakonowi hieronimitów w Belem. Zakonnicy używali jaj do krochmalenia ubrań, a z pozostałych żółtek wypiekali ciasteczka, które stały się wkrótce najpopularniejszym portugalskim smakołykiem.

Rezerwacja lotów do Lizbony do dobry pomysł na zorganizowanie weekendowego wyjazdu, jak i dłuższych wakacji. Przed podróżą do Portugalii warto zapoznać się z informacjami turystycznymi zawartymi w przewodniku.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail