Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Dubrownika

Dubrownik, który określany jest mianem Perły Adriatyku ma do zaoferowania przepiękne zabytki, wąskie, kamienne uliczki i ogrom pięknych widoków na tle błękitnego morza. Miasto brało udział w kręceniu kultowej „Gry o tron”, więc możemy mieć pewność, że odnajdziemy tutaj znajome z serialu zabudowania i krajobrazy. Dubrownik, jest drugim po Splicie najchętniej odwiedzanym chorwackim miastem, a bezpośrednie loty zarezerwujemy z Warszawy i innych portów regionalnych.

Szukasz lotu do Dubrownika? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 869 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Dubrownik

Chorwacja

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 09-06-2024 - 20-06-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Dubrowniku

Stradun

Stradun to główny deptak Starego Miasta i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc Dubrownika. Nic dziwnego – zabytkowa zabudowa i ogrom otaczających pomników sprawia, że główna arteria starówki jest wyjątkowo urokliwa. Ciekawostką jest, że widoczne krajobrazy nie są dziełem przypadku. Statut Republiki, wydany po 1667 roku, ściśle określał sposób tworzenia zabudowy mieszkalnej. Parter przeznaczony był dla pomieszczeń handlowych, magazyny miały mieścić się nieco z boku, powierzchnie mieszkalne zaś można było budować na pierwszym i drugim piętrze. Niezwykle praktyczny wymiar miało zarządzenie, by kuchnie budować wyłącznie na poddaszu – w założeniu miało to ograniczyć rozprzestrzenianie się ewentualnych pożarów. Budowane zgodnie ze statutem domy widzimy dziś właśnie na Stradunie.

Pałac Rektorów

Wybudowany w stylu mieszającym gotyk z elementami baroku i renesansu stanowi jeden z najpiękniejszych zabytków Dubrownika. Pałac Rektorów powstał w okolicach XIV wieku i początkowo stanowił siedzibę rektora Republiki Dubrownickiej. Mieszczące się tu dawniej więzienie, zbrojownia, strażnica i magazyn prochowy dzisiaj stanowią kolejne z muzealnych sal. Majestatyczny budynek kryje w sobie dziedziniec, który – podobnie jak duża część miasta – brał udział w kręceniu „Gry o tron”. Zakup taniego biletu lotniczego do Dubrownika i odwiedzenie tego miejsca to prawdziwa gratka dla fanów filmu.

Mury Miejskie

Raguza, jak dawniej nazywany był Dubrownik, stanowiła niezwykle atrakcyjny kąsek dla wrogów, którzy niejednokrotnie najeżdżali miasto. Prawdopodobnie właśnie to było powodem, dla którego dawne, drewniane obwarowania obronne zamieniono na murowane. Wybudowane około VIII wieku mury otaczające Dubrownik, których łączna długość wynosi około 1940 metrów, zachęcają do obejrzenia miasta z innej perspektywy. Tym, co robi największe wrażenie jest silny kontrast dachówek pokrywających zabudowania i błękit Adriatyku. Wędrówka po murach jest również wyzwaniem dla fotografów – trudno bowiem o bardziej fotogeniczne miejsce, wypełnione tak różnorodnymi widokami.

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Główna rzymskokatolicka świątynia Dubrownika została wybudowana na przełomie XVII i XVIII wieku. Barokowy styl katedry doskonale wpisuje się w historyczne zabudowania miasta, jednak tym, co robi największe wrażenie jest jej wnętrze. Obraz Tycjana – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Ostatnia Wieczerza ucznia Rafaela, czy wykonany z fioletowego marmuru boczny ołtarz z wizerunkiem św. Jana Nepomucena to dzieła, które mamy okazję tu oglądać. Ciekawostką jest legenda związana z katedrą, która głosi, że powstała ona na miejscu innej – ufundowanej przez Ryszarda Lwie Serce, który chciał w ten sposób podziękować za wybawienie od śmierci podczas katastrofy jego statku.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail