Ostrzeżenie przed wyłudzeniami – zobacz szczegóły
Zadzwoń

Dlaczego warto wybrać się na city break do Bari?

Włoskie miasteczko Bari jest doskonałym pomysłem na krótki weekendowy wyjazd. Stolica Apulii jest niewielka, ale bardzo urokliwa, a dostępność tanich lotów stanowi dodatkowy atut. Warto więc czasem, zamiast obleganych przez turystów miejsc, zdecydować się na mniej oczywisty kierunek. Z pewnością nie pożałujemy naszej decyzji, a city break w Bari na długo pozostanie w naszej pamięci.

Rezerwacja lotów do Bari

Do Bari najłatwiej dotrzemy samolotem. Tanie loty do Bari zarezerwujemy już od 300-400 złotych. Sam lot z Warszawy do stolicy Apulii zajmie ok. 2h i 10 min. Najtańsze bezpośrednie połączenia znajdziemy w ofercie tanich linii lotniczych Ryanair i WizzAir. Wśród linii regularnych loty do Bari realizowane są z przesiadką przez m.in.: KLM, Air France, Lufthansę, Swiss czy Austrian Airlines. Port lotniczy w Bari jest bardzo dobrze skomunikowany. Odległość z lotniska do centrum miasta wynosi około 11 km i możemy ją pokonać pociągiem, autobusem komunikacji miejskiej, czy autokarem bezpośrednim – żaden z tych sposobów nie będzie nas kosztował więcej niż ok. 6 euro.

Ceny biletów lotniczych do Bari

Ceny lotów do Bari – jak przy każdej podróży – będą różniły się w zależności od terminu, momentu kupienia biletów lotniczych, przewoźnika i innych czynników. Jeśli nie zależy nam na konkretnym terminie, warto rozpocząć planowanie podróży z wyprzedzeniem. Tanie loty najłatwiej upolujemy jeszcze przed sezonem, kiedy zainteresowanie danym kierunkiem jest mniejsze. Warto zauważyć, że ciepłe rejony Włoch już w maju czy czerwcu będą atrakcyjne, a ceny lotów znacznie tańsze. Rezerwacja taniego lotu w znacznym stopniu może zmniejszyć całkowity koszt wyjazdu.

Najnowsze promocje lotnicze

od 488 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Bari

Włochy

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 01-09-2022 - 13-09-2022

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Od czego zacząć zwiedzenie Bari?

Bari ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych, którymi najbardziej zainteresowani będą miłośnicy zabytkowych świątyni i pałaców.

Zwiedzenie Bari warto zacząć od Castello Normanno-Svevo, jest to XII-wieczny zamek wybudowany przez króla Normanów – Rogera II. Kilkadziesiąt lat później zniszczony przez jego syna, Wilhelma I, odbudowany w XIII wieku. Następnie stał się własnością rodu Andegawenów, przechodząc później w ręce Fryderyka Aragońskiego, który ofiarował zamek królowej Polski Bonie Sforzy. Po jej śmierci zamek powrócił pod panowanie króla Neapolu, który wybudował tam koszary i więzienie. Obecnie w zamku mieści się muzeum, przedstawiające historię tego miejsca, z artefaktami tamtejszej epoki oraz nowszymi eksponatami. Bilet dla dorosłych powyżej 25 lat kosztuje 6 euro, zaś dla osób 18-25 lat wstęp to cena 2 euro.

W Bari znajduje się też warty uwagi Teatr Petruzzelli – jeden z najważniejszych dla historii Włoch. Zaprojektowany przez inżyniera Angelo Cicciomesseri, wybudowany w 1903 roku przez rodzinę Petruzzelli, jest czwartą, co do wielkości operą we Włoszech. W 1991 roku budynek opery został zniszczony przez pożar. Z tego powodu został zamknięty na kolejne 18 lat. W 2009 roku został otwarty ponownie. Jest dostępny do zwiedzania dla turystów, można także zakupić bilety i obejrzeć któryś z granych tam spektakli.

Z Bari warto też wyruszyć dalej, aby poznać inne atrakcje Apulii. Na uwagę zasługuje m.in. niezwykłe miasteczko Alberobello z charakterystycznymi domkami typu trulli. Domy poznamy po specyficznych stożkowatych, kamiennych dachach i walcowatym, białym cokole. Budynki typu trulli budowano w Apulii, aby uniknąć wysokich opłat, które musieli uiszczać mieszkańcy solidnych, murowanych domów. Bajkowa zabudowa Alberobello została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kolejnym wartym uwagi miejsce w Apulii jest Polignano a Mare. Niewielkie miasteczko z plażą (Lama Monachile Cala Porto) ukrytą w skalistym wąwozie oddalone jest od Bari o zaledwie 50 km. Polignano a Mare zachwyci też wspaniałym uliczkami starego miasta tzw. Centro Storico oraz monumentalnym mostem (Ponte Borbonico di Lama Monachile). Podczas wizyty w Apulii Polignano a Mare to punkt obowiązkowy.

Dla miłośników zwiedzania, poszukujących atrakcyjnego, niskokosztowego kierunku podróż do Bari będzie strzałem w dziesiątkę.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail