Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Dlaczego warto wybrać się na city break do Bari?

Włoskie miasteczko Bari jest doskonałym pomysłem na krótki weekendowy wyjazd. Stolica Apulii jest niewielka, ale bardzo urokliwa, a dostępność tanich lotów stanowi dodatkowy atut. Warto więc czasem, zamiast obleganych przez turystów miejsc, zdecydować się na mniej oczywisty kierunek. Z pewnością nie pożałujemy naszej decyzji, a city break w Bari na długo pozostanie w naszej pamięci.

Rezerwacja lotów do Bari

Do Bari najłatwiej dotrzemy samolotem. Tanie loty do Bari zarezerwujemy już od 300-400 złotych. Sam lot z Warszawy do stolicy Apulii zajmie ok. 2h i 10 min. Najtańsze bezpośrednie połączenia znajdziemy w ofercie tanich linii lotniczych Ryanair i WizzAir. Wśród linii regularnych loty do Bari realizowane są z przesiadką przez m.in.: KLM, Air France, Lufthansę, Swiss czy Austrian Airlines. Port lotniczy w Bari jest bardzo dobrze skomunikowany. Odległość z lotniska do centrum miasta wynosi około 11 km i możemy ją pokonać pociągiem, autobusem komunikacji miejskiej, czy autokarem bezpośrednim – żaden z tych sposobów nie będzie nas kosztował więcej niż ok. 6 euro.

Ceny biletów lotniczych do Bari

Ceny lotów do Bari – jak przy każdej podróży – będą różniły się w zależności od terminu, momentu kupienia biletów lotniczych, przewoźnika i innych czynników. Jeśli nie zależy nam na konkretnym terminie, warto rozpocząć planowanie podróży z wyprzedzeniem. Tanie loty najłatwiej upolujemy jeszcze przed sezonem, kiedy zainteresowanie danym kierunkiem jest mniejsze. Warto zauważyć, że ciepłe rejony Włoch już w maju czy czerwcu będą atrakcyjne, a ceny lotów znacznie tańsze. Rezerwacja taniego lotu w znacznym stopniu może zmniejszyć całkowity koszt wyjazdu.

Od czego zacząć zwiedzenie Bari?

Bari ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych, którymi najbardziej zainteresowani będą miłośnicy zabytkowych świątyni i pałaców.

Zwiedzenie Bari warto zacząć od Castello Normanno-Svevo, jest to XII-wieczny zamek wybudowany przez króla Normanów – Rogera II. Kilkadziesiąt lat później zniszczony przez jego syna, Wilhelma I, odbudowany w XIII wieku. Następnie stał się własnością rodu Andegawenów, przechodząc później w ręce Fryderyka Aragońskiego, który ofiarował zamek królowej Polski Bonie Sforzy. Po jej śmierci zamek powrócił pod panowanie króla Neapolu, który wybudował tam koszary i więzienie. Obecnie w zamku mieści się muzeum, przedstawiające historię tego miejsca, z artefaktami tamtejszej epoki oraz nowszymi eksponatami. Bilet dla dorosłych powyżej 25 lat kosztuje 6 euro, zaś dla osób 18-25 lat wstęp to cena 2 euro.

W Bari znajduje się też warty uwagi Teatr Petruzzelli – jeden z najważniejszych dla historii Włoch. Zaprojektowany przez inżyniera Angelo Cicciomesseri, wybudowany w 1903 roku przez rodzinę Petruzzelli, jest czwartą, co do wielkości operą we Włoszech. W 1991 roku budynek opery został zniszczony przez pożar. Z tego powodu został zamknięty na kolejne 18 lat. W 2009 roku został otwarty ponownie. Jest dostępny do zwiedzania dla turystów, można także zakupić bilety i obejrzeć któryś z granych tam spektakli.

Z Bari warto też wyruszyć dalej, aby poznać inne atrakcje Apulii. Na uwagę zasługuje m.in. niezwykłe miasteczko Alberobello z charakterystycznymi domkami typu trulli. Domy poznamy po specyficznych stożkowatych, kamiennych dachach i walcowatym, białym cokole. Budynki typu trulli budowano w Apulii, aby uniknąć wysokich opłat, które musieli uiszczać mieszkańcy solidnych, murowanych domów. Bajkowa zabudowa Alberobello została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kolejnym wartym uwagi miejsce w Apulii jest Polignano a Mare. Niewielkie miasteczko z plażą (Lama Monachile Cala Porto) ukrytą w skalistym wąwozie oddalone jest od Bari o zaledwie 50 km. Polignano a Mare zachwyci też wspaniałym uliczkami starego miasta tzw. Centro Storico oraz monumentalnym mostem (Ponte Borbonico di Lama Monachile). Podczas wizyty w Apulii Polignano a Mare to punkt obowiązkowy.

Dla miłośników zwiedzania, poszukujących atrakcyjnego, niskokosztowego kierunku podróż do Bari będzie strzałem w dziesiątkę.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail