Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Alicante

Stolica regionu Costa Blanca to prawdziwy turystyczny raj, położony na najbardziej nasłonecznionym hiszpańskim wybrzeżu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele plażowania mają tutaj do wyboru plaże ze złotym piaskiem i certyfikatem błękitnych flag. Bogactwo zabytków, którymi może pochwalić się Alicante jest zasługą wpływów rzymskich i arabskich, z elementami kultury chrześcijańskiej. Miejska promenada to idealne miejsce na długie spacery o zachodzie słońca i odpoczynek w jednej z lokalnych restauracji serwujących specjały hiszpańskiej kuchni. Dostępność tanich lotów z Polski do Alicante pozwoli odkryć prawdziwą perłę Costa Blanca.

Co warto zobaczyć w Alicante?

Zamek Świętej Barbary– to najważniejsza budowla sakralna w Alicante. Jest położony na szczycie Góry Benacantil nad Starym Miastem Alicante. Został zbudowany przez Muzułmanów w XI wieku. Do naszych czasów zachowały się mury i budynki z XIV i XVIII w. Twierdza jest doskonałym punktem widokowym na całe miasto.

La Explanada de España– to najważniejszy bulwar spacerowy w Alicante. Największe wrażenie robią kolorowe płytki ułożone w falowy wzór, z których została zbudowana promenada. Spacer pośród straganów, kawiarni i restauracji to jedna z największych atrakcji podczas pobytu w Alicante.

Canalejas Park- to najstarszy park w Alicante, w którym rosną ogromne drzewa Ficus Mirocarpa. Można się w nim schronić przed słońcem w upalne dni wśród zieleni i pięknej przyrody.

Stare Miasto– przypominająca skansen starówka położona u podnóża zamku pełna jest krętych, stromych uliczek i białych domków z udekorowanymi balkonami. Warto zatrzymać się tutaj w jednej z restauracji na tapas i paellę, oraz posmakować hiszpańskiego wina.

Hala Targowa– wizyta na lokalnym markecie to obowiązkowy punkt programu. Hala wypełniona jest stoiskami z lokalnymi specjałami, owocami morza i wędlinami. Historia tego miejsca sięga 1921 roku. Warto tutaj zrobić zakupy i spotkać się z tubylcami.

Wyspa Tabarca– urokliwa dwukilometrowa wysepka, do której można dopłynąć z Alicante łodzią, kusi spokojem i mnóstwem zieleni. Znajduje się na niej mała wioska, fortyfikacje oraz plaża. Rejs na wyspę to ciekawe urozmaicenie podczas pobytu w Alicante.

Muzeum Archeologiczne– to podróż przez całą historię Alicante od czasów rzymskich do czasów współczesnych. Oprócz historii można w nim poznać lokalną geografię poprzez wystawy interaktywne i pokazy audiowizualne.

Jaskinie Canelobre- znajdują się w miasteczku Busot w odległości 24 kilometrów od Alicante. Na wycieczce z lokalnym przewodnikiem można podziwiać wnętrza jaskiń oświetlone różnymi kolorami. Najwyższa z nich ma wysokość 70 metrów i przypomina sklepiony sufit katedry.

Różowe Jezioro– to wyjątkowa atrakcja oddalona o 50 minut drogi od Alicante w miejscowości Torrevieja. Swój niezwykły kolor jezioro zawdzięcza obecności mikroalgi dunalielli słonolubnej w tym słonym akwenie.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail