Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2022-12-15

Zurych na święta

Szwajcaria na święta

Szwajcaria zimą to nie tylko okazja na udany wyjazd w Alpy, ale także szansa na zwiedzenie największych miast regionu przystrojonych w świąteczne dekoracje. Rezerwuj loty do Zurychu ze SWISS, na turystów czekają stoiska z lokalnymi przysmakami, na których na pewno nie zabraknie czekolady i sera w różnych odsłonach.

Jarmarki świąteczne w Zurychu

W Zurychu, jednym z największych miast Szwajcarii możemy wybierać spośród kilku imprez zlokalizowanych w pobliżu Jeziora Zuryskiego czy placach wokół Starego Miasta. Świąteczna wioska na Placu Bellevue, już od kilku lat robi na turystach największe wrażenie. Wokół Jeziora Zuryskiego na odwiedzających czeka ok. 100 świątecznych stanowisk, gdzie możemy zakupić ozdoby, upominki lub spróbować różnych przysmaków. Nie zabraknie wyrobów ze znanej na całym świecie szwajcarskiej czekolady i stanowisk z fondue. Dla amatorów zimowych sportów przygotowano lodowisko. Z kolei w Niederdorfie, na starówce, odbędzie najstarszy jarmark świąteczny w Zurychu. Ten bożonarodzeniowy jarmark w sercu Zurychu przesiąknięty jest historią miasta. Stoiska zostały przygotowane wzdłuż ulicy Niedersdorfstrasse, na placu Hirschenplatz oraz na dziedzińcu Rosenhof, dzięki czemu można poczuć świąteczną magię, krążąc wokół pięknie przystrojonych ulic. Nie możemy opuścić świątecznej wioski bez spróbowania różnych gatunków szwajcarskiego serca podanego na wiele sposób.

Największych w Europie jarmark pod zadaszeniem

W Zurychu odbędzie się też jeden z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie pod zadaszeniem. Adwent Christkindlimarkt zorganizowany na dworcu kolejowym pomieści ponad 140 malowniczych chat targowych. Każdego wieczoru po godzinie 17:00 rozpoczyna się Christmas Lightshow, z projekcjami wizualnymi na tylnej ścianie hali dworca. Jarmark jest otwarty do 24 grudnia 2022 roku.

Wystawa szopek bożonarodzeniowych

W tym roku tradycyjna wystawa bożonarodzeniowa odbędzie w Muzeum Narodowym w Zurychu. Na miejscu możemy podziwiać bożonarodzeniowe szopki wykonane za pomocą różnych technik i materiałów m.in.: wosku, gliny i drewna. Całość uzupełnią wykonane z ogromną starannością figury. Na wystawie można podziwiać także historyczne kalendarze adwentowe. Muzeum zorganizowało także warsztaty i zajęcia dla całych rodzin. Wystawa jest otwarta do 8 stycznia 2023 roku.

Najnowsze promocje lotnicze

od 519 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Zurych

Szwajcaria

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 07-03-2024 - 11-03-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 590 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Zurych

Szwajcaria

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 19-01-2024 - 23-01-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail