Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2023-03-21

Turkish Airlines polecą z Krakowa do Stambułu

Turkish Airlines z Krakowa zamiast Katowic

Linie Turkish Airlines, które w ostatnim czasie planowały uruchomić połączenia z Katowic, finalnie wróciły do pierwotnej koncepcji rejsów z Krakowa do Stambułu. Trudności w uruchomieniu połączeń ze stolicą Małopolski miały swoje źródła w umowie zawartej jeszcze w czasach PRL. W oparciu o przepisy ustawy o Prawie lotniczym i Umowie między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Turcji o transporcie lotniczym turecki przewoźnik musiał uzyskać zgodę PLL LOT na uruchomienie połączeń lotniczych z innego miasta niż Warszawa i Katowice. Finalnie z Krakowa do Stambułu poleci nie tylko Turkish Airlines, ale także LOT. Lotnisko w Katowicach na razie zostało pominięte w planach rozbudowy połączeń pomiędzy Polską i Turcją.

Rozkład lotów na trasie Kraków-Stambuł

Kraków w rozkładach lotów Turkish Airlines pojawi się od 1 maja 2023 roku. Połączenia do stolicy Małopolski będą realizowane trzy razy w tygodniu. Turecki przewoźnik zwiększy też ilość rejsów z Warszawy.

Wyloty ze Stambułu zaplanowano na poniedziałki na godz. 18:20 czasu lokalnego, w Krakowie samolot wyląduje o 19:30. Na lotnisko w Stambule samolot wyruszy już po 50 minutach przerwy. W środy i piątki wyloty do Stambułu będą się odbywać w godzinach porannych o 07:20, na lotnisku Kraków-Balice samolot wyląduje o godz. 08:30. Rejsy powrotne przewidziano na godz. 09:20. Samolot przybędzie do Stambułu na godz. 12:35 czasu lokalnego.

Obsługa połączeń

Połączenie do Krakowa obsłuży Boeinga 737-900, który zabierze łącznie 167 pasażerów, w tym 16 miejsc dedykowano Business Class.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail