Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2024-04-16

LOT uruchamia połączenia do Oradei

LOT połączy Warszawę z Oradeą

Polskie linie lotnicze już od 3 czerwca 2024 roku uruchomi kolejne połączenie do Rumunii. Polski przewoźnik realizuje już rejsy do Bukaresztu i Kluż-Napoki. Oradea położona w okręgu Bihor w historycznej krainie Kriszana należy do najbardziej rozwiniętych miast w Rumunii.

Rozkład lotów

Loty do Oradei z Warszawy będą realizowane przez cały rok, cztery razy w tygodniu. Podróż do rumuńskiego miasta możemy zaplanować w poniedziałki, środki, piątki i soboty. W środy i piątki wyloty z lotniska Chopina realizowane są o godzinie 11:25, a rejsy z Oradei o 14:35. W poniedziałki i w soboty wylecimy z Warszawy o 14:30, a lot powrotny z Rumunii wystartuje o 17:40. Połączenia obsłużą samoloty typu Embraer 170 i 175. Lot na trasie Warszawa – Oradea zajmie ok. jednej godziny i 30 minut. Od 31 marca 2024 Rumunia znalazła się w Strefie Schengen, co skróci proces odprawy i pozwoli uniknąć kontroli granicznej.

Co warto zobaczyć w Oradei?

Oradea, która w Polsce może być lepiej znana pod łacińską nazwą Wielki Waradyn lub z węgierskiego Nagyvárad jest położona nad malowniczą rzeką Crișul Repede (Szybki Keresz) tuż przy granicy z Węgrami. Na terenie miasta do dzisiaj zachowały się ślady z bogatej historii regionu m.in. barkowa i secesyjna architektura oraz zabytkowe centrum miasta. Oradea w czasach średniowiecza stanowiła część Królestwa Węgier, a od XVI wieku weszła w skład Księstwa Siedmiogrodu, aby ostatecznie od XVIII dołączyć do monarchii Habsburgów. Właśnie okres panowania Austriaków datowany na XVIII i XIX wiek przyniósł Oradei największy rozkwit. Miasto zyskało wówczas barokową zabudowę za sprawą jednego z wiedeńskich architektów Franz Anton Hillebrandt. Okres panowania Habsburgów czyni z Nagyvárad ważny ośrodek kulturalny i przemysłowy. Po rozpadzie Austro-Węgier Oradea została włączona do Rumunii. W mieście warto skorzystać z infrastruktury uzdrowiskowej Băile Felix oraz Băile 1 Mai lub wybrać się na wycieczkę w rejon Gór Apuseni.

Rozwój siatki połączeń

LOT systematycznie rozwija swoją siatkę połączeń, w planach mając 20 nowych tras. Przewoźnik z Polski chce stać liderem regionu i być pierwszym wyborem podróżnych z Europy Środkowo-Wschodniej. Rejsy z Warszawy do Oradei będą realizowane dzięki współpracy w formule PSO (Public Service Obligation) z regionem Bihor.

Najnowsze promocje lotnicze

od 527 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Oradea

Rumunia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 12-08-2024 - 17-08-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail