Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2023-08-25

Kapsuły do spania na stołecznym lotnisku

fot. Materiały prasowe Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Kapsuły do spania w strefie non-Schengen

Na Lotnisku im. Fryderyka Chopina wprowadzono kapsuły do spania. Jest to kolejna po urządzeniu Paczkomat® usługa na stołecznym lotnisku, która ma wyjść na przeciw potrzebom podróżnych. Nowe lotniskowe rozwiązanie znajdziemy w strefie non-Schengen w obszarze gate’ów autobusowych 1N-2N. Kapsuły do spania dedykowane są więc głównie do pasażerów pochodzących z krajów spoza strefy Schengen, którzy nie mogą opuścić terminalu i zarezerwować noclegu w hotelu. Z kapsuł mogą jednak skorzystać nie tylko podróżni w tranzycie, ale wszyscy wylatujący z Warszawy do krajów poza strefę Schengen. Warszawskie lotnisko postawiło na rozwiązanie znane i upowszechnione także w innych międzynarodowych portach lotniczych.

Jakie udogodnienia oferują kapsuły do spania?

Na stołecznym lotnisku znajdziemy cztery kapsuły do spania oraz dwa fotele z funkcją masażu. Kapsułowe łóżko posiada wygodny materac i ma ponad 220 cm długości. Oprócz możliwości odpoczynku podróżni otrzymają akcesoria tj.: opaskę na oczy, zatyczki do uszu, kapcie, poduszkę oraz koc. Kabinową walizkę będzie można odłożyć do schowka pod kapsułą.

Ceny i godziny otwarcia kapsuł lotniskowych

W chwili obecnej z kapsuł do spania można skorzystać tylko w godzinach nocnych od 19:00 do 7:00, z czasem usługa ma być dostępna przez całą dobę. Godzinna drzemka w lotniskowej kapsule to koszt 60 zł, za dwie godziny zapłacimy 110 zł, każda kolejna godzina to dodatkowe 40 zł. Pasażerowie, którzy wykupią nocleg w kapsule, będą mogli skorzystać z 10 minutowego bezpłatnego masażu na fotelu. Standardowa usługa masażu dostępna jest w cenie 40 zł za 10 min, 60 zł za 20 min i 30 minut za 70 zł.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail