Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2023-08-23

Paczkomat na Lotnisku Chopina w Warszawie

Paczkomat® InPost na Lotnisku Chopina

Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie wprowadziło kolejne udogodnienie dla podróżujących. W sytuacji, w której w naszym bagażu podręcznym znalazły się przedmioty, które nie mogą być wzniesione na pokład samolotu, możemy nadać kłopotliwy przedmiot, korzystając z usług InPost. Paczkomat® znajdziemy w przejściu Fast Track, w strefie E, w pobliżu kontroli bagażowej. Przesyłkę możemy nadać przez aplikację InPost Mobile. Paczkomat® na Lotnisku Chopina umożliwia nadanie paczki krajowej do drugiego paczkomatu lub pod wskazany adres.

Koniec problemu z niedozwolonymi przedmiotami w bagażu podręcznym

Paczkomat® na lotnisku pomoże wielu podróżnym, który zapomnieli z bagażu podręcznego wyjąć zabronionych przedmiotów. Standardową praktyką, w celu kontynuacji podróży, było wyrzucenie niedozwolonego przedmiotu lub nadanie go w bagażu rejestrowanym. Listę przedmiotów, których nie możemy przewozić w bagażu podręcznym możecie sprawdzić w naszym poradniku dla podróżnych. W chwili obecnej nożyczki, pilniki, szydełka, perfumy lub inne kosmetyki o zbyt dużej objętości możemy wygodnie nadać w paczkomacie.

Jak nadać przedmiot, który nie przeszedł kontroli bezpieczeństwa?

W przypadku, gdy w posiadaniu pasażera znajdzie się przedmiot niedopuszczony przez kontrolę bezpieczeństwa, z pomocą przyjdą usługi firmy InPost. Pracownik Służby Ochrony Lotniska, przeprowadzający kontrolę, umieści przedmiot w worku strunowym i zabezpieczy jego zawartość. Następnie podróżny zostanie skierowany do przejścia Fast Track. Tam, po wykupieniu opcji „szybkiego przejścia”, będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w paczkomacie.

Innowacyjne rozwiązanie

Urządzenie Paczkomat® na Lotnisku im. Fryderyka Chopina jest pierwszym tego typu innowacyjnym pomysłem w Europie. Dzięki usłudze nadania paczki na lotnisku podróżni znajdują rozwiązanie w kłopotliwej sytuacji i nie ryzykują utraty wartościowego przedmiotu czy też spóźnienia na wykupiony rejs. Paczkomat®, jest kolejnym po kapsułach do spania, udogodnieniem dla podróżujących ze stołecznego portu lotniczego.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail