Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Zagrzebia

Zagrzeb to miasto urocze, romantyczne i kuszące powolnym, delikatnym rytmem. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że nie czuć tu wielkomiejskiego gwaru, tak charakterystycznego dla innych stolic. Niepowtarzalna atmosfera połączona z serdecznością mieszkańców sprawiają, że z łatwością można się w nim zakochać.

Co warto zobaczyć w Zagrzebiu

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny stanowi serce Zagrzebia i jest jego dumą. Misterne zdobienia nadają ciężkiej budowli lekkości i odsłaniają przed zwiedzającymi kunszt sztuki rzemieślniczej. Neogotycka budowla nie jest pierwszą świątynią powstałą w tym miejscu. Jej starszym bratem był kościół w stylu romańskim, który niestety nie wytrzymał najazdu mongolskiego w 1242 roku. Na zgliszczach dawnej świątyni zbudowano katedrę w jej obecnej odsłonie. Wnętrza pełne są przestrzeni. Strzeliste łuki wytyczają sklepienie, które zdaje się sięgać nieba. Wysokie na kilka metrów, kolorowe witraże wpuszczają do środka barwne światło, kładące się miękko ma elementach wnętrza. Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest wyjątkowo wysoka – jej wieże sięgają ponad 100 metrów. Dzięki temu jest nie tylko miejscem modlitw, ale stanowi też dobry punkt orientacyjny dla przyjezdnych.

Ogród Botaniczny

Ogród utrzymany w angielskim stylu pochodzi z 1889 roku i powstał z inicjatywy profesora botaniki, Antuna Heinza. Wypełniony jest sadzawkami i krętymi, wąskimi alejkami, mieści w sobie najpiękniejsze rośliny z całego świata. Jego centrum stanowi zabytkowy, drewniany pawilon w kolorze ciepłej, ceglanej czerwieni – pamiątka po dawnej wystawie. Pawilon obecnie wykorzystywany jest jako miejsce czasowych wystaw. Na terenie ogrodu znajduje się arboretum z pięknymi okazami rzadkich drzew, alpinarium oraz szklarnie chroniące wrażliwsze na zmiany temperatur gatunki.

Kościół św. Marka

Tym, co przykuwa uwagę każdej osoby przechodzącej obok Kościoła św. Marka jest misterna układanka mieszcząca się na jego dachu. Mozaikowe wykończenie układa się w herby Zagrzebia oraz Królestwa Chorwacji, Slawonii i Dalmacji. Wnętrze trzynawowego kościoła wypełniają freski, kolumny i postaci dwunastu drewnianych apostołów. Całość utrzymana jest w stylu romańskim – ciężkim i surowym – tak by nic nie odwracało uwagi wiernych.

Stare Miasto

Stare Miasto podzielone jest na dwie części – górną i dolną. Obie połączone są zabytkową linią tramwajową, która nie zważając na pochylenie terenu, wynoszące w tym miejscu około 30 stopni, wozi turystów od 1890 roku. Chcąc pokonać trasę pieszo, należy nastawić się na pokonanie kilkuset drewnianych schodów łączących obie części starówki. Górne Miasto jest prawdziwym historycznym centrum. Obecnie to tutaj znajduje się większość zabytków, swoje siedziby ma również sporo muzeów i galerii. Dolne Miasto był kiedyś targiem, który jednak z czasem zmienił się w ośrodek skupiający życie miasta. Tani lot do Zagrzebia to dobra okazja do zwiedzenia całej starówki, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail