Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Zadaru

Położony w Dalmacji Zadar to miasto o bogatej i burzliwej historii, co sprawia, że przyciąga turystów jak magnes mnóstwem atrakcji, zabytkami, oraz pięknymi plażami i ciepłym Morzem Adriatyckim. To również ważny ośrodek kulturalny i akademicki. Spacery po nadmorskiej promenadzie podczas zachodu słońca i niezobowiązująca atmosfera chorwackiej gościnności sprawiają, że w Zadarze można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Dzięki coraz większej dostępności tanich lotów do Zadaru, można zaplanować zarówno krótki, jak i dłuższy urlop z dala od codzienności.

Co warto zobaczyć w Zadarze?

Stare Miasto

Niewątpliwie najbardziej klimatycznym miejscem w Zadarze jest starówka – jedna z najpiękniejszych w Chorwacji. To serce miasta, które kryje w sobie ślady historii, zostało zniszczone podczas drugiej wojny światowej, później sukcesywnie odbudowywane. Najbardziej charakterystycznym symbolem Starego Miasta jest Kościół św. Donata, który został zbudowany z elementów pochodzących z czasów rzymskich, a kolumny we wnętrzu kościoła pamiętają czasy antyczne. Na uwagę zasługuje również monumentalna, kamienna rotunda zbudowana na planie okręgu, w której odbywa się coroczny festiwal muzyki średniowiecznej i renesansowej. Warto też odwiedzić muzeum archeologiczne, w którym znajdują się zbiory z czasów starożytnych i średniowiecza.

Plaże w Zadarze

Zasłużony odpoczynek na zadarskich plażach to sama przyjemność, szczególnie na Ninskiej Lagunie, w której morze jest ciepłe i płytkie. To piaszczysta plaża o długości ośmiu kilometrów, z której można podziwiać zarówno morze, jak i góry. Występujące tutaj błoto lecznicze wspomaga leczenie wielu chorób, w szczególności schorzenia reumatologiczne. Wielbicielom aktywnego wypoczynku przypadnie do gustu plaża Privlaka, przy której morze pogłębia się i stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Organy morskie

Na szczególną uwagę zasługują organy morskie, których twórcą jest architekt Nikola Bašić. Organy zajmują 70 metrów nabrzeża i są podzielone na siedem części. Cały system składa się rur schowanych pod kamiennymi schodami. System piszczałek uruchamianych jest przez fale rozbijające się o stopnie nabrzeża, a dźwięki zmieniają się w zależności od wysokości fal i ich siły. Tego niesamowitego zjawiska muzycznego można posłuchać niedaleko przystani promowej.

Chorwackie specjały

Pobyt w Chorwacji to również okazja do spróbowania specjałów lokalnej kuchni, a jest w czym wybierać. Bogatą ofertę chorwackich przysmaków otwiera fuzi, czyli makaron z pesto i z pistacjami. Wielbicielom fast-foodów zasmakuje cevapi, czyli chorwacki hamburger z wołowiną i jagnięciną w chlebie z dodatkiem ajwaru i sosu tzatziki, oraz warzyw. Na przekąskę doskonale nadają się burki – bułeczki ze słodkim lub wytrawnym nadzieniem. Specjałem Zadaru jest również wiśniowy likier Maraschino, który słynie z właściwości leczniczych.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail