Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Odwiedź Wrocław

Wrocław określany jest mianem miasta mostów i krasnoludków. Przyjezdni określają go jako mniej hałaśliwego od Warszawy i przyjaźniejszego od Krakowa – stanowi dla nich przyjemną alternatywę. Magiczny, intymny klimat miasta sprawia, że nietrudno się nim zauroczyć – przytulne uliczki, mosty zakochanych i bogactwo zabytków sprawiają, że jest idealną propozycją choćby na krótki city break.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Rynek Główny

Datowany na 1242 rok, przez długi czas był miejscem handlu dla okolicznych rzemieślników i kupców. Stawiane pierwotnie drewniane budy, z czasem ustąpiły miejsca murowanym budynkom, by w końcu osiągnąć obecny kształt. Ratusz, sukiennice, pomnik Fredry czy zabytkowe kamienice to tylko niektóre z obiektów tworzących niepowtarzalną, historyczną zabudowę. Rynek Główny obecnie jest jednym z pierwszych destynacji odwiedzających Wrocław gości. Ten wyłączony z ruchu kołowego plac łączy 11 ulic i stanowi najważniejsze miejsce w mieście – to właśnie tutaj odbywają się najważniejsze miejskie wydarzenia. Z Rynkiem Głównym i znajdującym się na nim pomnikiem Fredry wiąże się miejska legenda mówiąca o tym, że ten, kto pod pomnikiem pisarza umówi się na pierwszą randkę, nigdy nie doczeka się tej drugiej.

Panorama Racławicka

Potężne malowidło liczące sobie 114 metrów długości i 15 metrów wysokości powstawało ponad 9 miesięcy, a do jego stworzenia zaproszeni zostali artyści tacy jak Wojciech Kossak czy Włodzimierz Tetmajer. Uwidoczniona na obrazie zwycięska bitwa Polaków pod Racławicami sprawia wrażenie trójwymiarowej – ze względu na zastosowane oświetlenie i panoramiczną scenografię przed obrazem łatwo o pomyłkę. By wyobrazić sobie ogrom Panoramy Racławickiej warto wiedzieć, że został dedykowany jej cały oddzielny budynek – rotunda, która umożliwia obejrzenie obrazu. Wybierając tani lot do Wrocławia warto zarezerwować czas i choć raz w życiu zobaczyć te majestatyczne malowidło – podczas oglądania nie raz słychać będzie zdziwione głosy,  zaskoczone wielkością dzieła.

Ostrów Tumski

Stanowi najstarszą i najurokliwszą część miasta, jest ulubionym miejscem spacerów zakochanych. Najstarsze osady odnalezione w Ostrowie Tumskim datowane są na X wiek. Choć obecna dzielnica Wrocławia początkowo była wyspą, z biegiem czasu straciła ten status stając się częścią rozrastającego się miasta. Ostrów Tumski wypełniony jest zabytkami – przepiękna, majestatyczna Archikatedra św. Jana Chrzciciela, pochodząca z XIII wieku Kolegiata Świętego Krzyża, czy pomnik Jana Nepomucena tworzą klimat, o który trudno gdziekolwiek indziej. Wiele osób uważa, że urok magicznej części Wrocławia to zasługa latarnika, który do dziś codziennie ręcznie zapala gazowe latarnie w Ostrowie Tumskim.

Wrocławskie Zoo

Decydując się na tani lot do Wrocławia nie można przegapić tej atrakcji – najsłynniejsze i najstarsze w Polsce zoo oferuje możliwość obejrzenia około 10 tysięcy zwierząt, prezentujących 1100 gatunków. Wrocławskie zoo założone zostało w 1865 roku i obecnie zajmuje 33 hektary powierzchni. Na szczególną uwagę zasługuje Afrykarium – jest to część zoo poświęcona wyłącznie zwierzętom pochodzącym z Czarnego Lądu. Chcąc uzupełnić wizytę o dodatkowe atrakcje, dobrze jest zapoznać się z planem pokazowych karmień zwierząt. Średnio co godzinę umożliwione jest oglądanie karmienia innego gatunku – od pawianów, poprzez hipopotamy, na rekinach kończąc.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail