Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Werona – miasto Romea i Julii

Werona to miasto istniejące już od czasów prehistorycznych, rozsławione przez Williama Szekspira i jego dramat Romeo i Julia. Wiele osób właśnie dlatego decyduje się przyjechać tutaj – aby odwiedzić dom Julii i poznać klimat tego miasta. Co jeszcze interesującego jest w Weronie i czym miasto może nas zaskoczyć? Poznajmy je bliżej.

Loty do Werony

Najtańsze loty do włoskiego miasta znajdziemy w ofercie tanich linii lotniczych Ryanair i WizzAir, nawet już od 300 złotych. Linie regularne, które mają w swojej ofercie rejsy do Werony to między innymi: Lufthansa, czy KLM. Wszystkie loty tych przewoźników zakładają jednak przesiadkę. Tutaj musimy już liczyć się z cenami 900-1000 złotych. Jeżeli mamy możliwość zarezerwowania wylotu wcześniej, to warto o to zadbać, gdyż jest wtedy większa szansa na upolowanie najatrakcyjniejszej oferty, zwłaszcza jeżeli zaplanujemy naszą podróż poza sezonem turystycznym. Warto więc zacząć planowanie wycieczki z odpowiednio dużym wyprzedzeniem.

Od czego rozpocząć zwiedzanie Werony?

Najbardziej oczywistym, a zarazem najmocniej obleganym przez turystów miejscem jest Dom Julii. Jest to miejsce, w którym według tradycji miała mieszkać szekspirowska Julia Capuleti. Ten gotycki dom pochodzący z XIV wieku w rzeczywistości należał do włoskiej rodziny o nazwisku Cappello, co uznano za wystarczający powód aby zadecydować o nim, jako o miejscu, które było zamieszkiwane przez romantyczną bohaterkę. Dom jest udostępniony do zwiedzania wewnątrz, jednak większość osób ogranicza się do obejrzenia jego podwórza i wykonania jednego z dwóch rytuałów: jeśli ktoś jest w związku, powinien napisać liścik do swojej ukochanej osoby i wsunąć go w bramę wejściową na dziedziniec, aby zapewnić bezgraniczną miłość. Jeśli z kolei ktoś jest singlem, to należałoby pogładzić prawą pierś tamtejszego posągu Julii – to ma przynieść szczęście w miłości.

Rzymski Amfiteatr

Amfiteatr w Weronie jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji. Znajduje się on bowiem w pobliżu wejścia do starego miasta, skąd wiele osób rozpoczyna zwiedzanie. Ten rzymski amfiteatr jest trzecim największym, który zachował się we Włoszech – na swojej widowni mógł gościć aż 30 000 osób. W czasach starożytnych pełnił swoje funkcje, ale do dzisiaj wystawia się w nim sztuki teatralne, opery, koncerty i musicale – wciąż zachował swój charakter. Jeżeli jednak planujemy wybrać się to tego amfiteatru, aby obejrzeć widowisko w miejscu mającym 2000 lat, zdecydowanie powinniśmy pamiętać o zakupieniu biletów z dużym wyprzedzeniem, gdyż chętnych na taką atrakcję nie brakuje i szanse dostania się tam bez posiadania wcześniej wejściówki są bardzo nikłe.

Reprezentatywna ulica Werony – Via Mazzini

Jest to wąska uliczka, jedna z najbardziej obleganych w mieście. Jej nawierzchnia jest marmurowa, została wykonana w 1998 roku. Zlokalizowane na niej jest wiele luksusowych sklepów, a także gro kawiarni i restauracji. Spacerując ulicą zobaczymy XV-wieczny budynek, w którym znajdowała się siedziba Teatru i Akademii Filotimi. W dalszej jej części zobaczymy jeden z najciekawszych przykładów werońskiego neoklasycyzmu – loggię Arvedi. Fasada budynku podzielona jest na części trzema łukami osadzonymi na półkolumnach, nad nimi zaś widnieją przedstawienia lwów (w dwóch łukach bocznych) i głowy boga Merkurego (w środkowym). Całość prezentuje się bardzo okazale. Via Mazzini to najbardziej reprezentatywny deptak Werony. Warto się nim przejść, należy liczyć się jednak z bardzo dużą ilością turystów.

Piazza delle Erbe – najstarszy plac w Weronie

Centralny plac miasta, leżący w miejscu dawnego romańskiego forum. Od północnej strony znajduje się wspaniały Pałac Maffei powstały w XVII wieku. Z przodu pałacu umiejscowiona jest kolumna, na szczycie której stoi posag weneckiego lwa. Na wschodnich ścianach pałacu zachowały się przepiękne freski. Na środku placu stoi fontanna, przyozdobiona posągiem z czasów Imperium Rzymskiego. Miejsce to jest jednym z najpiękniejszych werońskich palców. Każdego dnia na Piazza delle Erbe otwiera się także targowisko, na którym można kupić warzywa, owoce, a także towary ze skóry i pamiątki.

Przy wycieczce do Werony warto – w miarę możliwości – wcześniej zadbać o wykupienie biletów, nie tylko tych lotniczych, ale również na atrakcje turystyczne. Miasto jest bowiem dość popularnym kierunkiem podróży dla wielu osób, co może spowodować utrudniony dostęp do wielu z nich. Jeśli jednak będziemy to mieli na uwadze, czekają nas wspaniałe wakacje w urokliwym włoskim miasteczku.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail