Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Wenecji

Nadmorska bryza pomiędzy renesansowymi budynkami, świeże powietrze wprost znad Canale Grande oraz zakochani po uszy ludzie – nie tylko w sobie, lecz także w tym zachwycającym mieście. Tak właśnie wygląda Wenecja. Miasto przepięknych i zapierających dech perełek architektonicznych, klimatycznych kamieniczek, kanałów, mostów i gondoli sprzyjających romantycznym wypadom. Warto kupić tani bilet lotniczy do Wenecji, przyjechać i na własne oczy przekonać się o wyjątkowości tego miejsca.

Co warto zobaczyć w Wenecji

Bazylika Świętego Marka

Plac Świętego Marka jest świetnym miejscem na rozpoczęcie zwiedzania Wenecji. To serce tego miasta. Przepiękny teren otoczony urokliwymi kolumnadami stanowi niejako dziedziniec monumentalnej Bazyliki Św. Marka. Jej zapierająca dech fasada jest bogato zdobiona rzeźbionymi tympanonami oraz kolorowymi mozaikami. Choć niesamowite wrażenie robi już zewnętrzny widok, po wejściu do wnętrza bazyliki emocje nas nie opuszczą. Marmurowe kolumny o korynckich głowicach podpierają łukowe sklepienia obficie wzbogacone pozłacanymi mozaikami i ikonami świętych. Zaraz za głównym ołtarzem znajduje się najcenniejszy skarb bazyliki – połyskujący blaskiem ponad dwóch tysięcy pereł, szmaragdów i szafirów Złoty Ołtarz. Choć sam wstęp do bazyliki jest bezpłatny, za zwiedzanie skarbca konieczne będzie uiszczenie drobnej opłaty. Entuzjastów podziwiania panoramy miasta z pewnością ucieszy możliwość wejścia na taras widokowy usytuowany na pobliskiej, niemal 100-metrowej wieży św. Marka.

Pałac Dożów

Również przy samym Placu Św. Marka znajduje się inny niesamowity budynek – Pałac Dożów. Choć z zewnątrz ustępuje pierwszeństwa bazylice, w środku ma do zaoferowania prawdziwe skarby renesansowej architektury. Już przy wejściu wita nas arkadowe loggie, a zdobione klatki schodowe prowadzą do pomieszczeń pałacowych, w których eksponowany jest kunszt artystyczny takich osobistości sztuki jak Paolo Veronese czy Jacopo Tintoretto. Ten ostatni jest jednocześnie autorem  płótna, które wchodzi w skład ekspozycji znajdującego się w Pałacu Dożów Museo dell’Opera – poczet dożów weneckich. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych mostów na świecie – Most Westchnień – łączy jego wschodnią ścianę z budynkiem więzienia znajdującym się po drugiej stronie kanału.

Canale Grande i Most Rialto

Wenecja jest miastem mostów i kanałów. Największy z nich ma długość aż 3800 metrów i szerokość dochodzącą miejscami do 60 metrów. Canale Grande to jedna z atrakcji Wenecji i jednocześnie jej główny morski trakt komunikacyjny. Nieustannie podążają nim jachty, motorówki, gondole, wodne tramwaje i żaglówki. Dzięki rejsom organizowanym przez prywatnych armatorów podziwianie fasady i kopuły Kościoła Santa Maria della Salute z płynącej łódki jest proste, relatywnie niedrogie, a przy tym niezapomniane. Na spacer nabrzeżem Canale Grande warto udać się po zmroku, gdy zabłysną latarnie i iluminacje budynków oraz kamieniczek weneckich. Tani lot do Wenecji pozwala rozkoszować się widokiem i cieszyć oczy świetlnym spektaklem.

Wyspa Burano

Lot do Wenecji to gratka dla wielbicieli kolorowych domów i kamienic – z pewnością zainteresuje ich jedna z weneckich wysp. Mieniące się feerią różnorodnych barw domy z wyspy Burano sprawiają, że wyjątkowo często gości ona w planach turystów przyjeżdżających w te nadbrzeżne rejony Włoch. Kolorowe domy to jednak nie wszystko. Spacerując po wyspie nie sposób nie wyposażyć się w jedną z tutejszych koronkowych ozdób – symbolu wyspy, którego korzenie sięgają zamierzchłych czasów, gdy Burano była jeszcze zamieszkała głównie przez rybaków. Symbol ten jest na tyle szczególny dla mieszkańców, że posiada nawet własne muzeum zlokalizowane na wyspie.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail