Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Waszyngtonu

Najważniejszy ośrodek polityczny Stanów Zjednoczonych, który zyskał miano „zielonego miasta” i „narodowej stolicy sztuki” przoduje w rankingu najlepszych amerykańskich miast do życia. Główne atrakcje turystyczne są usytuowane wzdłuż The National Mall w niedalekiej odległości, dlatego stolicę najlepiej zwiedza się piechotą. Tani lot do Waszyngtonu to również niepowtarzalna okazja do bezpłatnego zwiedzenia muzeów.

Co warto zobaczyć w Waszyngtonie

Biały Dom

Od 1800 roku jest zarówno biurem prezydenta Stanów Zjednoczonych, jak i miejscem jego zamieszkania. Historia Białego Domu rozpoczęła się w 1790 roku. Wówczas ówczesny prezydent – Jerzy Waszyngton ogłosił konkurs na projekt budynku, który wygrał architekt James Hoban. Jako pierwszy zamieszkał w nim prezydent – John Adams. W Białym Domu miały miejsce dwa pożary – w 1814 i 1912 roku. Nazwa budynku została mu nadana dopiero w 1901 roku przez prezydenta Roosevelta, a na jego terenie znajdują się: rezydencja wykonawcza, zachodnie skrzydło i wschodnie skrzydło. Zwiedzanie Białego Domu dla zagranicznych turystów wymaga uzyskania odpowiednich zgód z ambasady swojego kraju. Jednak nawet jeśli nie uda nam się wejść do środka, warto zobaczyć go choćby z zewnątrz. Ważne informacje na temat rezydencji prezydenta USA można również uzyskać w visitor center, które znajduje się nieopodal Białego Domu.

Pentagon

Siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych została wzniesiona w latach 1941-43. Na pięciu piętrach (każde z pięcioma korytarzami, których łączna długość to 28 kilometrów) pracuje 26 tysięcy osób. To największy biurowiec na świecie i najważniejszy budynek armii amerykańskiej, w skład którego wchodzą: departamenty sił powietrznych, marynarki, Korpusu Piechoty Morskiej, Połączonych Sztabów i Sekretariatu Obrony. Atak terrorystyczny z dnia 11 września 2001 roku spowodował zaostrzenie kontroli przed wejściem do obiektu, który można bezpłatnie zwiedzać wypełniając odpowiednią aplikację z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Obok budynku znajduje się park upamiętniający ofiary zamachu – Pentagon Memorial.

Kapitol

To siedziba amerykańskiego kongresu, czyli odpowiednik polskiego parlamentu. Jest symbolem demokracji, w którym przecinają się kierunki świata dzieląc Waszyngton na cztery równe części. Zwiedzanie Kapitolu rozpoczyna się wizytą w sali kinowej i projekcją krótkiego filmu na temat jego historii. Głównym punktem wycieczki jest wypełniona obrazami i rzeźbami rotunda z ogromnym freskiem na suficie autorstwa włoskiego artysty. To właśnie tutaj mają miejsce symboliczne pożegnania wybitnych obywateli Stanów Zjednoczonych. Na terenie budynku znajduje się również tablica upamiętniająca pasażerów samolotu, który podczas zamachu w 2001 roku miał uderzyć właśnie w Kapitol. Salę obrad kongresu można obejrzeć samodzielnie po zakończeniu zwiedzania.

Pomnik Waszyngtona

Znajdujący się w The National Mall monument upamiętnia prezydenturę Jerzego Waszyngtona. Powstawał w latach 1848-1884 i ze względu na swoje proporcje jest nazywany budowlą w stylu neo-egipskim. Na jego szczyt prowadzi 897 schodów, ale na platformę widokową można wjechać windą. Rozciąga się z niej widok na ponad 60 kilometrów. Warto zatrzymać się tutaj i obejrzeć imponujący obelisk podczas zwiedzania miasta.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail