Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Sycylijskie miasto na styku mórz – lecimy do Trapani

Trapani jest niewielkim sycylijskim miasteczkiem mieszczące się na malowniczym półwyspie. W przeciwieństwie do włoskich metropolii nie dosięgnie nas tu uliczny gwar, a rozsiane po mieście zabytki będziemy mogli podziwiać w ciszy i spokoju. Rezerwacja tanich lotów do Trapani będzie też idealnym sposobem na dostanie na Sycylię i rozpoczęcie zwiedzania wyspy właśnie od strony zachodniego wybrzeża.

Jakie linie oferują połączenia do Trapani?

Tanie loty do Trapani zarezerwujemy z przewoźnikami niszkokosztowymi. Przeloty na Sycylię oferuje między innymi Ryanair. Na bezpośredni loty z Polski do Trapani musimy zarezerwować ok. 2h 30 min.

Dlaczego warto polecieć do Trapani?

Trapani jest nadmorskim miasteczkiem położonym u zachodnim wybrzeży Sycylii. Warto rozpocząć zwiedzanie wyspy właśnie z tego punktu. Trapani oprócz sprzyjającego klimatu i temperatur, które od kwietnia do listopada utrzymują się powyżej 20 stopni, słynęło niegdyś z obróbki korali. Jednak wraz z upływem lat, zasoby surowca zmniejszyły się, doprowadzając do upadku coraz to kolejnych pracowni. W miasteczku nadal jednak można znaleźć ślady dawnych tradycji rzemieślniczych i zakupić oryginalną pamiątkę z podróży.

Co można robić w Trapani?

W Trapani dostrzeżemy mieszankę stylów i kultur. Kościoły z epoki baroku przeplatają się z współczesną zabudową. Będąc mieście możemy podziwiać budynki z interesującymi szczegółami architektonicznymi, przechadzać się wąskimi uliczkami, poszukując miejscowych restauracji z daniami kuchni śródziemnomorskiej i kawiarni z przepyszną kawą. Jedną z rzeczy, którą warto się zainteresować jest muzeum – Museo Regionale Agostino Pepoli. To muzeum sztuki, archeologii i historii lokalnej. Założone już w 1908 roku, od 1925 było muzeum regionalnym, zaś po II wojnie światowej jego status zmienił się na muzeum narodowym. W 1977 roku ponownie zmieniono jego nazwę na Muzeum Regionu Sycylijskiego. Znajdziemy tam kamienne i marmurowe rzeźby, obrazy, a także sekcję poświęconą zjednoczeniu Włoch.

Kolejka linowa Funivia di Erice

Z Trapani możemy odbyć podróż kolejką linową Funivia di Erice. Przejazd odbywa się ze stacji Trapani położonej na 40 metrach n.p.m. do stacji znajdującej się na 703 m n.p.m. – Erice. To doskonale zachowane średniowieczne miasto. Całość zajmuje około 10 minut. W trakcie takiego przejazdu mamy szanse popatrzeć na Egady – grupę wysp na Morzu Śródziemnym. Pierwsza kolejka na tej trasie została wybudowana już w 1965 roku.

Tradycyjne obrzędy wielkanocne

Jedna z najciekawszych tradycji łączących się z Trapani przypada na okres wielkanocny, a dokładniej – w Wielki Piątek o godzinie 14:00 rozpoczyna się 24-godzinna procesja. Jest to tradycja sięgająca XVII wieku, gdzie w rzeczonej procesji – Misteri de Trapani – obnosi się drewniane i posrebrzane figury Jezusa, które symbolizują stacje Drogi Krzyżowej. Podczas każdej ze „stacji” (jest ich dwadzieścia) figura jest niesiona przez osoby z innego cechu. Wyjątkowość tej atrakcji pokazuje też czas trwania wydarzenia. Jest to jedno z najstarszych nieprzerwanie odbywających się wydarzeń w Europie, gdyż pierwsze Misteri odbyło się już w 1612 roku.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail