Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Tokio

Tokio to miasto, które zaskakuje. Obecne na każdym kroku roboty i automaty, wszędobylskie reklamy oraz miejsca oferujące usługi o przedziwnej tematyce. Stolica Japonii sprawia, że nie sposób się tu nudzić, a to, co znajome, podaje nam w zupełnie inny – egzotyczny sposób. Mieszkańcy są niezwykle kulturalni, pomocni i otwarci na odwiedzających ich miasto turystów. Bez względu na to, czy tani lot do Tokio to kwestia podróży służbowej, czy prywatnej, warto zobaczyć to miejsce na własne oczy.

Świątynia Senso-ji

Z uwagi na to, że Tokio to szalenie nowoczesne miasto, ducha tradycyjnej Japonii trzeba trochę poszukać. Dzielnica Asakusa to miejsce, gdzie do dzisiaj spotkać można gejsze, tradycyjnych rikszarzy i sklepy liczące sobie 300 lat. Jej serce stanowi natomiast Senso-ji –  najczęściej odwiedzana świątynia buddyjska. Spotkanie z sacrum tego miejsca to nie tylko przeżycie estetyczne. Na wejściu odwiedzający świątynię przechodzą symboliczny rytuał oczyszczenia – przejście przez kadzidłowy dym oraz umycie wodą dłoni i ust sprawia, że pozbywamy się zmartwień i cierpienia. Świątynia Senso-ji poświęcona jest bogini miłosierdzia, współczucia i życzliwości. Jej powstanie datowane jest na 645 rok, co czyni ją najstarszą spośród wszystkich tokijskich świątyń. Z zewnątrz wita nas tradycyjna, japońska zabudowa, wnętrze zaś zachwyca bogactwem. Szczególnie pięknie kompleks wygląda wieczorem, kiedy czerwień zdobień i złoto ornamentów podkreślone są dodatkowo przez miękkie światło.

Shinjuku Gyoen National Garden

Największy park Tokio i przepiękne miejsce wypoczynku. Podzielony na kilka stylów, oferuje możliwość odpoczynku w stylu angielskim, francuskim oraz japońskim. Określany jest najlepszym miejscem do obchodzenia Święta Kwitnącej Wiśni, fantastycznie relaksuje i odpręża. Park Shinjuku Gyoen został stworzony w 1949 roku i od tamtej pory działa do dziś. Odwiedzając go możemy spodziewać się malowniczych stawów, romantycznych mostków i urokliwych altanek. Wszystko, co się tu znajduje sprzyja kontemplacji i wyciszeniu. Ciekawostką jest, że to urocze miejsce stanowi serce Tokio. Wybierając tani lot do Tokio warto odwiedzić park – oprócz doznań estetycznych będziemy mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć codzienne życie tokijczyków.

Harajuku

Shibuya to dzielnica, do której powinni zawitać fani mangi, anime i nowoczesnych technologii. Harajuku to zaś jej najbardziej kolorowa i znana część. Kolebka charakterystycznego, barwnego stylu kawaii ma swoje początki w latach 70. Tereny te upodobali sobie wówczas artyści, którzy spotykali się tu, by wspólnie imprezować i tworzyć. Zaowocowało to stworzeniem miejsca niezwykle barwnego i szalonego. Dzisiaj Harajuku jest głównie miejscem spotkań młodzieży, która może odpocząć tu od codziennych sztywnych, szkolnych reguł. W czasie weekendu możemy liczyć na spotkanie setek młodych osób ubranych w niezwykle kolorowe i fantazyjne ubrania. Dodatkowo, Harajuku – podobnie jak cała dzielnica Shibuya – jest też centrum nowoczesnych technologii.

Tokio Skytree

Tokio Skytree mierzy 634 metry, co czyni z niej najwyższą wieżę telewizyjną i drugi co do wielkości budynek na świecie ustępując pierwszeństwa jedynie dubajskiemu wieżowcowi Burdż Chalifa. Tokio Skytree oferuje odwiedzającym możliwość obejrzenia panoramy miasta z wysokości prawie pół kilometra. Najwyżej umieszczony punkt dostępny do zwiedzania mieści się bowiem na wysokości 451,5 metra. Oprócz podziwiania widoków, odwiedzający mają też możliwość wypicia kawy, zjedzenia obiadu, czy kupna pamiątek związanych z wieżą.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail