Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Teneryfa – kontynent w pigułce

Teneryfa jest jedną z hiszpańskich wysp, która słynie ze wspaniałej bujnej roślinności, parków narodowych i zachwycających krajobrazów. Teneryfa należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i bywa nazywana kontynentem w miniaturze. Na wyspie znajdziemy bowiem kilka stref klimatycznych i rodzajów krajobrazu. Największa i najludniejsza z Wysp Kanaryjskich zachwyci też zabytkami m.in. miasteczkiem La Laguna. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwalają na zwiedzanie wyspy przez cały rok. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się w okresie jesienno-zimowym, kiedy w Europę nadchodzą chłodniejsze dni.

Loty na Teneryfę

Na Teneryfie znajdują się dwa lotniska. Głównym portem lotniczym jest lotnisko południowe Reina Sofia oddalone od stolicy kraju o 60 km. Drugie z lotnisk, Teneryfa Północna, usytuowane jest nieopodal miasta La Laguna. Bezpośrednie loty na Teneryfę zarezerwujemy z tanimi liniami lotniczymi Ryanair, które realizują połączenia z podwarszawskiego Lotniska w Modlinie. Rezerwacji lotów możemy dokonać także z węgierskimi liniami niskokosztowymi Wizzair, które oferują bezpośrednie rejsy z Lotniska im. Fryderyka Chopina. Na podróż pomiędzy Warszawą i Teneryfą musimy zarezerwować ok. 6h.

Najnowsze promocje lotnicze

od 2334 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Teneryfa

Hiszpania

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 12-10-2024 - 24-10-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Teneryfa skrywa w sobie wiele atrakcji, których nie możemy przegapić. Amatorzy pięknych krajobrazów będą mieli okazję zobaczyć prawdziwe cuda natury skryte w różnych zakątkach wyspy.

Wulkan na wyspie i Park Narodowy

Na wyspie znajduje się wygasły wulkan Teide, wznoszący się na wysokość 3 718 metrów oraz otaczający go park narodowy Parque Nacional de las Cañadas del Teide. Park posiada liczne punkty widokowe, z których rozciąga się widok na pełną panoramę, ma także wyznaczoną rozległą sieć szlaków dla tych zwiedzających, którzy pragną bardziej zagłębić się w park. Całość stanowi niezwykły skarb geologiczny, którego wulkany, kratery, kominy wulkaniczne, zastygłe strumienie lawy i rozmaite formacje tworzą imponujący zestaw kolorów i kształtów. Wielu osobom z parkiem narodowym kojarzy się skała Roque Cinchado, ze względu na swój specyficzny kształt nazywana „kamiennym drzewem” lub „palcem bożym„. Uznawana za symbol kanaryjskiej wyspy Teneryfa. Jest to 27-metrowy filar skalny, który poddawany jest ciągłemu procesowi erozji i nieustannym modyfikacjom. Gdy będziemy odwiedzać to miejsce kilkukrotnie może się zdarzyć, że każdorazowo będzie wyglądało inaczej. Park zadziwia swoją różnorodnością, fascynuje ogromnymi rzekami skamieniałej lawy oraz zachwyca erozją rozpadających się skał i kolosalnymi rozmiarami tego chaosu minerałów. Park jest największym i najstarszym z czterech takich parków, które istnieją na Wyspach Kanaryjskich.

Północna część Teneryfy, czyli Isla Baja

Jest to typowo turystyczny obszar, sport, relaks i przyroda to kluczowe elementy w tej części Teneryfy, szczególnie w Teno Country Park. Turystów przyciąga tu tradycyjny urok miasteczek i wiosek oraz przygoda z wędrówkami po tej wyjątkowej scenerii o każdej porze roku. Warto tutaj odwiedzić zabytkową dzielnicę Garachico – niegdyś centrum handlu na wyspie, obecnie doskonale zachowaną zabytkową dzielnicą, która uzyskała nawet Złoty Medal Sztuk Pięknych za wspaniale zachowane dziedzictwo pochodzące z XVI i XVII wieku.

La Laguna – historyczne dziedzictwo wyspy

Niesamowitym miejscem na Teneryfie jest San Cristóbal de La Laguna. Miasteczko zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Układ miasta został zaprojektowany w oparciu o mapy nawigacyjne, a spacer ulicami La Laguna sprawia wrażenie, jakbyśmy przenieśli się w czasie do ok. XVI wieku. Na miejscu zachwycą zabytkowe dwory w pastelowych kolorach, podwórka z wewnętrznymi dziedzińcami i drewnianymi balkonami. Warto wybrać się też do jedynej na Teneryfie katedry i kościoła La Concepción, z którego wieży roztacza się przepiękny widok na miasto. Do innych ważnych zabytków La Laguna należy zaliczyć ulicę Calle de San Agustín, przy której zlokalizowany jest Casa Salazar, stary klasztor San Agustín i Pałac Lercaro. Inne ważne punkty na mapie miasta to Plaza del Adelantado, Calle Herradores oraz Królewskie Sanktuarium Najświętszego Chrystusa z La Laguny.

Buenavista del Norte historyczna dzielnica miasta

W historycznej dzielnicy Buenavista del Norte możemy odkryć kolejne zabytki, budynki i place, na których można doświadczyć i przekonać się, jak wyglądało życie mieszkańców Teneryfy w poprzednich epokach. Warto odwiedzić dawny konwent prowadzony przez Zakon Franciszkanów (Convento de San Francisco).

Dom z balkonami (Casa de los balcones)

Miejsce to składa się z zespołu budynków utrzymanych w staroświeckim stylu i guście kanaryjskim, znajdujących się na ulicy San Francisco. Nazwa zespołu pochodzi od budynku mieszczącego się pod numerem 3. Jest to najważniejszy na Teneryfie rzemieślniczy kompleks koronkarski. Mieści w swych murach centrum nauczania, wspierania i rozpowszechniania prac rzemieślniczych. Ta wielokierunkowa działalność (edukacyjna, muzealna, a także komercyjna), stanowi powód, dla którego to miejsce wciąż funkcjonuje. Wyroby rzemieślnicze, przeznaczone na sprzedaż, sprawiają, że tysiące osób odwiedzają jego liczne działy i z miejsca zakochują się w sztuce rzemieślniczej. Fasada i wnętrze tworzą spójną całość, nadzwyczaj dobrze komponującą się z całym otoczeniem. Ze względu na swoją pracę naukową oraz rozpowszechnianie prac rzemieślniczych, tak jak i za pozostałe działalności, Dom z Balkonami otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody. Dom oznaczony numerem 3, zorientowany na zachód i z widokiem na wulkan El Teide oraz dolinę, został skonstruowany przez potomków konkwistadora Fernandeza de Lugo. Dzieło zostało ukończone w 1632 roku. Jest uważane za jedno z arcydzieł rzemieślniczych i architektonicznych. Ma trzy piętra: pierwsze – z prostymi oknami, drugie – z balkonami o ażurowym okratowaniu, a trzecie – ze spektakularnymi, połączonymi ze sobą balkonami, które ów budynek rozsławiły.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail