Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Tel Awiwu

Tel Awiw bywa nazywany izraelskim Nowym Jorkiem, jednak jego charakter lepiej oddawałoby Los Angeles – bliskość plaż, piękna pogoda i wciągająca energia sprawiają, że miasto jest pokusą trudną do odparcia. To, co uderza po przyjeździe, to otwartość mieszkańców, fantastyczne jedzenie i kolory, które w pełnej palecie spotyka się tu na każdym kroku. Coraz częściej można znaleźć ofertę na tani lot do Tel Awiwu, dlatego warto skorzystać z okazji i choć raz pojawić się w „Białym Mieście”.

Co warto zobaczysz w Tel Awiwie

Stare Miasto Jaffa

Jaffa było kiedyś osobnym miastem, jednak wraz z rozwojem Tel Awiwu zostało przez niego wchłonięte i stało się jego częścią. Obecnie opisywana jest przez wiele osób jako jego najpiękniejsza dzielnica. Nic dziwnego – z uwagi na to, że Stara Jaffa jest wspominana już w zapisach historycznych z 1486 r. p.n.e. dzisiaj można znaleźć tu wiele starożytnych zabytków, a klimat tego miejsca skłania do zadumy i kontemplacji otaczającego piękna. Nie bez przyczyny również to właśnie Stare Miasto jest najczęściej wybieranym na ślubne plenery miejscem. Przepiękne zabytki przeplatają się tutaj z przytulnymi knajpkami i restauracjami, a wszystko to osnute jest spokojnym klimatem sąsiadującego z lądem morza.

Park ha-Jarkon

Park ha-Jarkon to zielona odskocznia od miejskiego zgiełku. Największy park Tel Awiwu jest miejscem odpoczynku i pomysłem na spędzenie przyjemnie relaksującego popołudnia. W parku znajdziemy zarówno kolorowe place zabaw dla dzieci, olbrzymią ilość doskonale utrzymanej zieleni jak i spektakularne ogrody – kaktusów, lilii czy botaniczne. Wydzielone miejsca piknikowe, place do zabaw sportowych i możliwość wypożyczenia łódki to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca. Kupując tani bilet lotniczy do Tel Awiwu warto wybrać się po aktywnym zwiedzaniu miasta właśnie tu – park ha-Jarkon to synonim dobrze spędzonego z przyjaciółmi czasu.

Plaże

Chociaż trudno nazywać plaże atrakcją lub zabytkiem, te w Tel Awiwie stanowią nierozerwalną część miasta. Nadają mu charakter i odciskają swoiste piętno, naznaczając je swobodą, kreatywnością i otwartością. Plaże Tel Awiwu ciągną się przez całe miasto i warte są odwiedzenia, bowiem można natknąć się tu na takie osobliwości jak leżące obok siebie – oddzielone tylko niewielkim płotem – plaże dla ortodoksyjnych Żydów, plaże dla homoseksualistów i plaże dla osób z psami. To właśnie tutaj toczy się duża część życia towarzyskiego, tubylcy umawiają się na kawę, a biznesmeni nierzadko omawiają przyszłe plany budżetowe. Ogrom kawiarni, sklepów i zajęć sportowych organizowanych bezpośrednio na plaży tylko potwierdza, że tutejsze plaże to po prostu przestrzeń do życia. Decydując się na tani lot do Tel Awiwu warto wybrać się właśnie tu, tym bardziej, że tutejsze plaże okrzyknięte zostały jednymi z 10 najpiękniejszych plaż świata.

Białe Miasto

Białe Miasto to ponad 4 tysiące budynków wybudowanych w stylu Bauhaus, co czyni z nich największe tego typu skupisko na świecie. Stworzyli je żydowscy architekci, którzy uciekli z hitlerowskich Niemiec. Bauhaus to niemiecka szkoła artystyczno-rzemieślnicza, której głównymi założeniami było zrównanie roli artysty, rzemieślnika i architekta oraz tworzenie architektury nie tylko praktycznej, ale również odpowiadającej na emocjonalne i psychiczne potrzeby korzystających z niej ludzi. Budynki wybudowane w Tel Awiwie cechuje prostota, estetyczne, pudełkowe kształty i niezwykłe uporządkowanie. Realizując tani bilet lotniczy do Tel Awiwu warto zajrzeć w te okolice tym bardziej, że w 2003 roku Białe Miasto dołączyło do światowej listy dziedzictwa UNESCO.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail