Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Tbilisi

Malowniczo położona metropolia zwana perłą Kaukazu jest pełna zabytków i niezwykle gościnnych tubylców. Nie brakuje tutaj brukowanych uliczek, kopułowych łaźni i domków z urokliwymi balkonami. Niezwykły klimat tego miejsca można poczuć spacerując starówką i podziwiając panoramę podczas wjazdu kolejką na punkt widokowy. Kuchnia gruzińska zachęca zapachami do spróbowania lokalnych przysmaków.

Co warto zobaczyć w Tbilisi

Sobór Trójcy Świętej

Sobór Trójcy Świętej w Tbilisi powstał w 2002 roku i od tamtej pory nieprzerwanie dzierży zaszczytny tytuł największej budowli religijnej Gruzji, i jednej z największych świątyń prawosławnych na świecie. 64-metrowy gmach katedry skrywa wewnątrz aż 11 ołtarzy. I choć bogactwo dewocjonaliów jest dopiero w budowie, już teraz miłośnicy ikon i sztuki sakralnej mają powody do zachwytu. Piękne ogrody otaczające sobór zachęcają do spaceru na łonie natury.

Katedra Sioni

Choć nie tak monumentalna jak Sobór Trójcy Świętej, Katedra Sioni to miejsce z bogatą i barwną historią. Wielokrotnie najeżdżana, burzona i niszczona, stoi do dzisiaj pełniąc rolę jednego z najważniejszych obiektów religijnych Gruzji. Stanowi esencję gruzińskiej sakralnej sztuki architektonicznej oraz artystycznej. Zapierające dech w piersiach freski pochodzące z 1850 roku znajdują się na górujących ponad ołtarzami sklepieniach i w bocznych nawach. Tani lot do Tbilisi pozwala zobaczyć najcenniejszy gruziński artefakt religijny. Jest nim zdobiący lewą nawę krzyż św. Nino – świętej, dzięki której w Gruzji wprowadzono chrześcijaństwo.

Dzielnica Abanotubani, łaźnie siarkowe

Nad brzegami rzeki Kury, w sercu Tbilisi, znajduje się przepiękna dzielnica stanowiąca stare miasto. Abanotubani to miejsce pełne kolorowych, urokliwych domów, skał drążonych przez wodę, mostów i ceglanych budowli. Z tych ostatnich najbardziej charakterystyczne są łaźnie siarkowe. Jasnopomarańczowe, ceglane kopułki przywodzą na myśl bliskowschodnie budownictwo, a ich historia sięga VI wieku. Wnętrza łaźni zdobią ceglane łuki oraz kamienne leżanki, na których pracownicy łaźni wykonują różnego rodzaju masaże i zabiegi. Choć łaźnie siarkowe są obowiązkowym miejscem na liście każdego turysty, stanowią też stały element życia Gruzinów, którzy odwiedzają je bardzo często. Nic w tym dziwnego, gdyż kąpiele siarkowe i połączone z nimi zabiegi SPA są niesamowicie zdrowe i regenerujące.

Bazar antyków (pchli targ)

Tani lot do Tbilisi to okazja do nabycia niepowtarzalnych pamiątek. Tuż za Suchym Mostem, na zachodnim brzegu Tbilisi znajduje się park, a w nim jedno z najbardziej klimatycznych miejsc Tbilisi – pchli targ. Stoiska i stragany uginają się tutaj pod ciężarem przeróżnych bibelotów, figurek, obrazów, proporczyków, elementów zastawy, czy nawet mieczy, szabli i sztyletów. Oczywiście króluje motyw charakterystyczny dla całej Gruzji, czyli wizerunek Stalina. Targ powstał spontanicznie już dawno temu, jednak obecnie władze Tbilisi dbają o to, by wpisał się na stałe w krajobraz stolicy Gruzji.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail