Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Taszkientu

Mieszanka wpływów wschodnich miesza się tu z ciągle żywymi śladami reżimu socjalistycznego, a nowoczesny charakter zgodnie współistnieje z tradycjami. By poczuć prawdziwego ducha stolicy Uzbekistanu warto dać ponieść się nogom i nieco oddalić od głównych dróg.

Szukasz lotu do Taszkientu? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 1944 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Taszkent

Uzbekistan

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 03-07-2024 - 11-07-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 2009 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Taszkent

Uzbekistan

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 26-06-2024 - 06-07-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Taszkiencie

Sobór Zaśnięcia Matki Bożej

Sobór Zaśnięcia Matki Bożej powstał w latach 60. XIX wieku i w 1945 roku awansował do miana katedry eparchii taszkienckiej. Cerkiew łączy w sobie wpływy klasycystyczne oraz tradycyjny styl prawosławny – jej charakter jest eklektyczny, ale doskonale wpisuje się w architekturę miasta. Wnętrze zdominowane jest przez ikony. Tani lot do Taszkientu to doskonała okazja, by zobaczyć błękitną świątynię. Choć stolica Uzbekistanu ma ich wiele do zaoferowania, dla prawosławnych w całej Azji Wschodniej ta jest najważniejsza.

Chorsu Bazaar

Wszechogarniający hałas, tłumy ludzi, targujący się sprzedawcy i jedzenie w ilości przyprawiającej o zawrót głowy. Udając się na Chorsu Bazaar można mieć gwarancję, że szukając pamiątek z podróży, znajdzie się je właśnie tutaj. Potężne targowisko ma bowiem do zaoferowania olbrzymią ilość produktów – zwłaszcza spożywczych – które ucieszą każdego kulinarnego odkrywcę. Po czym poznać, że jesteśmy na miejscu? Główne wejście i serce całego bazaru skrywa się pod olbrzymią, zabytkową, błękitną kopułą, której nie sposób przeoczyć.

Kukeltasz

Decydując się na tani lot do Taszkientu zyskujemy możliwość zobaczenia wielu pięknych i niezwykłych miejsc. Kukeltasz jest jednym z nich. Zabytkowa medresa już prawie 500 lat jest niemym świadkiem życia miasta. Bryła o klasycznym dla muzułmańskich świątyń kształcie zdobiona jest symetryczną mozaiką w błękitnym kolorze. Wypełnione ażurowymi przesłonami okna chronią wnętrza przed palącym słońcem. Choć pierwotnie stanowiła muzułmańską szkołę teologiczną, w czasach sowieckich zamieniona została w muzeum ateizmu, a następnie w muzeum sztuki ludowej. W 1991 roku, wraz z odzyskaniem przez kraj niepodległości, medresa została przywrócona do pierwotnej funkcji. Dzisiaj część szkoły jest udostępniona do zwiedzania – przez wewnętrzny dziedziniec można dostać się do sal lekcyjnych i kwater studenckich. Wypełnione zielenią patio pozwala na przyjemny odpoczynek.

Wieża telewizyjna

Chcąc zobaczyć panoramę miasta musimy udać się do taszkienckiej wieży telewizyjnej. Mierząca 375 metrów budowla stanowi najwyższy obiekt tego typu w całej Azji Środkowej. Przekonać się o tym można już w środku, hol jest bowiem pełen makiet wież z całego świata wraz z podstawowymi informacjami na ich temat. Trwająca 7 lat budowa zakończyła się w 1985 roku i od tamtej pory transmituje ona sygnał radiowy i telewizyjny, oraz odbiera informacje hydrometeorologiczne. Taras widokowy znajduje się na szóstym piętrze, a piętro wyżej można zaś wypić kawę i zjeść ciastko – znajdująca się tam kawiarnia panoramiczna to najbardziej romantyczne miejsce w całym Taszkiencie.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail