Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Tallina

Tallin to miasto marcepanu, średniowiecznych zabytków i cynamonu, zaskakująco często goszczącego tu w potrawach i przekąskach. Dzięki temu, że II wojna światowa była dość łaskawa dla miejskich zabudowań, do dzisiaj możemy podziwiać zabytkową architekturę w jej oryginalnej, pierwotnej odsłonie. Stolica Estonii kusi wąskimi, brukowanymi uliczkami, a odwiedzających gości z wielką serdecznością.

Co warto zobaczyć w Tallinie

Wieża telewizyjna w Tallinie

Wieża licząca sobie 314 metrów wysokości stanowi najwyższy tego typu obiekt w całym kraju. Otwarta 11 lipca 1980 roku została wybudowana z okazji udziału Estonii w regatach żeglarskich na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie tego samego roku. Obecnie wieża otwarta jest dla zwiedzających i umożliwia obejrzenie panoramy miasta z tarasu restauracji umieszczonej na wysokości 170 metrów. Ciekawostką jest, że w 1991 roku, tuż po ogłoszeniu przez Estonię niepodległości, radzieccy żołnierze otrzymali rozkaz zajęcia wieży. Estońscy ochotnicy przybyli jednak na miejsce przed nimi i otaczając ją, nie dopuścili do przejęcia. Odważni mogą się skusić na pokonanie 1050 stopni na własnych nogach, a wygodni skorzystać z windy.

Sobór św. Aleksandra Newskiego

Tani lot do Tallina to doskonała okazja do zwiedzenia Soboru św. Aleksandra Newskiego. Krągłe, cebulaste kopuły wyraźnie odcinają się na tle miejskich zabudowań, a cała bryła wyróżnia się spośród innych budynków i dla wielu turystów stanowi charakterystyczny punkt odniesienia. Wzniesiona w 1900 roku na wzgórzu Toompea stanowi obecnie największą cerkiew prawosławną w całej Estonii. Typowa dla cerkiewnych świątyń zabudowa bizantyjsko – rosyjska, bogato zdobiony, złoty ikonostas oraz pokryte freskami ściany nadają temu miejscu wyjątkowy charakter. Mimo wielu dekoracji brak jest jednak uczucia przesytu i nadmiaru – to zasługa potężnej powierzchni i przestrzeni. Ciekawostką jest, że żyrandole umieszczone przed bocznymi ołtarzami zostały wykonane na wzór tych podarowanych przez Piotra Wielkiego dla cerkwi na Kremlu.

Pałac Kadriorg

Pałac Kadriorog to przepiękny przykład zabudowy w stylu barokowym. Zbudowany jako prezent dla ukochanej żony, carycy Katarzyny, stanowi obecnie siedzibę prezydenta Estonii oraz jeden z oddziałów Estońskiego Muzeum Sztuki. Choć sam budynek i jego wnętrze są zachwycające na uwagę zasługują również otaczające go ogrody. Jeziorko, drzewa rozkwitające nad drewnianymi, urokliwymi domkami oraz kaskady kolorowych kwiatów – wszystko to składa się na baśniowy obraz. Odwiedzając wnętrze budynku możemy liczyć zaś na typowo barokowe zdobnictwo – rzeźbione ornamenty, freski na suficie oraz bogato dekorowane rzeźby. Wszystko to jednak podane jest ze smakiem, a otwarta przestrzeń nie pozwala na uczucie przytłoczenia i nadmiaru. Tani bilet lotniczy do Tallina to okazja, by zobaczyć ten przepiękny dar, jaki sprawił swojej żonie Piotr Wielki.

 Wzgórze Toompea

Do najstarszej części Tallina należy trochę się wspiąć. Ze względu na dawny, obronny charakter Wzgórze Toompea znacznie góruje nad miastem. Widok ze szczytu na dolną część starego miasta jest szczególnie uroczy – ceglana zabudowa i czerwień dachówek pięknie komponuje się z błękitnymi wodami Zatoki Tallińskiej. Wzgórze Toompea dzięki wąskim uliczkom, grubym murom i zamkowym basztom przenosi odwiedzających do dawnych, średniowiecznych czasów.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail