Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Sztokholmu

Wenecja północy – takie miano przypisali stolicy Szwecji odwiedzający ją turyści. Liczne kanały, wyspy, mosty i przeprawy promowe zdają się to potwierdzać. Jest jednak jeszcze coś. Sztokholm to także bogato zdobione zabytki, barwne kamienice o wąskich uliczkach oraz architektura powstała pod wpływem wielu nurtów sztuki. To także okazja do obejrzenia prawdziwego unikatu – niemalże nietkniętego okrętu wojennego z XVII wieku.

Co warto zobaczyć w Sztokholmie?

Gamla Stan, czyli stare miasto

Najstarsza dzielnica Sztokholmu uchodzi za jego kolebkę. To właśnie fortyfikacje usytuowane wokół Gamla Stan wytyczały granice dawnego Sztokholmu. Dzisiaj po murach obronnych nie został nawet ślad. Do starego miasta można dotrzeć bez przeszkód komunikacją miejską z centrum Sztokholmu, a powodów by tu zawitać jest mnóstwo. Wąskie kamieniste uliczki podążają pomiędzy barwnymi średniowiecznymi kamienicami. Wizytę w pobliskim muzeum Alfreda Nobla koniecznie musi poprzedzić spacer najwęższą uliczką miasta Mårten Trotzigs gränd. Dla wielbicieli obiektów sakralnych przyjemność sprawi zwiedzanie tutejszych kościołów, z blisko 700-letnią katedrą luterańską Storkyrkan na czele.

Zamek Królewski Kungliga Slottet

Tani lot do Sztokholmu to doskonała okazja do poznania królewskiej części jego historii. Choć centralna wyspa Sztokholmu – Stadsholmen – jest gęsto zabudowana, spośród wszystkich jej budynków, jeden wyróżnia się swoją potęgą. To zamek królewski Kungliga Slottet. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to na wyspie powstawały pierwsze fortyfikacje. Od tamtej pory był kilkukrotnie przebudowywany, a obecną formę uzyskał w 1754 roku, kiedy to ukończono budowę z projektu architekta Nicodemusa Tessina. Obecnie pełni rolę rezydencji królewskiej, dzięki czemu z dumą może nosić miano jednego z największych stale użytkowanych zamków w Europie. Włączając zamek Kungliga Slottet w plan zwiedzania, konieczne będzie zarezerwowanie co najmniej kilku godzin. Odwiedzający zamek mają możliwość zwiedzania m.in. bogato zdobionych komnat i apartamentów królewskich, oddanej do użytku kilka lat przed ukończeniem budowy  zamku Kaplicy Królewskiej, a także skarbca, zbrojowni oraz jednego z trzech muzeów.

Muzeum Abby

Legendarny szwedzki zespół popowy, który znają wszystkie pokolenia – nawet jeśli w czasie ich największej popularności zespołu jeszcze się nie urodziły. W podzięce zespołowi ABBA za zajęcie tak znaczącego miejsca w historii muzyki, w 2013 roku powstało muzeum upamiętniające lata świetności zespołu. Nie jest to jednak typowe muzeum. Centrum interaktywnej rozrywki z zespołem ABBA byłoby właściwszym określeniem. Odwiedzający muzeum mają możliwość doświadczenia wielu interaktywnych wystaw, zaśpiewania piosenek ABBY, udania się w wirtualną podróż VR po miejscach, w których zespół występował, czy nawet wystąpienia z członkami zespołu na jednej scenie. Za ostatnią z atrakcji stoi zaawansowana projekcja holograficzna, która gwarantuje niezapomniane przeżycia.

Drottningholm

Mimo, że zamek królewski znajduje się znacznie bliżej centrum Sztokholmu, to właśnie tutaj, w Drottningholm, na stałe mieszka szwedzka rodzina królewska. Okazały renesansowy pałac został wybudowany w 1662 roku. Wnętrza łączące w sobie różne style architektoniczne zostały udostępnione zwiedzającym i warto z tej możliwości skorzystać. Niesamowite wrażenie robią pozłacane zdobienia i malowidła ścienne obecne niemal w każdej komnacie pałacu. Do kompleksu pałacowego należy także budynek Teatru Dworskiego, w którym obecnie mieści się muzeum. Całość otoczona jest ogromnym ogrodem, którego alejki zdobią liczne klomby, rzeźby i fontanny wykonane na styl francuski. Nieco w oddali od głównego budynku pałacu dostrzec można również Pawilon Chiński. Pałac Drottningholm został umieszczony na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Realizując bilet lotniczy do Sztokholmu warto podczas zwiedzania poświęcić  kilka chwil by znaleźć się w urokliwych objęciach obecnej rezydencji królewskiej.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail