Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Szczecina

Szczecin jest miejscem idealnym na spacery. Wytyczona wzdłuż najważniejszych punktów miasta trasa zachęca do spędzenia relaksującego weekendu – na rowerze lub piechotą. Bogata oferta zabytków, możliwość zobaczenia podziemnej części miasta i jego nietypowy układ oparty na kilku rynkach – wszystko to sprawia, że Szczecin wart jest odwiedzenia w ramach krótkiego city break.

Szukasz lotu do Szczecina? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 200 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Szczecin

Polska

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 16-03-2024 - 23-03-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 359 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Szczecin

Polska

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 16-04-2024 - 25-04-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Szczecinie

Podziemne Trasy Szczecina

Zlokalizowane w okolicach Dworca Centralnego wejście do podziemi prowadzi do schronu przeciwlotniczego i przeciwatomowego wybudowanego w 1941 roku przez Niemców. Szacuje się, że do jego budowy wykorzystano już istniejące pod ziemią korytarze datowane na XIX wiek. Oglądanie odbywające się z przewodnikiem przynosi wiele emocji, zwłaszcza przy wyborze opcji zwiedzania z samymi latarkami – bez zewnętrznych źródeł światła w postaci lamp. To idealna propozycja na spędzenie zwłaszcza deszczowego dnia.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich stanowi jeden z najbardziej reprezentacyjnych obiektów w północnej Europie. Wybudowany około 1346 roku przez ponad pół wieku stanowił siedzibę Gryfitów – władców Księstwa Pomorskiego. Renesansowa budowla urzeka swym ładem i wielkością, obecnie będąc siedzibą kin, oper i sal wystawowych. Bogata oferta kulturalna sprawia, że każdy z odwiedzających znajdzie odpowiadającą mu atrakcję. Zamek Książąt Pomorskich udostępnia zwiedzającym również taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę miasta.

Muzeum Techniki i Komunikacji

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji i nie tylko. Kultowe obiekty motoryzacyjne PRL-u, takie jak Syrena, Warszawa, czy duży Fiat mogą wywołać wiele wspomnień i uśmiechu. Muzeum Techniki i Komunikacji to miejsce z duszą, a jego szeroka oferta obejmuje nie tylko modele zabytkowe, lecz także prototypy. Niewypuszczony do seryjnej produkcji mikrosamochód Smyk, czy podobny do Renault Twingo prototyp samochodu Beskid na zawsze zapisały się w historii polskiej motoryzacji – w muzeum mamy okazję podziwiać je na własne oczy. Dodatkowo, jeden z działów stanowi część poświęconą komunikacji miejskiej Szczecina – możliwość wejścia do starego autobusu, czy tramwaju spodoba się zwłaszcza dzieciom. Kupując bilet lotniczy do Szczecina warto zarezerwować kilka godzin na odwiedzenie tego miejsca.

Wały Chrobrego

Jest to wybudowany w latach 1902-1921 olbrzymi taras widokowy mierzący sobie ponad 500 metrów długości. Razem z Zamkiem Książąt Pomorskich, Muzeum Narodowym i Katedrą św. Jakuba tworzy charakterystyczny kompleks będący wizytówką miasta. Wały Chrobrego stanowią jedno z ulubionych miejsc szczecinian, są dobrym puntem widokowym, a po zmierzchu pozwalają obserwować ciepło oświetloną sylwetkę miasta. Ich centralną część zajmuje rozległa fontanna, zaś dalej podziwiać możemy posąg przedstawiający walkę Herkulesa z centaurem. Wały Chrobrego łączą styl renesansowy, neorenesansowy i barokowy, co sprawia, że spójnie korespondują z sąsiednimi zabudowaniami.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail