Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Seattle

Miasto, które jest uznawane za kolebkę przemysłu lotniczego, pomimo kapryśnej pogody, zapewni dużą dawkę atrakcji. Ślady muzyki grunge są tutaj widoczne do dzisiaj, a smakosze kawy znajdą tu cały repertuar specjalistycznych kawiarni, palarni kawy oraz mnóstwo sieciówek, m.in. Starbucks, który pochodzi właśnie ze Seattle, a pod pierwszym lokalem założonym w 1971 roku ciągle ustawiają się zaciekawieni goście. Tani bilet lotniczy do Seattle to okazja do zobaczenia jednego z najciekawszych miast zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Co warto zobaczyć w Seattle

Space Needle – 184- metrowa wieża – igła z futurystycznym spodkiem na szczycie, na który można się dostać szybkimi windami by podziwiać panoramę miasta. To główny symbol Seattle.

Pike Place Market – pochodzący z początku XX wieku targ jest nazywany „duszą miasta” i oferuje warzywa, owoce, ryby oraz pamiątki.

Queen Anne Hill – dzielnica położona na najwyższym wzgórzu miasta z pięknymi domami, parkami i niezapomnianymi widokami, m.in. na Space Needle.

Muzeum Pop Kultury – wizyta tutaj z pewnością pozostanie w pamięci na długo. W tym niebanalnym muzeum można obejrzeć interaktywne wystawy poświęcone fantastyce, science fiction, czy horrorom, nagrać własny singiel oraz zobaczyć pamiątki z czasów Nirvany. Oprócz tego organizowane są w nim festiwale, konkursy i warsztaty.

Chihuly Garden and Glass – to zaskakujące muzeum jest swoistą galerią szkła, które w najrozmaitszych aranżacjach zaprojektował artysta Dale Chihuly. Kolorowe eksponaty widoczne na suficie, wśród roślin i w ciemnym pomieszczeniu robią niesamowite wrażenie.

Rejs po zatoce – będąc w Seattle warto wybrać się w rejs, podczas którego przewodnik opowiada o najbardziej charakterystycznych punktach miasta. Ciekawym urozmaiceniem wycieczki jest widok metropolii z zupełnie innej perspektywy.

Ogród Japoński – jeden z najstarszych japońskich ogrodów w Ameryce Północnej zachwyca kolorami, roślinnością i unikalnym klimatem. Autentyczna sceneria ogrodu zachęca do spędzenia przyjemnego popołudnia na świeżym powietrzu.

Muzeum Lotnictwa – znajduje się w odrestaurowanej Red Barn – pierwszym zakładzie produkującym Boeinga, i prezentuje historię lotnictwa. W pierwszej hali można podziwiać 40 modeli samolotów, począwszy od aeroplanu braci Wright, aż po modele naszych czasów. Można zasiąść na pokładzie samolotu treningowego, zwiedzić wnętrze rakiety, zobaczyć wnętrze wieży kontroli lotów oraz wejść na pokład samolotu prezydenckiego. Ostatni punkt zwiedzania to projekcja filmu, z której dowiadujemy się, w jaki sposób składany jest Boeing 747, a na samym końcu ekspozycji prezentowanych jest 20 naturalnej wielkości samolotów oraz kopia kabiny statku kosmicznego Mercury Johna Glenna z 1962 r.

Boeing Everett Factory – idąc za ciosem warto też zobaczyć ten największy budynek na świecie, w którym produkowane są samoloty Boeing. Mieści się on w pobliżu Seattle. To prawdziwe imperium lotnicze można zwiedzić z wycieczką zorganizowaną przez firmę Boeing, a ciekawostką jest fakt, że fabryka zajmuje teren większy od Disneylandu na Florydzie i posiada własny oddział policji i straży pożarnej, kilka kawiarni i teatr.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail