Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Sankt Petersburga

Ze względu na mnogość kanałów wodnych nazywany jest Wenecją Północy. Z uwagi na położenie geograficzne i brak nocnej ciemności, bywa też określany mianem „miasta białych nocy”. Sam Fiodor Dostojewski zaś docenił wielkość i koloryt, opierając kanwę jednej ze swych powieści na jego tle. Jaki jest prawdziwy charakter pięknego i majestatycznego Sankt Petersburga? Warto przekonać się samodzielnie kupując bilet lotniczy do Sankt Petersburga – poznanie jest pierwszym krokiem do zrozumienia.

Co warto zobaczyć w Sankt Petersburgu

Ermitaż

Rosyjski Luwr zachwyca rozmachem, wielkością, ilością eksponatów i architekturą. Wszystko, co można określić jako spektakularnie piękne mieści się właśnie w granicach Ermitażu. By wyobrazić sobie rozmiar tego największego z rosyjskich muzeów sztuki, warto wiedzieć, że ilość eksponatów szacowana jest na 3 mln, liczba pomieszczeń to 350, a łączna długość trasy zwiedzania liczy sobie aż 25 km. Co znajdziemy w środku? Obrazy Tycjana, Rembrandta i Gauguina, posągi pochodzące z okresu starożytnej Grecji, rzeźby mistrzów renesansu, mumie egipskie oraz wiele innych eksponatów, które trudno nawet wymienić. Całość zamknięta jest w 5 budynkach, które same w sobie również zasługują na uwagę – przebogato zdobione sklepienia i ściany nieraz wręcz spływają pokrywającym je złotem.

Peterhof

Umieszczony pod Petersburgiem kompleks parkowo – pałacowy jest założoną przez Piotra I reprezentacyjną rezydencją carską. Stylizowany na francuski Wersal, onieśmiela swym spektakularnym pięknem – zapierające dech kaskadowe fontanny i zadbany park stanowią niezwykle przyjemną całość. Tym, co jest najczęściej kojarzone jest z Peterhofem to właśnie fontanny – ich ilość zamyka się liczbie prawie 150. Nierzadkim widokiem są dzieci próbujące zdążyć przed tryskającą z równych odstępach czasu wodą. Peterhof dzisiaj stanowi nie tylko zespół parkowy z fontannami w tle. To punkt skupiający siedziby muzeów i sal wystawowych, które tworzą z tego miejsca wyjątkowo interesującą propozycję na spędzenie ciepłego, relaksującego dnia. Wybierając tani lot do Sankt Petersburga warto zastanowić się nad jednodniową wycieczką w te oddalone od centrum miejsce.

Cerkiew Krwi – Sobór Zmartwychwstania Pańskiego

Stworzona na wzór Soboru Wasyla w Moskwie, posiada – podobnie jak pierwowzór – kolorowe kopuły, wykonane na styl baroku rosyjskiego. Tym, co rzuca się w oczy od razu, to ogrom zdobień na zachęcającej do wejścia, zewnętrznej części świątyni. Wnętrze cerkwi odkrywa przed zwiedzającymi zachwycające i zaskakujące mozaikowe malowidła, które zostały wykonane ze szczególną starannością. Drobne elementy widoczne są dopiero po bliższym podejściu – kunszt z jakim zostały wykonane dekoracje sprawia, że niełatwo pomylić je ze zwykłymi obrazami. Całość stanowi barwny korowód obfitujący w sceny z życia Chrystusa, ornamentowe zdobienia i symbolikę kryjącą ich prawdziwe znaczenia. Cerkiew Krwi – mimo wrażenia potężnej, zaskakuje przytulnym i raczej kameralnym wnętrzem.

Twierdza Pietropawłowska

Widoczna z prawie każdego miejsca Sankt Petersburga iglica, to element wykończenia dachu soboru znajdującego się właśnie na terenie twierdzy. Twierdza Pietropawłowska powstawała przez 20 lat, a rokiem inicjującym budowę był 1703. W założeniu miała służyć obronie przed szwedzkimi okrętami. W rzeczywistości, uzbrojona w 300 dział forteca nigdy nie została użyta. Obecnie Twierdza Pietropawłowska to najstarszy obiekt Sankt Petersburga i miejsce siedzib 5 muzeów. Planując podróż i kupując tanie bilety do Sankt Petersburga, dobrze jest odwiedzić ten punkt  choćby po to, by poznać bliżej historię miasta przedstawioną w jednym ze znajdujących się na jej terenie muzeach.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail